2737
2734
عنوان

درباره بازی های نوزاد 0 تا 15 ماهه

65 بازدید | 2 پست

یکی از راههای کشف استعدادهای کودک بازی پدر و مادر با فرزند است .علاوه براین والدین ازطریق بازی با فرزند خود ارتباطی مؤثر و زیبا برقرار کنند و او را در ابعاد مختلف پرورش دهند.

امادر این مقاله دربازی های مناسب برای نوزادان را شرح میدهیم.

نوزاد 0 تا 3 ماهه

بازی های مناسب برای سن از نوزاد بیشتربازی‌های جسمی و حرکتی و لذت بخش هستند  با این بازی ها باعث رشد احساسی وعاطفی‌اش میشوید علاوه براین هم برای تقویت ماهیچه‌ها و بهبود حرکاتش مفید است

1- درحین تعویض پوشک با انگشت قسمتهای مختلف بدن کودک را با صدای بینگ فشار دهید تا توجه اورا جلب کنید .

2-برای تقویت حس لامسه و شنوایی کودک برای او میتوانید شعر بخوانید و صورتش را به صورت خودنزدیک کنید . یا دستهایش رابه صورت خود بزنید .

3-نوازش کودک و حرف زدن با او برای این دوران مناسب است . هم چنین میتوانید کتابهای تصویری به او نشان دهیدتا رنگها اورا سرگرم کند .

نوزاد 3 تا 6 ماهه

بازی ها مناسب این دوره باید به گونه ای باشد که به شناخت جزئی تر ادم ها و محیط اطراف کمک کند .

1-روبروی او قرار بگیرید و با او صحبت کنید و تمرکز اورا بسنجید .

2- از اینه کمک بگیرید نوزاد را جلوی اینه ببرید و اسمش را صدا کنید .

3- اسباب بازی های صدادار باعث میشوند که کودک یاد بگیرد با حرکت دادن ان ایجاد تغییر کند .

4- میتوانید اورا روی شکم بخوابانید و تمرینی برایش باشد تا حرکتها را یاد بگیرد .

5- با استفاده از جغجغه میتوانید حواس کودک خود را به جهات مختلف امتحان کنید 6- با شعر خواندن اورا تشویق کنید تا بتواند از حالت خوابییده بلند شود و کم کم نشستن را بیاموزد .

نوزاد 7 تا 9 ماهه

در این ماهها کودکان معمولا دارای دندان هستند پس مراقب وسایلی که با انها بازی میکنند باشید .

1- بهتر است بازهایی که در نشستن او کمک میکند انجام دهید .

2- مثلا میتوانید اسباب بازی های کودک را در جعبه گذاشته و از او بخواهید که خودش اسباب بازی را بردارد زیرا با این کار رنگها را درک میکند و قدرت تشخیص او بالا میرود . اسامی  وسایل را برایش شعر گونه بگویید .

کودک 10 تا 15 ماهه

در این ماه کودک شروع ب حرکت چهار دست و پایی میکند بهتر است بازی های را انجام دهید که در به حرکت افتادن او کمک کند.

1- برای اینکه کودک یاد بگیرد که بایستد و از دستهایش هدف دار استفاده کند میتوانید از طریق چسباندن شکلکهای دست ساز روی دیوار کنید .

این کار را جلو فرزندتان انجام دهید تا یاد بگیرد .

2- در این دوران از اسباب بازی های ساده و رنگارنگ استفاده کنید و رنگها را به او اموزش دهید .

شمابرای نوزاد چه بازی هایی را پیشنهاد میدهید ؟

پسر من 6 ماهشه همه این کارارو کردم الان هم غلت میزنه هم سینه خیز البته دنده عقب میره ☺️این ماهم براش میخوام جامپینگ بگیرم تا نشستن یاد بگیره

❣️یا رب مباد نظر تو بگردد❣️

مشاهده کلیپهای "کودک و بازی "در کانال آپارات رویش طلایی کوچولوها" را به شما پیشنهاد میدهم :
عناوین ویدئوها :
تاثيربازي در رشد كودك
انواع بازي
بازی تخیلی
بازی اجتماعی
بازی عاطفی 1
بازی عاظفی2
بازی عاطفی3

https://www.aparat.com/www.gfok.ir

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.