2737
2739
سلام.دختر من 3سال و 5ماهشه. یه تلویزیون تو اتاقش هست اما تا حالا روشنش نکردم براش.همسرم میگه تو اتاق خودش کارتون ببینه.من مبتریم وابسته بشه به تلویزبون، یا مشکلی توی تربیتش پیش بیاد.هر چند کار خودم راحت تر مبشه اما تا الان نذاشتم.به نظر شما با گذاشتن قانون و ساعتهای خاص ایرادی داره که تو اتاق بچه تلویزیون باشه؟
در ضمن ما تو این شهر کاملا تنها و بی رفت وآمدیم . :(
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

2742
2738
نقاشی بادش میدم.آشپزی میکنم باهاش...اما یه سریال میخوام ببینم یا یه یاعتی واسه خودم باشم نمیتونم.الانم میدونه مثلا نوبتیه.باباش موزیک میبینه من یه سریال.بعد اون کارتون.بیشتر هم ظهرا .معمولا سب نمیذارم براش
متاسفانه همییابه فقط یکی داریم.ابنجا هم مهد درست حسابی نداره.خودسم عاشق مهدکودکه.خیلی بچه ی خوبیه.گناه داره تنهایت.پترک میبرمش گاهی بازی میکنه.ولی به دوست خیلی نیاز داره.دیت منو میگیره میبره اتاقش میگه مامان بیا با من بازی کن :(
مهم نیست مهد حتما اموزش خوب داشته باشه ببر بذارش یه مهد که چند ساعت در روز با چنند تا همسن خودش بازی کنه

دختر من از وقتی مهد میره انقدررررر بازی کردنش ارضا میشه که دیگه به من کاری نداره منم باهاش بازی میکنم اما یاد گرفته خودش رو سرگرم کنه تو خونه
عزیزم گاهی هم با کامپیوتر بازیهای آنلاین میکنه بازیهای دخترونه آشپزی و آرایش و... اما بازم زباد نمیذارمش.دوست ندارم تو این سن همش تی وی و لپ تاپ وفتشو پر کنه.اما واقعا خودمم گاهی خسته میشم. کلی برچیب چسبوندیم با هم تو اتاقش.اتاقشو دوست داره اما همس دلش میخواد من کنارش باشم.با هم نقاسی کنیم.با هم وسایلشو جمع کنبم یا تو اتاقش باشیم.نمیخوام تینقدر به من وابسته بسه.چه کار کنم مستقل باشه؟
مولود جان اعتیاد به تلویزیون و کامپیوتر که این روزها مشکل خیلی از بچه ها و حتی بزرگتر هاست گاهی اوقات از همینجا شروع میشه.
به نظر من تلویزیون رو روشن نکن. جدای از باقی مسائل بهتره لوازم الکتریکی حتی الامکان توی اتاق بچه نباشه تا انرژی و فضای بهتری توی اتاقش وجود داشته باشه.
اما اگر میخوای از تلویزیون استفاده کنی باید حتما برنامه ریزی شده باشه. انقدر قاطع باشی که نذاری بیشتر از یک ساعت تماشا کنه. بخصوص وقتهایی که خودت درگیر یه کاری هستی و ترجیح میدی اون کنارت نباشه.
به جای اینکه با تلویزیون سرگرمش کنی بهش یاد بده که همونطور که براش وقت میذاری خودتون هم به زمانی برای رسیدن به کارهاتون لازم دارید. ازش بخواید توی اون فاصله نقاشی کنه یا کارهای دیگه.

متاسفانه به مروز زمان استفاده از تلویزیون توی اتاق بیشتر میشه و به طور کلی اون رو از شما و فضای بیرون دور میکنه.
ببخشید من بچه ندارم اما رشته م روانشناسی کودک بوده. و روانشناسی هیچ وقت تلویزیون رو توصیه نکرده
... زن که باشی باید صبور باشی, مدارا کنی و با همه بغضت لبخند بزنی... ظرافت و لطافت به چه کار می آید؟؟؟ کوه باید باشی... سفارش انواع لباس های بچه گانه بافتنی و قلاب بافی دستباف در http://www.doonedoone.com
2706