2733
2739
عنوان

٠•● امـــام شـــنــاســی ٠•●

| مشاهده متن کامل بحث + 41563 بازدید | 4097 پست
آپلود سنتر عکس و فایل آپ سرا آپلود سنتر عکس و فایل آپ سرا
اللهم اجعل محیای محیا محمد و ال محمد و مماتی ممات محمد و ال محمد
**اللهم صل علی محمد و آل محمد وعجل فرجهم** یاصاحب الزمان ادرکنی.. آپلود سنتر عکس و فایل آپ سرا وبلاگ بانوی آب... پدر خاک http://najm18.blogfa.com/ تایپیک امام شناسی: http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=907723&PageNumber=1
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

هشام : به من خبر رسید که ((عمروبن عبید)) روزها در مسجد بصره با شاگردان خود مى نشیند(و درباره امامت و رهبرى ، بحث و گفتگو مى کند، و عقیده شیعه را در مورد مساءله امامت و رهبرى ، بحث و گفتگو مى کند، و عقیده شیعه را در مورد مساءله امامت ، بى اساس جلوه مى دهد). این خبر براى من بسیار ناگوار بود، از این رو (از کوفه ) به بصره رفتم ، و در روز جمعه به مسجد بصره وارد شدم ، دیدم جمعیت زیادى گرداگرد او حلقه زده اند، و او نیز جامه سیاه پشمى بر تن کرده ، و عبایى به دوش ‍ افکنده ، و حاضران از او سؤ ال مى کردند و او جواب مى داد. از حاضران تقاضا کردم ، تا در حلقه خود به من جائى بدهند، سرانجام راه باز کردند، و در آخر جمعیت ، بر دو زانو نشستم ، آنگاه مناظره من با او به این ترتیب شروع شد: ...
که دنیا به خسران عقبی نیارزد/به دوری ز اولاد زهرا نیارزد/ و این زندگانی فانی، جوانی، خوشیهای امروز و اینجا/به افسوس بسیار فردا نیارزد.
امیرالمؤمنین می‌فرمایند: «لا یُقَاسُ بِآلِ مُحَمَّدٍ مِنْ هَذِهِ الْأُمَّةِ أَحَدٌ وَ لَا یُسَوَّى بِهِمْ مَنْ جَرَتْ نِعْمَتُهُمْ عَلَیْهِ أَبَداً هُمْ أَسَاسُ الدِّینِ وَ عِمَادُ الْیَقِینِ إِلَیْهِمْ یَفِی‏ءُ الْغَالِی وَ بِهِمْ یُلْحَقُ التَّالِی وَ لَهُمْ خَصَائِصُ حَقِّ الْوِلَایَةِ وَ فِیهِمُ الْوَصِیَّةُ وَ الْوِرَاثَةُ». هیچ‌کس از این امت را نمی‌توان با آل محمّد  قیاس نمود، و هرگز نمی‌توان پروردة نعمت این خاندان را در مرتبة آنان دانست، که آل محمّد اساس دین و پایگاه یقینند، تندروان و کندروان هر دو به سوى آن‌ها بر می‌گردند، امتیازات ولایت به ایشان اختصاص دارد و وراثت و وصایت مخصوص آن‌ها است. نهج‏البلاغه، خطبه2.
اللّهُمَ صَلّ عَلی فاطِمَه و اَبیها و بَعلها وَ بنیها وَ السّر المُستوَدَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحاط به عِلمُکَ ـــــــــــــــ ماشاءالله لا حول و لا قوه الا باالله العلی العظیم
2731
هشام : آیا قلب دارى ؟ عمرو: آرى . هشام : با قلب چه مى کنى ؟ عمرو: به وسیله قلب (مرکز ادراکات ) آنچه بر اعضاى بدنم مى گذرد، و بر حواس من خطور مى کند، برطرف کرده ، و صحیح را از باطل تشخیص ‍ مى دهم . هشام : آیا اعضاء، از قلب بى نیاز نیستند؟ عمرو: نه ، نه هرگز. هشام : وقتى که اعضاء بدن ، صحیح و سالم هستند، چه نیازى به قلب دارند؟ عمرو: پسرجانم ! اعضاء بدن در بوئیدن یا دیدن یا شنیدن یا چشیدن ، تردید پیدا کنند، و در امرى از امور دچار حیرت شوند، فورا به قلب (مرکز ادراکات ) مراجعه مى کنند، تا تردیدشان رفع شود و یقین حاصل کنند. هشام : بنابراین خداوند قلب را براى رفع تردید قرار داده است . عمرو: آرى . هشام : اى مرد دانشمند! وقتى که خداوند براى تنظیم اداره امور کشور کوچک تن تو، پیشوایى به نام قلب قرار داده ، چگونه ممکن است که خداى مهربان آنهمه مخلوق و بندگان خود را بدون رهبر، واگذارد، تا در حیرت و شک ، به سر برند و براى رفع شک و حیرت آنها، امام و پیشوا نیافریده باشد، تا مردم در موارد مختلف به او مراجعه کنند!!!
که دنیا به خسران عقبی نیارزد/به دوری ز اولاد زهرا نیارزد/ و این زندگانی فانی، جوانی، خوشیهای امروز و اینجا/به افسوس بسیار فردا نیارزد.
در این هنگام ، ((عمرو)) سکوت عمیقى کرد و لب به سخن نگشود، و پس از زمانى تاءمل ، به هشام گفت :((آیا تو هشام بن حکم نیستى ؟)) هشام : ((نه )) (این پاسخ هشام یکنوع تاکتیک بود). عمرو: آیا با او نشست و برخاست نکرده اى ؟ و در تماس ‍ نبوده اى ؟ هشام : نه . عمرو: پس تو از اهل کجائى ؟ هشام : از اهل کوفه هستم . عمرو: پس تو همان هشام هستى . هشام : در این هنگام ، ((عمرو)) از جا برخاست و مرا در آغوش کشید و بر جاى خود نشانید، و تا من بر آن مسند نشسته بودم ، سخنى نگفت !!! وقتى که سخن هشام به اینجا رسیده امام صادق (ع ) خندید و به هشام فرمود: این طرز استدلال را از که آموخته اى ؟ هشام عرض کرد: آنچه از شما شنیده بودم منظم کردم . امام صادق (ع ) فرمود: ((هذا والله مکتوب فى صحف ابراهیم و موسى )) :((سوگند به خدا، این گونه مناظره تو در صحف ابراهیم و موسى (ع ) نوشته شده است )) اصول کافی/کتاب الحجه/ باب اضطرار الی الحجه/ حدیث ۳
چشم سوگل جون! دوستان گلم میخوام نکاتی رو که توی این داستان هست یکی یکی بیان کنید ... این اولین تکلیف...بسم الله!
آزاده جان به نظر من اگه مطالب تو چند تا پست باشه بهتره چون وقتی پست ها طولانی می شه دوستان دیگه که وارد می شن می بینن چست طولانی حوصله نمی کنن همه رو بخونن و از روش رد می شن ولی وقتی تو چند پست کوتاه گذاشته می شه باعث می شه اولی رو که خوندن جذب بشن بعدی ها رو هم بخونن البته این نظر منه
2740
روزگاری شهر ما ویران نبود/دین فروشی اینقدر ارزان نبود/ نغمه مطرب دوای جان نبود/ هیچ صوتی بهتر از قرآن نبود/ دختران را بی حجابی ننگ بود/رنگ چادر بهتر از هر رنگ بود/مرجعیت مظهر تکریم بود/حکم اورا عالمی تسلیم بود.... اینک اما.... پشت پا بر دین زدن آزادگی ست/حرف حق گفتن عقب افتادگی ست/ آخر ای پرده نشین فاطمه(س)/ کی رسی بر داد دین فاطمه(س)/ اللهم عجل الولیک الفرج ـ صلوات
هرجاچراغی روشنه از ترس تنهابودنه ای ترس تنهایی من اینجاچراغی روشنه
سیده جان من تازه فایل صوتی و گوش دادم.. خدا خیرت بده ... اشکم درومد

