2733
2739
عنوان

دیزی سفالی

51389 بازدید | 46 پست
سلام بچه ها دیروز دیزی سفالی برای آبگوشت خریدم ممنون میشم بهم بگید چطور باید توش غذا بپزم و ازش نگهداری کنم. تا ظرفم نشکنه و خراب نشه. از فوت و فن هاتون برام بگین ممنون میشم
قبل این که توش غذا بپزی باید توش ماست درست کنی و موقع غذا هم رو حرارت زیاد نزاری
من باردار نیستم این تیگر داره روزهای انتظار من رو نشون میده چون دارم درمان گیاهی میکنم به امید خدا
38 طلوع تا اول محرم مانده!
میشود 38 عاشورا خواند!
میشود 38 نماز اول وقت خواند!
میشود 38 نفر را با خدا آشتی داد!
و یا میشود مثل روز های گذشته در گیر دنیا بود...

اقا جان میدونم خیلی روسیاهم...

http://www.ninisite.com/clubs/chat.asp?clubID=22064&ChatDate=6-7-1392
چـادرِ مـن

نـه بـرای نشـان دادن فقـر در سریـال هـای کشـورم است …
نـه لبـاس متهمـان ِ دادگـاه و زنـدان هـا …
چـادر مـن تـاج بنـدگـی مـن است …
سنـد زهـرایی بـودنـم را امضــا میکنـد …!
طعنـه هـا دلسردت نکنـد بـانــو …
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2742
آره منظور منم سفال بود آخه مامانم از لالجین همدان دیزی خریده بود بعد اونجا بهش گفتن باید اینکارو بکنه
من باردار نیستم این تیگر داره روزهای انتظار من رو نشون میده چون دارم درمان گیاهی میکنم به امید خدا
فهیمه جون . نگران نباش هیچیش نمیشه .
من همیشه اول ٱبگوشتو تو قابلمه میپزم . حالت نیم پز ککه میشه میریزم تو دیزی سفالی . یه قالب کیک حلبی دارم مربع بزرگه . همیشه 6 تا دیزی رو توی اون میزارم و روی شعله وسط گاز میزارم .
مطمئن شدم که پایان شب سیه سپید است . خدایا شکرت .
2740
از ترکیدنش نگران نباش . چون اون سفال تو کوره 10 برابر بیشتر حرارت دیده تا سفال شده .
از طعمش که فوق العاده میشه . مثلا من صب ساعت 8 تو قابلمه بار میزارم . 10 میریزم تو این سفالا . دیگه رو حرارت کم تا 2 - 2/5 که مهمونتم بیان . رو شعله کم ات قشنگ به روغن بیاوفته . نوش جان
اگه از این بزرگا داری میتونی مستقیم بزاری رو گاز . البته رو شعله پخش کن بزار که یه وقت دمر نشه . زحمتات به فنا بره .
من از این نفری ها دارم . اگه از اول بزارم رو گاز زود آبش کشیده میشه . و موادش ولی هنوز نپخته .
آره توش خورشت هم عالی میشه . فوق العاده مخصوصا قرمه سبزی .
سمیرا جون مسی گلم از فارس عزیزم هم ممنونم
من یه نفره نخریدم سمیراجون ازین بزرگها خریدم فکر کنم 4یا 6 نفره باشه
راستش سنگی میخواستم اما خیلی گرون بود از اینی که من خریدم کوچکتر 50 تومن بود
سمیرا شماهم اول توش ماست زدی و یا باشیر جوشوندیش؟
سوال دومم این که گفت هر بار بخوای استفاده کنی باید قبلش بذاری 5 دقیقه تو آب بمونه یعنی کل ظرف رو 5 دقیقه داخل آب فرو ببرم یا تو خود ظرف آب بمونه؟
شما هم قبلش آب میریزی؟
آره خورشت عالی میشه . ما هر وقت میریم شهرستان همسرم .مادربزرگش توش خورشت و بار میزاره . میریم باغ وقتی بر میگردیم خونه و بوی خورشت که تو خونه پیچیده منگم میکنه . طعمش فوق العادس . به شزط اینکه مثل قدیمیا از صب زود غذا رو بزاری رو شعله هااااا .
امتحانش کن .
2706