2737
2734
با سلام

این تایپیک مرهون زحمات شیدی جون هست.

ایشان با تحقیقات فراوان ثابت کردند که طاسی و کچلی معنا ندارد و با تلاش می توان گیسووان کمندی داشت

با سپاس فراوان از شیدی جون

ایشاا... روز به روز گیسو کمند تر شوید.امین
مکمل ها

قرص های مکمل رو معمولا من فقط 4 ماه استفاده می کنم بعد قرصمو عوض می کنم که بدنم عادت نکنه

Saradushu

Shidi جون از مغا زه های Bio باید بگیرم ؟

بعضی از مغازه های Bio یا دارو خانه حتما داره ،اگر مغازه Bipa هم دارید ,ژل خوراکی Aloe vera
هم هست اونم مکمله خوبیه کاملا بی ضرره

ronika1391

شیدی جون این قرص ها و مکمل ها هم تو ایران پیدا میشه؟
shidi جون در مورد سرم و کپسول floxia اطلاعی دارین؟

رونیکا جون من rigendiet رو از ایران خریدم انقدر راضیم می خوام دوره بعد هم از اینترنت بخرم ،تنها اون کافیه و از اون شربتای مکمل باید تو ایران باشه نه او مارک ولی مشابه ،من وقتایی که یه وعده غذا نمی خورم یه قاشوق از اون می خورم در ضمن من اصلا برنچ نمی خورم برای همین به ویتامین B احتیاج دارم

floxia رو نمیشناسم عزیزم

shidi

پریا جون یه قرصی بود اینجا اسمش pantogar بود ,مخمر توش داشت با اینارو

Vitamin B1
Calcium D-pantothenate
Vigar-yeast
L-Cystine
Keratin
Para-aminobenzoic acid
.ترکیبی

Saradushu

shidi جون من چند تا سوال ازت داشتم
1- گفتی هفته یک بار با روغن کرچک بحوابیم و هفته سه بار هم موهامون با دوغنهای دیگه چرب کنیم این در هفته میشه 4 بار

Saradushu جون ,من هفته ای 4 بار حموم می رم ،اون روغن هایی که با هم قاطی می کنم و ماساژ می دم خاصیت این رو داره فولیکول مو رو تحریک می کنه که موی جدید دربیاد برای همین من فقط جلوی سرمو ماساژ می دم ،فقط می تونی یکم نوک انگشتات چرب کنی و ماساژ بدی لازم نیست حتما حموم بری و روغن کرچک مو رو کلفت میکنه ,سر رو زدافونی می کنه من رو کل موم می زارم تا نوک موم

ronika1391

shidi جون من یه چیزایی رو متوجه نشدم!!!شما روغن ها رو قاطی میکنی میزنی؟یا جدا جدا؟و اینکه نمیری حمام موهات چرب و بد حالت نمیشه؟

عزیزم من این روغن هایی زو که گفتم رو اینطوری قاطی می کنم حرارت می دم ,خیلی رقیق می شه و فقط نوک انگشتامو چرب می کنم رو کف سرم ماساژ می دم ؛2 تا 3 بار در هفته

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سرم های مو

سرم ایوروشه فقط یه ماه ولی سالی 3 بار هر 4 ماه یه بار باید تکرار کنی

Saradushu

سرم ایورشه را کی استفاده کنیم ؟

اون سرم ها رو هم وقتی از حموم امدی,موهات خوشک شد بزن رو کف سرت و هر یه روز درمیون ،شب هم بزن حتما و اینکه بعدش لازم نیست حموم بری
2728
سیر رو پیاز

Saradushu
Shidi جون ممنون از پاسخت و مرسی از وقتی که می ذاری
من امروز ماسک پیاز و سیر را گذاشتم ولی این اصلا به پوست سرم نمی خوره و تمام تیکه هاش لابلای موهام گیر می کنه آیا همین طوریه ؟147

Saradushu جون سر آدم می سوزه که باید وقتی سوزش شروع می شه باید بری حموم ،چون من موهام بلند نیست مشکل ندارم با تیکه هاش ولی می تونی بجاش از آبش استفاده کنی .اگر بعدش ریزش داشته باشی بهت نمیسازه وگرنه برای من هم همیطور
قهوه و چای سبز

ronika1391

و اینکه یه جا نوشتین صبحانه قهوه!یعنی هر روز همراه صبحانه قهوه بخوریم؟؟؟ 147

به چای چایی هر روز من قهوه می خرم

Saradushu

Shidi جون یعنی من به جای سیر و پیاز چایی سبز بزنم ؟
راستی من چون نمیتوانم قهوه بخورم ریختم تو شامپوم ایرادی نداره ؟

