2733
2734
سلام دوستانن، من یک پرستار و از کاربران قدیمی سایت هستم. متأسفانه این روزها مصرف خودسرانه دارو خیلی رایج شده. پزشکان ما هم متاسفانه 70 درصدشون بدون دونستن پیشینه بیمار دارویی رو بهش تجویز می کنن که ممکنه اصلا برای اون شخص مناسب نباشه و شخص با مصرفش دچار حالت های بد جسمی و روحی و حتی مرگ بشه. امروز دختر خانم بسیار جوونی (23 ساله) آوردن به بیمارستانی که توش کار می کنم. به شدت گریه می کرد و اعصابش بهم ریخته بود. می گفت نا ندارم راه برم. حالم بده، جون ندارم.... خلاصه واقعاً هم جون نداشت و حالش خوب نبود. روز قبل مراجعه کرده بوده، فشارش 14 بوده و یکی از پزشکان اورژانس بهش داروی متورال تجویز کرده بود. متورال داروییه که برای افراد عموماً مسن با فشار خون بسیار بالا و یا کسانی که مشکل بیماری فشار خون دارن تجویز می شه نه یه زن جوون که به گفته خودش به خاطر تنش شدید اینطوری شده بوده.... خلاصه که این خانم جوون رو فشارش رو گرفتیم بسیار پایین بود.... واقعاً تهجب کرده بودیم که چه طور دکتر به دختر به این جوانی و سالمی (نوار قلب، نوار مغز ... همه چیز نرمال بود و مشکل کلیه هم نداشت) متورال و روزی 4 عدد کلرودیازپوکساید داده بود!!!! خلاصه دختر خانم بهتر که شد گفت به خاطر درد گوش دارویی به اسم Telfast مصرف کرده بوده و بعد اومده بیمارستان، غافل از این که تلفست خودش فشار را تا حد زیادی بالا می بره و احتمالاً فشار 14 ایشون هم به خاطر مصرف همین داروو بوده... خلاصه سرتون رو درد نیارم، مصرف خودسرانه دارو و بعدش هم عدم صلاحیت یک دکتر و تصمیم آنی و بدون فکرش باعث افت شدید فشار این خانم شده بودو نزدیک بود کارش به بی هوشی بکشه.... مراقب خودتون باشید. سعی کنید حدالمقدور دارو نخورید. اگر دکتر می رید سوابق خودتونو بهش بگین و بعد دارو بگیرین، مشکلاتی مثل فشار خون هم معمولاً در سنین جوانی با کنترل غذا و آشامیدن آب و حفظ آرامش خود به خود درمان می شن و نیازی به دارودرمانی نخواهند داشت. پس قدر خودتون رو بدونید!
منم اصولا وسواس بیماری دارم و خیلی وقتا بدون دونستن دارو می خورم. البته توی نت معمولاً سرچ می کنم و بعد دارو رو می خورم ولی خب بازم می بینم که اثرات بعضی از داروها چه قدر وحشتناکه
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

2728
یه سردرد ساده ممکنه با مراجعه به سایت های اینترنتی تومور مغزی، صرع، فشار خون، دیابت یا خیلی بیماری های دیگه تلقی بشه و شخص با باور این که مریضی جدی داره هزاران مشکل روانی پیدا می کنه....
به نظر من طب گیاهی بهتره. بعضیا هستن که با داروهای گیاهی مراقب خودشونن... یعنی با عرقی جات و چای گیاهی.... خیلیم سالم ترن. من دوستی دارم که دیالیز می شه...شاید باورتون نشه ولی با حفظ روحیه و شرکت در کلاس های خودشناسی به خودش روحیه می ده و با انرژی مثبتی که به خودش می ده بسیاری از داروهایی که آدمهای دیالیزی باید مصرف کنن مصرف نمی کنه و وضعشم عالیه.... در مقابلش بعضیا با یه سردرد ساده یا یه فشار خون بالا می رن سراغ قوی ترین قرص ها که به نظر من سمه براشون
از تو بگذشتم و بگذاشتمت با دگران ...
2740
اتفاقاً مامان من همیشه یه حرف خوبی می زنه، مامانِ مامان بزرگ من 97 سال عمر کردن و آخرم نه بر اثر بیماری خاصی بلکه فقط به خاطر کهولت سن و از کارافتادگی فوت شدن، مامانم می گه ایشون یه دونه قرصم نخورد. حتی آزمایش خونم نمی داد تا سن 80 سالگی.... ما تو خونمون کسی شام نمی خوره، همه شام سالاد یا حاضری می خورن ولی مامان بزرگ مامانم هر شب آبگوشت داشتن و من طعم خورشتهاشون هیچ وقت از یادم نمی ره. اصلاً سواد اینو هم نداشتن که خوردن چی خوبه و خوردن چی بد. وقتیم مریض می شد به ضرب و زور دارو می خورد و نزدیک 100 سال عمر کرد.... اون وقت مامان من تو 57 سالگی انواع مریضیی ها رو داره و صد جور قرص می خوره، تازه هم لاغره هم ورزشکاره هم خیلی مراقب تغذیه شه هم این که هر سه ماه یک بار آژمایش خون می ده.... ولی اعصابش خرابه و همش استرس داره...به نظر من که استرس و این همه داروی زیادی آدمو بدتر مریض می کن
به نظر من این اینترنتم خیلی مشکل درست می کنه...... همه جوونا این روزا سرشون تو اینترنته و همه شدن دکتر. پسر من یه عمل ساده ی چشم داشت. این عملو کرد، بعد انقدر توی اینترنت گشت و وسواس به خرج داد که داشت دیوونه می شد....فکر می کرد مریضی لاعلاح داره...دخترمم همش فکر می کنه بیماری قلبی داره و مستعد سرطانه...دلیلشم همین اینترنته و مطالبی که معلوم نیست اصلا کی می نویسه؟!
آره مانیا جون، اگه قرار بود همه با مطالعه اینترنت دکتر بشن که الان همه جمعیت دنیا دکتر بودن....در ضمن نصف مطالب اینترنت معتبر نیست یا قدیمی و تکراریه......... والا این روزا دکتراشم خیلی هاشون اونقدری که باید به روز و بامطالعه نیستن چه برسه به آدم های عادی..... ونوس جون دقیقاً همینه
قدیمی ها خیلی سالم تر بودن، چون تحرک داشتن و مواد غذایی هم خوب و سالم بود. بعدم ما انقدر استرس اینو داریم که چی بخوریم چی نخوریم خود همون استرس ما رو به کشتن می ده..... دکتر افتخارزاده یکی از بهترین دکترای قلب از دوستان ما هستن. ایشون همیشه می گه همه چی بخور به جز استرس!:))))) حتی می گفت اگر یکی سیگاریه در حد روزی یه دونه سیگارم اشکال نداره بکشه چون استرس نکشیدن این سیگار خودش باعث افزایش فشار خون و ناراحتی فکری می شه.
جالب بود این حرفت مروارید عزیز، می دونی که همسر من سالها نروژ زندگی کرده. اونجا هم حتی به بیمار رو به مرگ سیگار کشیدنو قدغن نمی کنن چون فکر می کنن این طوری طرف خودشو می بازه و بدتر بهم می ریزه
ولی توی ایران دکترا الکی به آدم جو می دن. سالمم که باشی جوری می کنن که مریض بشی...وقتی می گی به دختر 23 ساله متورال داده (که شوهر من تو 55 سالگی روزی یک چهارم مصرف می کنه) دیگه چه انتظاری می شه ازشون داشت؟
2706