2737
2734
عنوان

غذاهای رژیمی بخار پز کبابی ...

14265 بازدید | 12 پست
میشه دستور تهیه ی چند تا غذای رژیمی رو بذارید. غذاهای بخار پز و کبابی و فری و ...که خوشمزه ام باشن
غذاهایی که معده رو پر کنه اما چاق نکنه و آدم سیر بشه.
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

برای مزه دار کردن غذات از ، سیر ؛ انواع فلفل ؛ دارچین ؛ هل؛ جوز هندی ؛ زیره ؛ میخک و غیره استفاده کن و در عوض تو غذاهات اصلا روغن نریز و چیزی رو سرخ نکن . من برای برنجم فقط تهش روغن می ریزم و در آخرین لحضه کمی کره میدم روش . بادمجون و سیب زمینی رو هم میتونی تنوری کنی . بیاز غذا رو هم ریز خورد و یا رنده کن و فقط کمی تفت بده و اصلا سرخ نکن .
2728
از فر و ماهیتابه هپی کال استفاده کن . مرغ و ماهی رو قبل از پخت توی زعفرون آبلیمو و فلفل و .... مزه دار کن و توی ماهیتابه بدون روغن همراه با سبزیجات بپز .
کباب کردن هم راه خوبیه برای بدون روغن پختن
برای بخار پز هم اگه بخار پز داری که هیچ و گرنه از این پایه استیل های مخصوص بخار پز که قیمتی هم نداره استفاده کن
اگه عادت به طعم غذای رژیمی نداری باید یه مدتی تحمل کنی تا ذائقه ات عادت کنه خود من اصلا مرغ دوست نداشتم چه برسه به آب پز و بخارپز ولی الان عادت کردم بدون نمک و فقط با آبلیمو و آب نارنج و .... می خورم خیلی هم احساس سلامت می کنم
خانومی بهتره اول حجم غذا رو کم کنی، بیشتر غذاها رو میشه تو فر پخت، :
مرغ رو هم میتونی یکمی نمک و آبلیمو بهش بزنی، تو جوجه گردون فر بذاری، هم فوق‌آلعاده خوشمزه میشه و هم سالمه(بهترین روش طبخ مرغ همینه). هم میتونی چندساعت قبل با کمی سرکه و آبلیمو و روغن زیتون یا مایع و کمی نمک و فلفل سیاه یه سس غلیظ درست کنی و مرغها رو توش بخوابونی، موقع پخت از سس دربیاری و برای مدت یک ساعت تو سینی فر بذاری طبقه وسط تا خوب بپزه( خیلی خوشمزه میشه).
حتی میتونی مرغ سوخاری درست کنی. مرغهای آماده و اغشته به پودر رو تو یه ظرف بچین و روش فویل بکش، چند تا سوراخ روش ایجاد کن و بذار تو فر طبقه وسط، تقریبا یک ساعت و نیم طول میکشه تا کاملا مغزپخت بشه.
کیسه‌هایی به‌نام تنورک پخت هم فوق‌العاده‌ن واسه پخت مرغ رژیمی. روشون دستور تهیه چند مدل مرغ رو نوشته که همشون خوب در میان.
ماهی رو من همیشه تو فر بدون روغن میپزم. هر مدل ماهی باشه، از قبل کمی نمک و فلفل و آویشن و آبلیمو بهش میزنم . موقع پخت کمی روغن مایع (یا کره آبکرده) و کمی زعفرون میمالم روش و میچینم تو سینی فر یا یه تابه بدون دسته تفلون یا چدن. میذارم تو فر. بعد از نیم ساعت که آبش خشک شد، بر میگردونم تا اونطرفش هم برشته شه. اینجوری نه تنها امگا3 ماهی حفظ میشه، خوشمزه‌تر هم میشه. (حتی اگه دوست داشته باشی آردسوخاری هم میتونی بزنی به ماهی‌هات.
یه تجربه خیلی عالی: سیب‌زمینی سرخ کرده رو هم من تو فر درست می‌کنم. سیب‌زمینی رو درشت خرد میکنم، نیم ساعت تو کمی آب‌نمک می‌خوابونم، آبکش که کردم، لای یه پارچه خشک میکنم، تو یه تابه بدون دسته (یا سینی فر) کمی روغن مایع (حدود 2 تا 3 ق غ) میریزم و سیب‌زمینی‌ها رو تو همون روغن میغلطونم تا همه‌جاشون چرب بشه، اگه آویشن دوست داری یه‌کم بزنی خیلی خوب میشه. فر رو از قبل داغ می‌کنم، 45 دقیقه طول میکشه تا سیب‌زمینی‌ها کاملاً پخته بشن و سطحشون طلایی و برشته بشه، حتماً یه‌بار امتحان کن، فوق‌العاده خوشمزه‌تر از سیب‌زمینی سرخ‌شده تو روغن زیاد میشه!!!!!!!!!
اگه دوست داشتی سری به وبلاگم بزن: www.dastpokhte-man.blogfa.com دستور تهیه پیراشکی گوشت تو فر و چند غذای دیگه رو گذاشتم.

موفق باشی.
2740
البالو جون فتانه بلده حسابییییییییییی
من تا عید امسال میشم یه مانکن اینو به خودم و همه دوستام قول میدم(فتانه،الهام،خاتونه،پریسا،لیلا،روژان،هانا،نرگس،نیوشا،غزاله،انلی،نازنین و نشاط،رزا،سیلدا،ستاره جونیییی....) به هم دیگه قول دادیم تا مانکن شیم هورااااااا،اینم ادرس تاپیکمون:http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=578923&PageNumber=1
هر روز تا کلوپمون غذاهای رژیمی اموزش میده البته برای کسایی که میخوان
من تا عید امسال میشم یه مانکن اینو به خودم و همه دوستام قول میدم(فتانه،الهام،خاتونه،پریسا،لیلا،روژان،هانا،نرگس،نیوشا،غزاله،انلی،نازنین و نشاط،رزا،سیلدا،ستاره جونیییی....) به هم دیگه قول دادیم تا مانکن شیم هورااااااا،اینم ادرس تاپیکمون:http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=578923&PageNumber=1
این ادرس تاپیکمونه خواستی یه سر بزن:
http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=450321&PageNumber=141