2737
2739
عنوان

ببخشید یه سوال شرعی دارم؟

2110 بازدید | 15 پست
من با قرص پیشگیری میکنم ، هنوز بسته قرصم تموم نشده خونریزی دارم و خونریزی در حدی است که نوار بهداشتی خیلی کم خ و ن ی میشه اما دستشویی که میرم مثله پریوده.حالا تکلیف نمازم چی میشه ؟
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

چقدر با پریودی فاصله داره؟ شاید یک شب یادت رفته قرص را بخوری؟
همه ﭼﻴﺰﺍﯼ ﺧﻮﺏ ﻣﺎﻝ ﻣﺮﺩﺍﺱ ... ﻧﻤﻮﻧﺶ ﻣﺎ خانم ها ... ! ﻭﺍﻻ!! ☝️ خدا سایمونو از سرشون کم نکنه!! *** http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=1258877&T=%D9%87%D9%85%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%87_&PageNumber=1
2742
2738
نشانه های خون حیض و استحاضه و تفاوت های آنها از جهت حکم چیست ؟
تفاوت خون حیض و استحاضه از نظر علائم:
نشانه‏های خون حیض:
1- قبل از بلوغ دیده نمی‏شود،
2- زن‏های سیده پس از 60 سالگی و زن‏های غیر سیده پس از 50 سالگی خون حیض نمی‏بینند،
3- خون حیض کمتر از سه روز نیست و هم‏چنین بیش از 10 روز طول نمی‏کشد،
4- خون‏ریزی در خون حیض در سه روز اول به طور مستمر می‏باشد هر چند در داخل خون وجود داشته باشد و بیرون نیاید،
5- فاصله دو حیض حداقل 10 روز می‏باشد،
6- خون حیض غالبا غلیظ، گرم، پر رنگ است و با فشار و کمی سوزش بیرون می‏آید.
نشانه‏های خون استحاضه:
1- معمولاً زرد رنگ و سرد است و بدون فشار و سوزش بیرون می‏آید،
2- قبل از بلوغ دیده می‏شود،
3- زن‏های سیده پس از 60 سالگی، خونی که می‏بینند استحاضه است،
4- خونی که کمتر از سه روز باشد استحاضه است،
5- خونی که بیش از 10 روز باشد استحاضه است.
فرق خون حیض و استحاضه از جهت حکم:در ایام حیض این کارها بر بانوان حرام است:
1- نماز و طواف کعبه،
2- کارهایی که بر جنب حرام است مانند توقف در مسجد و غیره،
3- آمیزش با همسر که بر هر دو حرام است.
4- در ایام حیض نماز و روزه بر زن واجب نیست، ضمنا نمازها قضا ندارد ولی قضای روزه واجب را باید به جا آورد.
در ایام استحاضه این کارها بر بانوان حرام است:
1- در استحاضه قلیله که جریان خون فقط یک طرف پنبه بهداشتی را آلوده کرده و به داخل آن نفوذ کرده و از طرف دیگر ظاهر نشده در این مورد زن برای نماز بدن را تطهیر کرده و پنبه را عوض می‏کند و وضو می‏گیرد و دیگر احتیاجی به غسل نیست.
2- در استحاضه متوسطه که خون به درون پنبه بهداشتی نفوذ کرده و از طرف دیگر ظاهر شده ولی لباس یا پارچه بعدی را آلوده نکرده زن اعمالی که در قلیله بیان شده انجام می‏دهد و اضافه بر آن در هر شبانه روز یک غسل انجام می‏دهد؛ یعنی، برای آن نمازی که قبل از آن یا در بین آن استحاضه شده غسل کند و هر روز تا مادامی که استحاضه ادامه دارد قبل از همان نماز غسل کند بنابراین در متوسطه در هر شبانه‏روز یک غسل کافی است اما پس از قطع خونریزی نیز باید غسل کند.
3- در استحاضه کثیره اگر خونریزی به قدری است که به پنبه بهداشتی نفوذ کرده واز طرف دیگر آن ظاهر شده و لباس یا پارچه بعدی را آلوده کرده این استحاضه کثیره است و زن باید برای هر نماز علاوه بر وظایفی که برای قلیله ذکر شده دستمال بهداشتی را عوض کند و غسل هم برای هر نماز انجام دهد ولی اگر نماز ظهر و عصر یا مغرب و عشا را با هم بخواند و فاصله نیندازد یک غسل برای هر دو کافی است.

همه ﭼﻴﺰﺍﯼ ﺧﻮﺏ ﻣﺎﻝ ﻣﺮﺩﺍﺱ ... ﻧﻤﻮﻧﺶ ﻣﺎ خانم ها ... ! ﻭﺍﻻ!! ☝️ خدا سایمونو از سرشون کم نکنه!! *** http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=1258877&T=%D9%87%D9%85%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%87_&PageNumber=1
بنظر من شرایط شما استحاضه متوسطه است اما بازم زنگ بزن به اون شماره و بپرس
مری جون فرق استحاضه و حیض در اینه که اگر از آخرین روز پریود قبل ده روز یا بیشتر گذشته باشه و خونریزی کنی پریود حساب میشه ولی اگر کمتر از ده روز دوباره خون دیدی استحاضه است....

اما اگر بیشتر از ده روز شده ولی خونت پشت سرهم نمیاد و قطع و وصل میشه و گاهی اصلا خونی نمیبینی استحاضه است....چون خون حیض باید سه روز متوالی و بدون قطع شدن بیاد
2706