Saradushu جون چایی سبز خاصیت آنتی اکسیدان داره ؛ جلوی نازک شدن مو رو می گیره و مو رو به رشد تحریک می کنه ،Ph سر رو هم تنظیم می کنه ،بیین کدوم روش ریزشتو کاهش می ده
اگر خارج زندگی می کنی و به ویتامین ها عوارض داشتی,ژل خوردنی Silicea
کاملا طبیعی و هیچ گونه عارضه ای گذارش نشده ازش ,به امتحانش می ارزه ,اگر بتونی تهیش کنی
بیشتر از یه قاشوق چایی خوری نریز و 2 دقیقه روسرت ,تو حموم نگه دار
.کرچک

ronika1391

به نظر شما چند روز در هفته نیازه با روغن ماساژ بدیم؟کرچک که گفتین شب تا صبح باشه روشو با چیزی میپوشونین؟ضرر نداره؟ 147

من یه حوله میندازم رو بالشتم وقتی روغن کرچک می زنم جز خاصیت چیزی نداره ،اگر youtube سرچ کنی یا گوگل
castor oil hair خودت میبینی چقدر آدم نتیجه گرفتن

سما

شیدی جان الآن به نظرت من با این موهای چرب پس ب روغن کرچک هم نخوابم نه؟
عزیزم سرکه سیب واسه مو خوبه؟من فکر میکردم نرم کنندس...آخه من همینجوری موهام خیلی نازک و کم پشته....

اگه خوبه بخرم و بزنم عزیزم

سما جون،من موهام خیلی خشکه ،تجربه موهای چرب و نداشتم ،این هارو من برات توی این سایت ها که تجاربشونو می نویسند و youtube پیدا کردم
به ازای
هر قاشوق سرکه معمولی 250 میلی لیتر آب
یه لیمو بزرگ با دولیوان آب
توی شامپوت یه قاشوق الورا ژل بریذ و یه قاشوق آبلیمو
چایی نعنا رو رقیق کن آب کشی کن موهاتو

بعضی ها کمال نا باوری با ماده دهان شو آبی می شورند!!!!!!!!!!!!!!!!

روغن کرچک خیلی مو رو زخیم می کنه ،حتما غیر مستقیم حرارت بده رقیق شه ,این هفته که دیگه نه ,هفته دیگه یه بار بخواب با هاش ببین چی می شه ,موی من رو که چرب زیاد نمی کنه ,نارگیلم دیگه روغن رو نزن فقط شیر وسط شو ماساژ بده

hozita

Saradushu مرسی عزیزم ممنون بچه ها سال خوب و پر مویی داشته باشید shidi چون من روغن کرچک زدم بعد از یک ساعت که شستم موهام خیلی ریخت اول تو ماکروفر گرمش کردم بعد زدم منم موهام چربه بنطرت طبیعی بود فردا میرم تهران اگه همسر محترم منو ببره عطاری حتما خرید می کنم برگشتم خبرشو میدم اون عطاری ها که آدرس دادی میرم

hozita جون روغن کرچکت خالص؟ چون مامان من یکی از داروخانه گرفته بود توش اسانس داشت .من راستش موهام خشکه ،وقتی روغن می زنم انگار آب ریختی رو خاک خشک،روغن جذب می کنه!
خیلی روغن های مختلف وجود داره ،همه این ها روغن های گیاهند
0m6wvriarl21x3cca987.jpg
این ها هم روغن هایی که من تا به حال امتحان کردم ،
lercw5jq5jf6tegpbn.jpg
مو بعضی از روغن ها رو دوست داره ،ولی من بیشترین تاثیرو که رو خودم داشت ،٩٠ درصد کسایی نوشته بودند و فیلم هاشونو گذاشته بودند و موهاشون در اومده بود رو نوشتم.
ماساژ آب پیاز هم جزو ٣ تای اول ،راه های مو در اوردنه که برای تو هم اصلا ضرر نداره
الو ورا هم بری موهای چرب و همینطور روغن درخت چایی
وقتی عطاری می ری ،بگو که موهات چربه ،چه روغنی براش بهتره
و خیلی ها هم نوشته بودند برگ یا دونه گیاه رو می جوشونند به موشون اسپری می کنند

