2737
2734
سلام به مامانای گل من می خوام یه وقتایی که کار دارم دخملی 4ماه همو خونه بزارم برم بیرون میتونم شیر خشک بدم شیر خودم در حد خوردنشه انقدر نیست که بدوشم. در کنارش چه شیر خشکی بدم؟به داروخونه گفتم بهم نان 1 داد آیا بهش بدم؟
خدایا تو پشت و پناه فرشته کوچولوم همیشه باش الهی آمین
بله عزیزم.نان شیر خوبیه.بیومیل هم خوبه.من اوایل برا نگار هومانا گرفتم چون سنگین بود دلش درد میگرفت.رفتم داروخانه داره دوست شوهرم نان و بیومیل را پیشنهاد کرد که من خودم نان گرفتم.شیر سبکیه و به اکثر بچه ها سازگاره.ولی حواست باشه اول شیر خودت رو بده بعد شیر خشک بده تا سیر بشه.وگرنه سینه خودت رو دیگه نمیگیره.
  فرشته ها همیشه وجود دارن.اما بعضی وقتا بال ندارن.بهشون میگن دختر....      
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

مرسی عزیزم از راهنماییت آخه اگه برای 2-3 ساعت بخوام برم بیرون چجوری اول شیر خودمو بدم؟یعنی اگه نباشم فقط اونو بخوره دیگه سینمو نمیگیره؟
2728
یه سوال دیگه روی قوطی نوشته برای 4ماه 6 پیمانه با 180 میل آب ولی من بلد نبودم شیشه شیری که گرفتم 150 میل کلا یعنی پرش کنم؟ کمکم میکنی بگی چقدر شیر تو شیشه باید درست کنم؟
نه عزیزم.اینی که گفتم برا حالت عادی میگم.من دخترم را از 40 روزگی میزاشتم پیش مامانم و میرفتم خرید یا بیرون.اونم مرتب بهش شیر خشک میداد.وقتی برمیگشتم خودم شیرش میدادم و خصوصا شبها اول سینه خودم را خالی میکردم بعد کمکی میدادم.البته اگه روزهای اول هستی و شیرت کمه نگران نباش.هر چی شیرش بدی بعد از 40 روز شیرت میاد.اما در حالتی که کاری نداری و پیش خودته اول سینه خودت رو بده.بعد از 6 ماهگیش باید شماره 2 را بدی که اهنش زیاد تره.نگران نبا.بچه باید حتما سیر بشه.
2738
.روی شیشه چند تا خط هست.بینشون هم خطهای کوچکتر.هر خط بزرگ فکر میکنم حدود 30 سی سی باشه.برای هر سی سی 1 پیمانه سر صاف باید شیر بریزی.اول از 30 سیسی شروع کن .بعد اگه دیدی سیر نمیشه یه کم بیشترش کن.من تا 2 ماه همون 30 تا را کمکی میدادم.روزی 3 تا 5 بار.بهد مرتب بیشتر شد تا روی 90 تا دیگه بیشتر نخورد.
منظورم اینه عدد یک 30 سیسی هست.عدد 2/ 60 سیسی و همینطور.فکر کنم 30 تا 45 سیسی براش برا شروع خوبه.چون بچت داره رشد میکنه و قبلا شیر خودت را خورده فکر نمیکنم دیگه سینت رو نگیره.مشکلی نیست.فقط اگه شیر خشک رو دوست داشته باشه و بخوره.اخه طعم شیر مامان خیلی بهتره.
دختر من دیگه 20 ماهشه و بزرگ شده.تازه یکماه بیشتره از شیر خودم گرفتمش و بجای شیر خشک بهش شیر پاستوریزه میدم.بعد از یکسالگی میتونی شیر پاستوریزه بدی بهش.
من به هر دو تا بچم شیر خشک دادم.اولی فقط شیر خشک خورد چون من شیرم خشک شد بخاطر یک جراحی که داشتم.و همیشه سیستم ایمنیش ضعیف بود.ولی دومی چون شیرم کم بود کمکی دادم و بخاطر شیر خودم مریض کمتر میشد.
2706