2733
2739
سلام به همه مامانای گل
من این تاپیک رو باز کردم که هرکس که نی نیش کمکاری تیروئید داره یا تجربه اش رو توی خانواده دیده برامون بگه من پسرم 4 ماهشه و خیلی استرس دارم با اینکه الان با قرص t4بالا اومده اما همش نگرانم که نکنه پسرم مشکل داشته باشه و من نفهمم یا نکنه یه وقت کاری باید براش میکردم و انجام ندادم اخه من تهران نیستم و اینجا فوق تخصص غد کودکان تا الان یکی داشته که اصلا حرفای منو گوش نمیده منم خیلی سوال دارم خلاصه اینکه اینجا یکم باهم حرف بزنیم از تجربه هامون از مشکلات احتمالی از همه چی حرف بزنیم سوالامونو بپرسیم تا به همدیگه کمک کنیم
خوب من خودمو معرفی کنم من فاطمه هستم 28 سالمه بچه دومم پسره که 4 ماهشه و کم کاری تیروئید داره ازمایش غربالگری tsh=5.5 , بعدش شد12 الان هم روزی 1.4 لووتروکسین میخوره به جز روزای 2شنبه و جمعه
خدایا مرا آن ده که آن به
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

2728
سلام
هستی جان من با همون ازمایشش اولیه مرکزبهداشت متوجه شدم که پسرم کم کاری داره
پسرمن نشونه خاصی نداشت ولی زردی طول کشیده یبوست کم گریه کردن خوابیدن زیاد صورت پف کرده جز نشانه هاشه واقعا کسی که تجربه داشته باشه اینجا نیبست دلم یکم ارامش میخواد
خدایا مرا آن ده که آن به
سلام.دختر من کم کاری تیرویید مادر زادی داشت...کم کاریش هم خیلی زیاد بود.tsh100 داشت..از روز بیستم پیش دکتر صالح پور درمان رو شروع کردم.دقیقا همین علایم پسر شما رو داشت...الان بیست ماهشه و چند روزه دیگه وارد ماه بیست و یکم میشه...خدا رو شکر چون درمانش رو بموقع شروع کردیم الان مشکلی نیست...البته هنوز تحت درمانه و هر روز ناشتا یه قرص 50 لووتیروکسین میخوره بجز روزای دوشنبه و جمعه که 100 میخوره.
تقریبا تا چند ماه پیش هر ماه آزمایش میداد.الان دیگه چند ماه یکبار میده بجز مواردی که اگه دوباره tsh اون ماهش بالا باشه و ماه بعد با زیاد کردن قرصش دوباره باید آز بده
عزیزم منم تهران نیستم و برای درمان دخترم و اینکه پیش دکتر های خوب بتونه ویزیت بشه تا یک سالگیش هر ماه تهران میومدم.خیلی سختی کشیدم....خیلی استرسها تحمل کردم.ولی الان دیگه استرس ندارم.بهتره بگم کمتر دارم ...چون خدا رو شکر دخترم هم باهوشه و هم سالم...
شما هم باید استرس رو از خودت دور کنی...خدا رو شکر که زود متوجه شدی.کم کاری تیرویید با یه قرص قابل درمانه..خدا رو شکر کن که تشخیص داده شد....
tsh پسرت رو چند بود?؟؟؟
2738
سلام

خواهر زاده شوهر من....این مشکل رو داره...متاسفانه اونا خیلی دیر فهمیدن....چون 12 سال پیش تو شهرستانا غربالگری اجباری نبود....تا 14-15 ماهگی نفهمیدن!!!!!!!!
