2733
2739
روانشناس خوب در محدودة غرب تهران که راحت و تلفنی وقت بده و در مورد روانشناسی کودک خبره باشه اگه در محدودة پونک باشه که خیلی بهتره
من سپردم زورق خود را به آن دریا و گفتم هرچه بادا باد

سلام. ممنونم از راهنماییتون دوستان که خانم دکتر ساداتی رو معرفی کردین. من پسرم رو چند جا برده بودم. پرخاشگری شدید داشت و روابط اجتماعیش صفر بود. خانم دکتر ساداتی اول خواستن که یک تست بگیرن که من مخالفت کردم ولی گفتن متد کارمون اینجوریه. الان یک ماهه که بچم میره بازی درمانی. این بچه از این رو به اون رو شده. خانوم دکتر فوق العاده پرحوصله هست. انتهای جلسات بازی بدون اینکه هزینه اضافه بابت مشاوره دریافت کنه یک ربع یا بیست دقیقه به خانواده هم مشاوره میده که چجوری با بچه تا کنن. خانم دکتر ساداتی مرکز مشاوره بهارنو سر شهرآرا و نزدیک گیشاهستش. این شماره خود خانم دکتر هستش. البته وقتی میرین خودشم شمارشو بهتون میده که اگه مشکلی بود بهش بگید

۰۹۱۲۸۳۹۸۵۸۸

اینم شماره های کلینیکشون هستش

۸۸۲۶۷۰۴۰-۸۸۲۶۷۰۶۸

ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

سلام دکتر مهسا ساداتی عالیه، دختر ۴ ساله من مشکوک به اوتیسم بود که بعد کلی مصرف قرص و داروی شیمایی،

یکی  از دوستام خانم دکتر ساداتی رو به من معرفی کرد ایشون چون تخصصشون کودک هست با تستهای مختلف و بازی درمانی خدا رو شکر بیماری دخترم رو کنترل و العان خیلی بهتر شده 

از دوستانی که فرزندشون مشکوک به اوتیسم و یا بیش فعالی و یا هر اختلال دیگه ای که دارند، ایشون عالی هستند در ضمن کلینیکشون غرب تهران (شهر آرا) وشماره کلینیک ۸۸۲۶۷۰۴۰ و۸۸۲۶۷۰۶۸ و نمیدونم کارم درسته یا نه ،شماره موبایل ایشون۰۹۱۲۸۳۹۸۵۸۸ است اگه با خودشون هماهنگ کنید زودتر وقت میدن در ضمن دوستان ایشون تاکیدشون این هست هرچه سن کودک کمتر باشه درمان سریعتره 

من خواستم تجربه خودم رو با دوستان در میان بگذارم شاید مفید باشه

2728

دکتر زینب فردی نژاد 02188254713

مطبشون مرزدارانه09028589886

نمونه موردی

علی پسر 6 ساله به همراه والدینش با مشکلاتی همچون ترس از تاریکی و اضطراب  تنها ماندن به روانشناس کودک مراجعه کردند.

حدود دو ماه قبل علی با دیدن یکی از شخصیت های خیالی در فضای مجازی دچار ترس و اضطراب بالایی شده به طوری که تنها به اتاق خود نمی رفت، از تاریکی می ترسید و شب ها حتما باید در کنار والدین می خوابید. والدین کودک بسیار تلاش کرده بودند تا ترس کودک از بین برود و بارها با کودک در مورد این موضوع که دلیلی برای ترسیدن وجود ندارد صحبت کرده ولی متاسفانه ترس کودک نه تنها از بین نرفته بلکه با دیدن مجدد عکس این شخصیت  خیالی شرایط بدتر و ترس کودک شدت یافته بود. پس از این تلاش ها و عدم به دست آوردن نتیجه والدین تصمیم مراجعه به روان شناس کودک را گرفتند.

در ابتدا روان درمانگر کودک بعد از انجام فرایند ارزیابی و مصاحبه بالینی به بررسی میزان و شدت ترس کودک پرداخته و سپس طرح درمان و اهداف درمانی مشخص شد. در قدم اول از طریق تکنیک های  قصه درمانی به کودک آموزش داده شده تا توانایی شناسایی و شناخت هیجان های خود از جمله هیجان ترس و اضطراب را به دست آورد .  در قدم  بعدی از طریق تکنیک های هیجانی و آرامسازی در قالب بازی درمانی کودک جهت مواجهه با ترس های خود آمادگی پیدا کرد . همچنین از طریق تکنیک های شناختی  به کودک آموزش داده شد تا به شناسایی افکار خود بپردازد. درنهایت از طریق بررسی موقعیت های ترس برانگیز و تکنیک های رفتاری و آموزش تکنیک های مواجهه سازی رفتاری به کودک و همکاری والدین بعد از گذشت 8 جلسه شدت ترس های کودک به شدت کاهش یافته و رفتارهای کودک به سمت بهبودی پیش رفته . بعد از گذشت 8 جلسه فاصله بین جلسات روان درمانی افزایش پیدا کرد تا به کودک و والدین کمک شود تا شرایط را ثابت نگه دارند و در مجموع بعد از گذشت 12 جلسه اتمام درمان اعلام شد.