2737
2739
دکتر سونوگرافی به من گفت نمیشه. منظورت بعد از بارداریه دیگه
http://www.taranomemehr.blogfa.com **وبلاگ ترنم مهر** ادرس کلوپ بنیاد نیکوکاری http://old.ninisite.com/clubs/detail.asp?clubID=19528 اللهم صل علی محمد وال محمدو عجل فرجهم
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

2742
بله بعد از بارداری پس چطور بفهمیم؟با توجه به اینکه میگن تو هر ماه یک روز در میون نزدیکی باشه چطور بفهمیم کدوم روز نطفه منعقد شده پس علنا نمیشه به توصیه های معنوی مثل روز های خوب و خاص عمل کرد نه
بچه ها منم در این مورد سوال دارم...مثلا تو کتاب ریحانه بهشتی نوشته شب اول و نیمه و آخر ماه خوب نیست برای نزدیکی...حالا اگه تو اون شبا نزدیکی نکنی اما یکی دو شب قبلش هم نزدیکی داشته باشی ممکنه نطفه تو اون شب بسته بشه؟؟؟ اگه اینطور باشه هم خوب نیست؟؟؟ این که دیگه دست ما نیست چطور باید بفهمیم؟؟؟؟؟؟؟؟
2740
نمیدونم ترمه جون...ولی به نظر من همین که سعی کنیم اون مسائلی که اطلاع داریم رو رعایت کنیم تنها کاریه که از دست ما برمیاد...بقیه رو باید به خدا بسپریم و مطمئنا خدا هم اینقدر مهربون هست که وقتی ببینه نیت ما خوب بوده و تلاشمون رو هم کردیم انشالله نتیجه رو هم خوب میکنه...
بعد از تمام شدن پری روزهای نزدیکی رو تو تقویم علامت بزن و تا پری بعدی صبر کن و اگر دیدی 7-10 روز پری عقب افتاد بی بی چک بذار (البته ممکنه تو این مدت علائمی داشته باشی حتی لکه بینی هم داشته باشی که در این صورت باید استراحت کنی ) و بعد میری سونو گرافی اگر که جنین تشکیل شده باشه سنش رو هم بهت میگن
بعد از روی علامتهایی که تو تقویم زدی متوجه میشی نزدیکی کدوم روز موفقیت آمیز بوده و نطفه انعقاد پیدا کرده.
بچه ها منم در این مورد سوال دارم...مثلا تو کتاب ریحانه بهشتی نوشته شب اول و نیمه و آخر ماه خوب نیست ...

سلام خانومی.من یه جا خوندم گفته بود از اونجایی که نمی شه زمان دقیق ازاد شدن تخمک رو تعیین کرد اما میدونیم که تخمک یک روز بیشتر زنده نمیمونه و اسپرم مرد هم نهایتا 3 روز (بیشتر یا کمتر) زنده نمیمونه.

از این گذشته اگر قرار هست به گفته های ائمه عمل کنیم که ائمه روز هایی رو مکروه و روز هایی رو برای جماع حرام و روزهایی رو خوب و ...... مشخص کردن.پس نتیجه میگیرم زمان قدیم روز انجام عمل جماع و نزدیکی مهم بوده و روز انعقاد نطفه مهم نبوده.وقتی توی بهترین زمان عمل جماع انجام بشه دیگه به بعد که انعقاد نطفه میخواد صورت بگیره انگار بیمه شده هست.پس جای نگرانی نیست.

2706