وقتی بردن دکتر...که تو 15 ماهگی هم عضلاتش شلللل بود...ینی نمیتونست بدون کمک خیلی سرپا وایسته...یا حتی 4 دس و پا بره!!!!!!بعد این...ها فکر میکردن چون تپله اینجوریه!!!!خلاصه وقت یفهمیدن خیلیی دیر بوده...رو توانایی ذهنیش تاثیر گذاشته:((...الان به اندازه یه بچه 7-8 ساله هم ذهنش قوی نیست:(((
بعئ اونا فکر میکردن عجب بچه ساااکت و آروم و فرشته ای!!!!!!انقدرررررررر دلم واسه این بچه میسوزه:((((محبوره بر با بچه های 4-5 ساله بازی کنه!!!چون اصلا توانایی درک کارا و حرفای بچه های همسن خودشو نداره!!!!البته با هزاااااااااااااار بدبختی...مدرسه عادی قبول شد...مامانش خییییلی زحمت کشید....وگرنه باید میرفت مدرسه استثنایی
سلام مرسی از همتون
متولد ماه مهر مرسی منم دقیقا از روز 19 ام بهش قرص میدم البته من از 25میکرو قرص میدم روزای 2شنبه وجمعه هم نمیدم tshاولیه مرکز بهداشت یه بار5.5 و12.1بودش و tshوریدیش37.5 بود اما بعدش خیلی اومد پایین اولین سری که قرص دادم بعد 40روز شد0.2که 2 روز کمش کردم الانم t4ش10.59شه ولی tshش 0.5شده دکترش میگه خوبه
راستی t4پسرم نرمال هست اما tsh ش تغییر میکنه کلا یه بار نرمال شده بقیه موقعها پایینه
خدا رو شکر یه دکتر غدد کودکان دیگه اومده کرج که خیلی خوبه من این هفته باید برم ازمایش بدم بعد دیگه میرم پیش این دکتره اسمش دکتر نوریانه
مرسی که تجربه ت رو گفتی خدا رو شکر پسر من تا الان هیچ مشکلی نداشته تازه یه هفته ست غلت میزنه نرماله
خدایا مرا آن ده که آن به
کلا من خیلی حساس شدم پسرم گریه کنه میترسم زیاد بخوابه میترسمالان استرس دندون و سینه خیز رفتنش رو دارم اصلا اینقده حساس شدم همش با شوهرم بحثم میشه
راستی ماه مهر جونم شده بود tshنی نی شما هم پایین باشه؟
خدایا مرا آن ده که آن به
به نظر من بهتره به خودت آرامش بدی.....تو مادر اون بچه ای و نباید به هیچ عنوان نه تو رفتارت و نه تو عملکردت طوری نشون بدی که انگار بچه ت مشکل خاصی داره.من انقدر این قضیه برام حل شده ست و انقدر در برابرش آرومم که بعضی وقتا یادم میره که اصلا دختر کم کاری داره....چون میدونم اگه من این مسئله رو یه نقص بدونم تو آینده هم خودش و هم دیگران اینطور فکر میکنند.وقتی میشه با یه قرص کوچولو همه چی رو کنترل کرد دیگه استرس رو از خودت دور کن.البته تا 6 ماهگی بچه خیلی مهمه که کم کاری کنترل بشه چون ممکنه روی هوش تاثیر بزاره.ولی همینکه بچه هامون در حال درمانند و خطر ازشون دوره روزی هزار بار باید خدا رو شکر کرد.اگه ما هم مثل خیلی های دیگه دیر میفهمیدیم و الان یه بچه ی ناقص خدایی نکرده رو دستمون بود اونموقع باید چیکار میکریم....
بچه ی منم توی این بیست ماه بارها tsh ش بالا و پایین شد.و هر بار با کم و زیاد کردن قرصها تنظیم کردیم.
مامان آسام خیلی جیگرم کباب میشه برای بچه هایی امثال بچه ی خواهر شوهرت که با یه تشخیص دیر زندگیشون دگرگون شد...و خدا رو شکر میکنم که زود قضیه ی بچم تشخیص داده شد....بمیرم برای دل پدر و مادر این بچه ها...خدایی باید روزی هزار بار دعا بجون بانی این غربالگراییها بکنیم....
2706