2733
2734
حدود ده سال پیش موقعی که مامانم هفت ماهه باردار بود پدرم خیلی غیر منتظره فوت کرد.اون موقع ما همه مجرد بودیم الان من و خواهرم ازدواج کردیم خواهرم ساکن تهرانه و من دو تا بولوار با مامانم فاصله دارم مامانم همیشه دوست داره تو هر مراسمی و موقعیتی ما پیشش باشیم خواهرم که نیست از من توقع داره از این طرف شوهری دارم که همیشه دوست داره همه جاخودمون بریم الان نه ساله ازدواج کردم با اینکه از اول هر جا رفتیم خودمون تنها بودیم هنوز هم دست بردار نیست مسافرت تنهایی گردش تنهایی بیرون تنهایی از اون ور هم مادرم همیشه ناراضی هست ازم هر جا میرم بهم خوش نمیگذره چون اگه با مامانم باشم شوهرم زنگ میزنه و کلی غرغر میکنه اگه با شوهرم باشم مامانم ناراحت میشه فردا هم مامانم و خاله هام میخوان برن بیرون شوهر من میگه ما نمیریم مامانم هم زنگ زده که الهی بچت به سرت بیاره از این حرف ها خدایا چه کار کنم
تو زندگی خودت رو بکن . هر جور همسرت دوست داره رفتار کن . حالا ما برعکسیم من دوست دارم هر جا میریم تنهایی برم ولی همسرم تا جایی میخوایم بریم چند نفری رو دعوت میکنه که مارو همراهی کنن. کار دنیارو ببین
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

2742
سعی کن با زبون دل مامانت را به دست بیاری . . . بگو مگه تو خوشی من را نمیخوای . . . من بیام با شما خوشیم گرفته میشه . . . بگو که خودت هم دوست داری باهاشون باشی ولی الان برای حفظ زندگیت مجبوری به حرف شوهرت باشی
آدم ها فقط آدمند نه کمتر نه بیشتر ، اگر کمتر از چیزی که هستند نگاهشان کنی . . . آنها را شکسته ای و اگر بیشتر حسابشان کنی . . .آنها تورا می شکنند
بامامان صحبت کن صمیمی ودلسوزانه بگو موقعیت ایشون رو درک می کنی اما الان الویت تو شوهرت هست بگو اکه شوهرت جای شما بود ومادرش رو انتخاب می کرد برخورد من چی بود بگو خداروشکر که خاله ها(خواهرای مامان) هستند وتنها نیست به هرحال توالان اول باید به خانواده خودت یعنی شوهرت برسی بعد مادر البته با احترام بسیار صحبت کن
28 بهمن ماه92/زندگی شیرین ما/با اومدن دونه ی بهشتیمون ×ریحانه ی مامان×رنگ و بوی بهار گرفت...خدایا برای رحمتت ممنونم
2740
البته با همسرت هم صحبت کن همسزت هم حساس شده اگه تو خودت سعی کنی با صحبت معقولانه جو رو آروم کنی مطمین باش که حساسیت هر دو طرف کم میشه و خود همسزت هم یه رفت وآمد سه نفری رضایت میده
28 بهمن ماه92/زندگی شیرین ما/با اومدن دونه ی بهشتیمون ×ریحانه ی مامان×رنگ و بوی بهار گرفت...خدایا برای رحمتت ممنونم
عزیزم....بیشتر حق به دست شوهر تو هست. اما مادر آدم هم ..هم گردن ادم حق داره..هم اگر بدونی ناراحته دل آدم ریش ریشششششششش میشه. به نظرم با مامانت صبحت مفصلی کن و توجیحش کن که در مواقعی که برات مقدوره همراهش هستی. در بعضی مواقع هم که برات مقدور نمیشه.
نمیتونم اینطوری بهش بگم قبول نمیکنه میگه خودت شوهرتو اینطوری بار اوردی که با ما بیرون نیاد دختر دایی هام همیشه خونه مامانشون هستن با شوهراشون همیشه اونها رو مثال میزنه که چه خوب شوهراشونو مجبور میکنن رفت و امد کنن البته اینم بگم که شوهر من هم یک سالی هست که دوست نداره با کسی رفت و امد کنم الان من یک ساله با بچه کوچیک خودم تنها خرید میرم بیرون میرم چون خودش هم وقت نمیکنه بیاد بارها به مامانم گفتم شوهرم اجازه نمیده میگه خودت بدش کردی چه کار کنم دیگه کم اوردم؟
به قول مامانم زبون رو هر طرفی بچرخونی همون طرف میره با همسرت که حرف میزنی از لطافتای زنانت استفاده کن وبگو که برات الویت هستش با مادرت هم دلسوزانه صحبت کن بزار بدونن که دلت باهاشونه و می تونی حریم هردورو حفظ کنی
امان از دست این مثال زدنا آخه مگه همه ی آدما یه جورن الان توی دومادای مامان منم دوتاشون خیلی صمیمی ان ولی شوهر من خیلی معقول رفت وآمد می کنه ولی مامانم نشده یه بار حرف بزنه
هماون دختر دایی هام کاروخراب کردن همه میگن خیلی به فکر مامانشون هستن چون همیشه خونه اونهان نمیبینن با بچه و شوهر با باباشون مسافرت میرن پول بنزینشون رو هم باباشون میده یک هزار تومنی هم خرج نمیکنن اینها دیده نمیشه بقیه کاراشون بزرگ میشه مثلا فردا عیده من دلم هیچ جا نیست نه از پیش شوهرم موندن چون اونور مامانم ناراحته نه از با اونها رفتن چون شوهرم غر میزنه اینم بگم که خودم تنها هر وقت تونستم با مامانم بودم حتی با شوهرم دعوا کردم رفتم اونجا اما چه فایده که دیده نمیشه
2706