2733
2739
عنوان

نمیدونم چکار باید بکنم

451 بازدید | 21 پست
من حدود یه ماه هست اومدم تورنتو
ایران زندگی خوبی داشتم از همه لحاظ اما اینجا سختمه
نمیدونم اوایلش هست یا همش اینجور میمونه
همسرم میگه برگردیم ،اطرافیانم همه میگن اشتباه محضه برگشتم
یه پسر ٦ساله دارم
توروخدا برام دعا کنید
کسی تجربه داره بگه بهم خواهشاً ج
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

2742
زهرا جون شما تورنتو هستید؟؟
من پسرم و همسرم سیتی زن هستن اما من منتظر pr هستم
اومدم گفتم پسرم مدرسه رو اینجا شروع کنه
همسرم قبلاً شغل خوبی ایران داشت اما به لطف خانوادش پس انداز زیادی نداریم
همش میگه اینجا زندگیمون خراب میشه
باید متوسط زندکی کنیم میترسه کار گیرش نیاد
من اوایل خیلی بهم خوش میگذشت و همه چیز اصلا همونی بود که میخواستم از لحاظ کار و درآمد و زبان هم به هیچ مشکلی بر نخوردیم تا حالا و چند ماه دیگه 7 سال میشه که دورم و تو غربت
اما تا سال دیگه برنامه داریم برگردیم ایران واسه زندگی نمیخوام دیگه دور باشم از عزیزام و فکر میکنم تصمیم درستی هم گرفتم و دیکه کافیه
شما هم به نظرم حالا که اونجا هستی بمون و بیشتر بسنج اوضاع رو الان خیلی زوده که بخوای بگی اونجا راحتی یا نه
در ضمن چون تو ایران زندگی راحتی داشتی الان سختته اما ما اومدیم و تلاش کردیم واسه زندگی بهتر داشتن تو ایران واسه همین دوام آوردیم و ارزشش رو داشت
من تجربم رو گفتم
پر نقش تر از فرش دلم بافته ای نیست    از بس که گره زد به گره حوصله ها را...
یکی از دوستان من هم خیلیییی اوضاع زندگیش مرتب بود تو ایران از همه لحاظ
اومد و نموند و برگشت ایران چون هدفی نداشت که واسش بجنگه و تحمل کنه سختیاش رو
2738
آناهید عزیز
این حسی که شما دارین طبیعی همه آدمها وقتی جای غریب میرن همین حس رو داران ٦ ماه تا ١ سال طول میکشه شرایط روحی ات بهتر شه ,تازه زمان میبره به محیط آشنا شد, با فرهنگش ,زبان, .....
١ ماه که چیزی نیست واسه قضاوت .صبر کن ١-٢ سال بمون ببین چجوری ,تازه بستگی به هدف ات داره به دیدت به زندگی داره ,
سعی کن نکات مثبت ببینی عادت کنی .
tala جان همه آدما اینطور نیستن
نمونش خودم من وقتی رسیدم خیلی اوضاع روحیم خوب بود چون اصلا وقت نداشتم واسه غصه خوردن و دلتنگی و...
اما الان چرا اوضاع روحیم زیاد مساعد نیست چون دیگه دلیلی نمیبینم واسه موندن و لحظه شماری میکنم واسه برگشت و شروع زندگی ایده آلم که تمام این سالها داشتم واسش میدویدم
اینم بگم من برعکس خیلیام که دوست دارن بچشون خارج! بزرگ شه چون دلایل و عقاید خودم رو دارم
آناهید جان عزیزم شما هم مطمین باش اگه هدفت رو انقدری بزرگ کنی(مثلا درس موقعیت شغلی بهتر آینده بچت...) دیگه وقت نمیکنی واسه دلتنگی
امیدوارم هرچی صلاحت هست پیش بیاد
آناهید جان منظورت وقتی هست که وارد شدیم؟
اگه آره باید بهت بگم که ما با هزار دلار از ایران اومدیم بیرون و اصلا همین مشکلات مالی که ایران داشتیم ما رو اینجا نگه داشت و وادار کرد که تحمل کنیم
واسه همین میگم باید به هدفت فقط فکر کنی حالا هر چی که هست چون اگه قرار باشه بمونی اون هدفت هست که تحمل مشکلات رو آسونتر میکنه اگه نه که زودتر از بقیه حتی برمیگردی چون غربت آدم رو از پا درمیاره عزیز
2706