2737
2734
عنوان

پاسخ به سئوالات شما در مورد تست های آزمایشگاهی تشخیص ناباروری

| مشاهده متن کامل بحث + 614552 بازدید | 3058 پست
سلام ازمایشگاه نیلو
این ازمایش مادر 50 ساله من است.لطفا ازمایش تفسیر کنید.
HEMATOLOGY
c.b.c............................................................................................... neutrophils 63%
w.b.c 5900..... 10*3/ul.............................4000-10000...............................lymphocytes 32%
r.b.c 4.50.....10*6ul...................................4-5.2..................................monocytes 4%
hgb 12.7.....g/dl........................................12-16..................................eosinophils 1%
HCT 40.1.....%....................................34-48
M.C.V 89......FL...................................78-100
M.C.H 28......PG....................................26-34
M.C.H.C 32.....G/DL..................................31-37
r.d.w_cv 13.9.....%...................................10-14
platelets 203.... 10*3/ul ..........................150-450
e.s.r 1 st h 18.......mm/h.................................0-20
normal ranges are according to the patients sex and age.

BLOOD BIOCHEMISTRY
fasting blood G lucose.......100.......................mg/dl...................................65-110
urea.......h24.......................mg/dl......................................5-22
cretinine......1...........................mg/dl..................................0.6-1.3
cholesterol.....164.........................mg/dl....................................<200
triglycerides.....h290.......................mg/dl....................................<150
hdl cholesterol ....35...........................mg/dl...................................35-80
ldl cholestero(direst)...71............................mg/dl........................optimal <100
near optimal <130
borderline :130-159
high :160-189
very high >190
vldl....h 58....................iu/l........................5-46
s.g.o.t.(ast)....28...................iu/l.........................<40
s.g.p.t.(alt)....29...................iu/l.........................<40
h=high
analysed by cobas mira_plus auto analyser sy6stem normal ranges are according to the patients sex and age.
پریا (به عکس کاربریم دست نزن)
سلام خسته نباشید من پارسال حامله شدم با قرص لتروزول وبه دلیل مول بودن کورتاژ کردم و الان 3 ماهه برای نی نی اقدام کردم وچون پلی کیستیک هستم لتروزول خوردم و آمپول hcg زدم هر سه ماه فولیکول خوب داشتم 20 و18 واین ماه هم 2 تا 20 و23 داشتم اما باردار نشدم به نظرتون چه درمانی باید انجام بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
CafeMom Tickers
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

سلام.
جواب سونوگرافی من در روز 14 سیکل به این ترتیبه:
رحم به ابعاد 38*48*81
اکوژنیستیه میومتر یکنواخت و فاقد ضایعه فضاگیر
ضخامت دولایه آندومتر 3 میلی متر
تخمدان سمت راست به ابعاد 17*35 میلی متر و تخمدان سمت چپ به ابعاد 29*30 میلی متر
بزرگترین فولیکول تخمدان در سمت راست 6 میلی متر و در سمت چپ 7 میلی متر و در حال حاضر فولیکول بالای 8 میلی متر مشهود نیست
توده solid یا cystic در آدنکسها و مایع آزاد در لگن دیده نشد.

ممکنه لطف کنید بگید آیا مورد غیرطبیعی وجود داره یا نه؟آیا من می تونم به طور طبیعی و بدون مصرف دارویی خاص برای بارداری اقدام کنم و باردار بشم.
پیشاپیش متشکرم.
یوسف می دانست تمام درها بسته اند اما بخاطر خدا به سوی درهای بسته دوید و درها برایش باز شد...
اگر تمام درهای دنیا هم به رویت بسته شد، دنبال درهای بسته بدو چون خدای تو و یوسف یکیست...
2742
آنجل عزیز،

فقط جواب تستهای ذیل را با رنج نرمال آن آزمایشگاه مقایسه کنید و نتیجه اش را برایم بنویسید. بقیه تست ها نرمال هستند.

fsh...8.6

lh......4.4

t4..7.2
tsh....3.5
prolactin.10.5
testosterone.....0.5
dheas...229
oh17 progesterone..0.6
2740
مارال عزیز،
یکبار که آزمایش دادیم تعداد اسپرم ها 4 میلیون بود با تحرک 50 درصد و بار دیگر(1 ماه بعد) تعداد 18 میلیون بود سوالم این است که خلاصه به کدام یک از اعداد می شود اعتماد کرد؟
بله ، بستگی به این دارد که آزمایش چند روز پس از آخرین نزدیکی انجام شده باشد.

آیا همسر من با مصرف قرص بهبود می یابد یا بیضه هایش به دلیل حرارت داخل بدن در بچگی از بین رفته است؟
بله، چون به موقع عمل کرده اند مشکلی غیر قابل درمان ندارند.

آیا می توانم به حاملگی طبیعی امیدوار باشم ؟
بله

در ضمن طبق سونوگرافی واریکوسل هم ندارد می خواستم بدانم دو هورمون FSH , LH در آزمایش آقایان به چه مفهومی است و چه چیزی را نشان می دهد و چه تاثیری روی هورمون تستوسترون دارد؟
تنظیم کننده ترشح تستوسترون در بیضه ها می باشند.

در آزمایش همسر من این اعداد به شرح زیر است
FSH 10.5 (1.0-14.0
LH 9.3 (0.7-7.4
TESTOSTERONE 2.8 (2.5-10

آیا با توجه به این اعداد مشکل کمی اسپرم همسرم هورمونی نیز هست و آیا باید قرص مصرف کند؟
بله LH کمی بالاست که نیاز به درمان هورمونی دارد.

چرا دکتر ها می گویند که معمولا مشکلات اسپرم به درمان دارویی پاسخ نمی دهد؟
بستگی به نوع اختلال دارد.
ماریا عزیز،

جواب آزمایش شوهرتان که خیلی خوب است و مشکلی برای باروری وجود ندارد.

1-چه ارتباطی بین واریس بیضه و کم تحرکی اسپرم وجود دارد؟
باعث کاهش تحرک اسپرم می شود.

2-با توجه به داشتن 1 سقط ، و بعد از ان تشخیص واریس (بدون درمان) اقدام به بارداری مجدد درست است ؟
با توجه به جواب آزمایش فوق مشکلی وجود ندارد.

3-لوکوسیت سمن چیست؟
نشانه وجود گلبولهای سفید می باشد که در عفونت افزایش می یابد.
سلام
می خواستم درباره ازمایش آنتی بادی انتی اسپرم بپرسم که کداک آزمایشگاه ها این آزمایش را انجام می دهند
وآیا حتما باید دکتر متخصص این آزمایش را بنویسد ؟؟
یا اینکه هر دکتر که بنویسد برای آزکایشگاه قابل قبول است؟؟؟؟؟؟؟/
وچه روزی باید انجام شود؟؟؟؟؟؟؟؟
چشم هارا باید شست
2706