*** امــام زمــانم ! مبــادا گــرفته باشــی؟ عــالــم را به نمــاز آیـــات وامیــدارم !!! ***((رفیق بی کلک ! فقط امام زمان !! )) تلگ رامم @nre118 

سوری جان ، نکته ایی به ما میگه قبل از هر کاری تفکر کن. فکر کن. بعد این فکر / عقیده با توجه به احادیث معصومین تطبیق بدیم و ببینیم کجای نظرمون درست هست که اونو بیان کنیم. ------ اگر اشتباه میگم ، بگین. ناراحت نمیشم. چون واقعا انشاالله به یاری خدا و ائمه معصومین و قمر بنی هاشم و بعد به یاری شما دوستان گل، یاد بگیرم..
اللهم اجعل محیای محیا محمد و ال محمد و مماتی ممات محمد و ال محمد
**اللهم صل علی محمد و آل محمد وعجل فرجهم** یاصاحب الزمان ادرکنی.. آپلود سنتر عکس و فایل آپ سرا وبلاگ بانوی آب... پدر خاک http://najm18.blogfa.com/ تایپیک امام شناسی: http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=907723&PageNumber=1
خب خانوما...این ساده ترین استدلال برای اینه که بتونیم بفهمیم خدا امام رو برای چی آفریده!!! لطفا نکاتش رو بگید...
آفرین آزاده جون...این یه نکته...خیلی مهمه که شیعه بتونه با احادیث اءمه استدلال کنه.و این چیزی بود که امام صادق (ع) اینقدر بخاطرش هشام رو که یک تازه جوان بود دوست داشت! نکته بعدی رو بگین.