2733
2739
عنوان

دخترم خیلی بد غذا شده

263 بازدید | 11 پست
یک ماهه که بیچاره شدم کارم همه اش گریه است از صبح تا شب به سینه ام اویزونه و دریغ از غذا میگم دو قاشق مرباخوری غذا می خوره باورتون بشه... چکار کنم دارم دیوونه میشم نکنه بد غذا بشه. وزنشم 4 ماهه ثابته!!!
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

2728
باید براش وقت بگذاری دستکم دو هفته زمان می بره تا شیر خوردن روزانه اش رو کم کنی و چیزی در حدود سه تا چهار هفته که شیر شبش رو هم قطع کنی روزها ببرش بیرون توی محیط هایی مثل پارک و براش مقداری آبمیوه تازه ویکی دو لقمه هم آماده کن.توی کیف خودت هم همین ها رو بگذار.یک کوله کوچولوی قشنگ هم بگیر و خوراکی هاش رو تواون بگذار و اجازه بده وسایلش رو خودش حمل کنه .همچنین اجازه بده مسیر رو هر جور دوست داره طی کنه.هر کجا خواست توقف کنه وخیلی با آرامش باهاش برخورد کن اینطوری حس می کنه مستقل تر و بزرگتر شده وکمتر بهانه می گیره.هر جا حس کردی ممکنه 10 دقیقه بعد بهانه شیر رو بگیره بهش بگو بیا خوراکی بخوریم بعد خوراکی ات رو در بیار و با اشتها شروع به خوردن کن اما خیلی آرام که اون هم بتونه با سرعت کمی که داره پا به پای مادرش شروع به خوردن کنه .همچنین براش قصه هایی از حیوانات و آدم ها بگو که وقتی بزرگ می شن دیگه دوست ندارند شیر مادرشون رو بخورند اما بجای اون چیزهای خوب ومفید می خورند.دیگه اینکه به هیچ وجه به زور و اصرار بهش غذا نده.اگر صندلی غذای مخصوص کودک ندارید و خودتون پشت میز می نشینید حتما یکی براش تهیه کن و زمان خوردن غذا تلویزیون رو هم خاموش کن.تنقلات رو کاملا از جلوی چشمش بردار شیرینی .بیسکوییت و....دشمن اشتهاست در عوض از ظرف های رنگی استفاده کن که براش هیجان انگیز باشه.وقتی که خوابش می آد یا خلق پایینی داره با مهر ومحبت در آغوشش بگیر ونوازشش کن همه این ها کمک می کنه موفق بشی.
2740
کتاب تغذیه وآشپزی برای همه کودکان از نشر دانش رو بگیر دستورات غذایی جالبی داره این کتاب رو اولین بار ظاهرا شرکت جانسون منتشر کرد وبه زبان های مختلف از جمله فارسی ترجمه شد و توی ایران هم بارها و بارها بخاطر استقبالی که ازش بعمل اومد تجدید چاپ شد.خوشحال می شم از موفقیتت بعد ا خبر دار بشم.شب خوش