2737
2734
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

چند وقت پیش با همسرم در این مورد صحبت می کردم ... گفتم آیا با پذیرش یک فرزند معلول موافقی ؟ گفت نه نمیتونم ... گفتم چرا نمیتونی ، فرض کن بتونی یکی از این بچه ها رو به زندگی راحتی برسونی ، امکانات خوب ، یه ویلچر درست و حسابی که کاملا متکی به خودش باشه ، حتی شاید بتونی راهی برای درمانش در کشورهای دیگه پیدا کنی و... گفت من این دید تو رو که بسیار احساسی هست قبول ندارم ... می گفت امکاناتی که میخوای برای یکیشون در این سطح فراهم کنی برای پنج نفرشون در سطح متوسط فراهم کن ... تو با این کارت داری اون چهار نفر دیگر رو ندیده می گیری و از زندگی خودت حذفشون می کنی ... گفتم خوب یه شهر آباد بهتر از ده شهر خراب هست ... ازم سوال کرد کار یه نجات غریق چیه ؟ گفتم خوب این که میبینه یه نفر داره غرق می شه رو نجات بده ، گفت خوب اگر که ببینه پنج نفر توی آب هستن چی ؟ گفتم خوب سعی می کنه 5 تا شونو نجات بده ، گفت آیا درسته که یکیشونو از آب در بیاره و ببره بیمارستان و بهش برسه و بقیه رو ول کنه یا این که درستش اینه که فقط بندازتشون توی ساحل و برگرده بقیه رو نجات بده ... هیچ جوابی نداشتم بهش بدم ...
پرواز با تو باید ...
گر پر شکسته در باد ...
2731
یعنی اینکه نظر شما در مورد فرزند خواندگی کودکان معلول چیه؟
می خوردن و شاد بودن آیین من است،فارغ بودن ز کفر و دین؛ دین من است؛گفتم به عروسِ دَهْر: کابین تو چیست؟گفتا: دلِ خرّمِ تو کابینِ من است
حرفهای همسرت خیلی منطقیه اما اگه بخوایم اینجوری فکر کنیم ، می تونیم این طرز فکر رو در مورد بچه های معمولی هم داشته باشیم. یعنی بچه ای که توی پرورشگاه قراره بزرگ بشه مطمئنا دچار آسیبهای یی میشه ، ممکنه بعضی اش شدید باشه و بعضی دیگه خیلی هم شدید نباشه. ما می تونیم یک کمکی به تعداد بیشتری از بچه های پرورشگاهی بکنیم به جای اینکه تمام هزینه رو برای یک بچه بکنیم و اون رو به فرزند خوندگی قبول کنیم. خوب پس از نظر منطقی نباید بچه ای رو به فرزند خوندگی قبول کنیم و باید هزینه ای رو که می خوایم انجام بدیم به تعداد بیشتری برسونیم!!!!!!!!
می خوردن و شاد بودن آیین من است،فارغ بودن ز کفر و دین؛ دین من است؛گفتم به عروسِ دَهْر: کابین تو چیست؟گفتا: دلِ خرّمِ تو کابینِ من است
2738
خیلی دل بزرگی میخواد.

من تصمیم دارم هروقت ازدواج کردم بچه به فرزندی قبول کنم ولی نمیدونم ایا پذیرشش رو دارم که بچه ی معلول به سرپرستی بگیرم یا نه. چون به هرحال مشکلات خاص خودش رو داره
 before i die i want to be happy and make others happy
همیشه آدم یک عذاب وجدانی ته دلش داره. حتی واسه من که بچه خودم رو دارم بزرگ می کنم، مثلا می گم من می تونستم بچه ام رو یک مدرسه دولتی بذارم و این هزینه 7 میلیونی رو بدم برای بچه های دیگه! می خوام بگم همیشه شرایط برای این نوع فکر وجود داره. یعنی همیشه میشه به این فکر کرد که به جای تمرکز کردن روی یک نفر به تعداد بیشتری کمک کنی. و این می تونه دلیلی واسه بچه دار نشدن و فرزند خوانده نگرفتن و همینطور فرزند معلول رو به فرزند خواندگی نگرفتن باشه!
خوب اگر از این دید نگاه کنیم که شامل خیلی از چیزها میشه ... مثلا میتونیم اگر هزار تومن میدیم به یه آدم محتاج بکنیمش پنج تا دویست تومن بدیم به پنج نفر ... یا خیلی از کارهای دیگری که انجام میدیدم ... در این مورد خاص کدوم راه بهتره ؟
پرواز با تو باید ...
گر پر شکسته در باد ...
2706