بارداری و رسیدگی به مو

shidi

hozita جون حتما این کارو می کنم ،الان خوندم برات ،وقتی خانوم باردار ریزش مو داشته باشم ,یا تیروییدش نا منظم شده یا کمبود ویتامین و مواد معدنی داره ،آزمایش خون بده وبا دکترت مشورت کن اگر بتونی B-complex مصرف کنی ,ولی مصرف تخم مرغ، گوشت بدون چربی، غلات سبوس دار، حبوبات و آجیل رو بیشتر کن.و استرس هم نداشته باش که از همه چی بدتره
2740
موی چرب

شیدی جان من وقتی موهام چرب شه ریزشش زیاد می شه

دکتر مافی گفت علت ریزش موهات چربی بیش از حد کف سرته149

فاطی جون این دو تا سایت رو بخون برای مو چربه،نوشته بهتره از روغن استفاده نکنی و این کارهارو بکونی
http://www.oilyhairoilyscalp.com/pantry-remedies/
http://www.oilyhairoilyscalp.com/homemaderemediesforoilyhair/
.عطاری ها

shidi
1391/12/28 2:07 ب.ظ

یکی از عطاری ها بزرگ هم هست 300 متر فکر کنم بعد از متروی قلهک ،به سمت سینما فرهنگ ،یه آقای سن داری هست که 10 سال تو ایران نفهمیدن من تیرویید دارم ،ولی این آقا با نگاه فهمید!!!!!!!!!!!!! تازه من تو تهران پیش دکتر معینی غدد می رفتم،منصوری هم مو

یکی هم هست تو ونک ،نزدیک اکسیر جنس خارجی داره
تیرویید و ریزش مو

shidi

باور کن با داشتن مشکل تیرویید نا منظم و ژن خیلی سخته مو رو حفظ کنی ،من شاید طی این 13 سال 4 باری کف سرم معلوم شده ولی الان خداروشکر دارم موهام رو بلند هم می کنم ,بعد از سال ها کوتاهی
ارث و ریزش مو

اذین خوشکل

.ایا عموها و داییهای شما هم موهای سرشون ریخته یعنی کچلند اخه من بغیر از بابام عموها و دایی هام هم موهاشون ریخته و کچلن دکترا میگن ریزش موی ارثی دارم خواهرم هم موهاش ریزش داره واسه همین میگم با این وضعیت میتونم درمانهایی که شما انجام میدی رو دنبال کنم و امیدوار به قطع و رویش موهای جدید باشم

shidi

آذین جون توی خانواده مادریم کاملا خانماشون جلوی سرشون خالیه و پدرم هم کلا موهاش از سن جوونی ریخته .توی ریزش موی ارثی که از جلوی سره, مشکل اینه که تستسترون به DHT تبدل میشه و نمی زاره پیاز مو رشد کنه ،روغن هایی که من معرفی کردم و چایی سبز و قهوه ،باعث می شه مو دوباره به فاز رشد تحریک بشه و جلوی DHT رو بگیره .
خیلی غذاها و مواد دیگه هم این کار می کنند ,که فقط لازم تو سرچ کنی

زمانی که DHT حمله می کنه به پیاز مو
nuorjaitk3r4iw2mo7q4.jpg

زمانی که جلشو می گیریم

3vtaku91r8oz3jdpd6f.jpg

درمان هایی که من گفتم کاملا طبیعی و اصلا نباید درمان دکترت رو قطع کنی ،در کنارش این کارها رو انجام بدی ،ولی مطمئن باش با این کارها خیلی سریع موهای ریزو جدید رو می بینی
اذین خوشکل
من شوره سر هم دارم و پوست سرم پوسته ریزی داره برا همین از شامپوهای ضدشوره استفاده میکنم یکی دیگه از دلایل ریزش موهام هم همینه کف سرم هم تقریبا زود چرب میشه با این اوصاف نمیتونم از روغنهایی که گفتی استفاده کنم شما راهی برای درمان شوره سراغ داری؟

shidi

برای شوره
باید با روغن کنجد و زیتون ماساژ بدی که غیر مستقیم گرم شده
به جای روغن نارگیل از شیری که تو نارگیل هست استفاده کن
آب چغندر با سرکه سیب و عصاره زنجبیل قبل از حموم
دو قطره از روغن روزماری رو بریز تو شامپوت
آبلیموی تازه رو ماساژ بده بعد سرتو بشور
آلورا رو هم ماساژ بده
سه تا آسپرین رو با یه قاشوق سرکه قاطی کن قبل از حموم ماساژ بده
روغن مورد هم خیلی خوبه
البته زیاد نزار رو سرت بمونه فقط 5 دقیقه
این ها همه روش هاست ،بیبن کدوم برات موثر تره