2733
2739
اولین باره میخام با قرص ، پنیر درست کنم .برای یک کیلو شیر باید یه دونه قرص کامل گذاشت یا زیاده و ممکنه خراب بشه؟
خانومی من با سرکه پنیر درست میکنم، خیلی خوب میشه. برای 5 کیسه شیر نایلونی نصف لیوان سرکه میزنم. اول میذارم شیر جوش بیاد، وقتی شروع کرد به جوشیدن سرکه رو میریزم، بلافاصله شیر می‌برّه، میریزم تو یه دستمال که تو آبکش گذاشتم، و یه قابلمه پر آب (سنگین) میذارم روش. بعد 1 ساعت پنیرها رو برش میزنم و میندازم تو آب‌نمک و میذارم تو یخچال. (اگه آب خود پنیر رو نمک بزنی خیلی خوش طعم‌تر میشه پنیر).
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

2742
asal جان همون لحظه که سرکه رو ریختی و برید قابلمه رو از رو گاز برمیداری یا میذاری باز حرارت ببینه . و بعدش صبر میکنی تا پنیر ببنده ؟ بعد از چه مدت آب و پنیر رو میریزی تو پارچه ؟

قرص پنیر رو از کجا میخرین ؟
با ماست ترش هم میشه درست کرد اگه ماست شیرین بود ماستتو با نصف لیوان سرکه سفید قاطی کن من با 5 کیلو شیر دو ملاقه ماست میریزم البته بعد جوش امدن ماست رو که ریختی 2 دقیقه میزاری بجوشه بعد از رو گاز بر میداری میریزی تو کیسه پنیر سرشم محکم گره میزنی اب پنیر هم دو نریز وقتی اب کیسه پنیر رفت پنیر رو تیکه میکنی تو اب پنیری که گرفته بودی نمک هم بریز تو اب پنیر مدت پنیر در کیسه 6 تا 7 ساعت