2737
2739
Dozhe:
١-یه بیاز فسقلى رو با یه کم سیر در صورت تمایل یا بودر سیر تفت میدى و به مقدار کافى کوجه فرنکى رنده شده و اضافه میکنى و با نمک و فلفل و زردجوبه و در ب قابلمه رو میبندى تا حسابى ببزه و طعم خامى کوجه بره البته خیلى زمان نمیبره و مراقب باش اب کوجه تمام نشه و بسوزه یه سس غلیظ به دست میاد حالا به سلیقه خودت میتونى یه ذره رب یا تمر هندى هم اضافه کنى و طعمش و خودت باید تنظیم کنى البته به نظر من هر جى سیر و فلفلش بیشتر باشه خوشمزه تره

٢- بیاز رو درشت خرد میکنى و سرخ میکنى و بعد به میزان کافى سبزى ماهى خرد شده که اماده تو مغازه ه ا هست ( یا کشنیز و کمى شنبلیله) بهش اضافه میکنى و میزارى با شعله ملایم کامل سرخ شه و ببزه وقتى سبزى رنکش تغییر کرد و تیره شد یعنى اماده است مرتب هم بزن تا سبزى نسوزه و تلخ نشه بعد یکى دو حبه سیر له کن و به همراه فلفل و زردجوبه و نمک البته فلفل قرمز بهش اضافه کن بعد شیره تمر هندى به مقدار کم و کافى که کمى ترش شه اضافه میکنى تا یکمى هم حالت ابدار بشه یعنى سبزى خشک نباشه( شیره تمر هندى اینجورى که یکم تمر هندى مخصوص غذا رو توى یه کاسه کوجیک اب ولرم میریزى بعد از مدتى که نرم شد با دست فشارش میدى و لهش میکنى تا یه دست بشه ببین مثلاً یه قاشق مرباخورى تمر تو یه کاسه ماست خورى یه نفره اب حل میکنى) و میزارى یه ١٠ دقیقه اى تو ظرف در بسته ببزهو جا بیفته و این سبزى نباید خشک یا خیلى ابدار باشه با قاشق که بر میدارى نباید اب ازش بجکه
امیدوارم به دردت بخوره و خوشتون بیاد البته شماره ٢ رو میتونى بدون تمر هم درست کنى

اینو یکی از کاربرای گل اینجا بهم یاد داد من اولی رو درست کردم خوشم اومد
دومی رو هنوز وقت نکردم
اسمشم ذکر کردم بالاش

راهکار هایی برای شیرین تر شدن زندگی هاتون:http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=529491
هنوز هم هستند دخترانی که تنشان بوی محبت خالص می دهد.. بکرند... نابند... احساساتشان دست نخورده است ، لمس نشده اند ، تحقیر نشده اند ، آری ، هنوز هم هستند ! نادرند ! کمیاب اند ! پاک اند ! روزی که قرار می شود کنار گوش کودکی لالایی بخوانند ، شرمشان از نام " مادر " نمی شود ! و زیر آغوش همسرشان ، چشمانشان را نخواهند بست که با رویای دیگری سر کنند...
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