2737
2734
سلام
مادران عزیز، شما به ما کمک کنید و توی این بخش راجع به شیردهی و راههایی که کیفیت اون رو بهتر می کنن و به سلامت خود مادر هم کمک میکنن مطلب بگذارید تا توی یه مدت زمانی که مشخص می کنیم به یه نتیجه مشترک برسیم و همه مادران و فرزندانشون استفاده کنن.
ضمناً برای مادری که بهترین و علمی ترین نظراتو ارسال کنه بدون قرعه کشی جایزه هم ارسال میشه...
تا تاریخ 9/3/89 ، به حول قوه الهی در مدت 3روز 222 مادر از این بخش دیدن به عمل آوردن که جای خوشحالی داره
ابن مطلب رو هم بگیم که مطالب و نظرات و تجربیاتی که مادرای عزیز لطف کردن و گذاشتن که مهم و مفید هستند اما از همه مهمتر تغذیه است که مادرا توی دوره بارداری و شیردهیشون باید به اون توجه کاملی داشته باشن.
بچه من وقتی به دنیا اومد 3600 بود الان 45 روزشه و 5700 شده فقط خوردن رازیانه مائ الشعیر اب هندونه وقرص کلسیم 400 وشیر باعث شیر دهی خوب من بود ولی خودم خیلی خسته میشم چون هر 2 ساعت حتی شبها شیر میخوره
گن لاغری چربی سوز و ساعت شنی کاملا مناسب در زمان شیر دهی و بعد از عمل زایمان  سفارش 09358585603 http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadid=1277775&T=&postID=59359816
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731
سلام من استفاده کردم من وقتی برای نی نی اول اقام کردم به شیردهی به دلیل داشتن بخیه و بیحسی اسپاینال خیلی خسته بودم و درد داشتم و اصلا در شیردهی موفق نبودم میگید زن باردار باید آرامش داشته باشه اما شیر من فوق چرب بود که نی نی هم جوش زد آغوزم چرب بود و هر دوساعت یکبار که چه عرض کنم کاش هردوساعت یکبار بود هر یه رب یکبار بیدار میشد وشیر میخواست الهی در حق بچه ام خیلی ظلم کردم در دوران بارداری غذاهای چرب نخورید من ماههای آخر که دقیق میگن سه ماهه آخر نباید زیاد چرب بخورید من چند بار رفتم فست فود و یک دوبار هم شیرینی خامه ای خوردم نی نی بنده خدا زدردی گرفت حالا من مرخص شدم و سه روز همراه نینیم بودم و با اون بخیه ها هر یکرب یکبار اتاق نی نی میرفتم و شیر میدادم و پوشکش میکردم تازه بدنش هم جوش جوش شده بود من سر پسرم خیلی سخت بود هر یک رب یکبار بیدار میشد و من که تو دوران بارداری همش خواب بودم و ویار خواب داشتم اصلا برام کابوس بود پسرم پستونکی شد و شیر خشکی تا سه ماه بیشتر بهش شیر ندادم شیرم کم بود بیست روز خونه مادر شوشو بودم میگفت شیرت خوبه عالیه هرچی بیشتر بهش شیر بدی بیشتر میشه خونه مامانم رفتم گفت شیر گندیده ات را به این بچه نده این بچه وزن نمیگیره گناه داره شیر خشک بده:( الان که نی نی دومم داره میاد دارم رعایت میکنم البته من سر پسرکم اصلا ویار نداشتم حتا سه ماه اول برای همین هم شکمو بودم شکموتر شدم اما سر این دومی که چهار ماهمه میخوام مواظب باشم و سه ماه ویار بد داشتم و بیشتر میوه دوست داشتم تا غذا من با وجود اینکه شیرم کم بود سوپ جو خیلی تاثیر گذار بود من شنیدم اگر کباب یا استیک و یا کته را با روغن حیوانی (به مقدار کم )درست کنید شیر را افزایش میده بعضی روی سینه شان هم میمالند میگن رگها را باز میکنه(من که امتحان نکردم شنیدم) از یک خانمی که تازه زایمان کرده بود شنیدم ببینید من سر پسرم چون خوب نمیخوابید و گرسنه بود و هر یکرب یکبار بیدار بود من نمیتونستم استراحت کنم و همین عدم خواب استرس من را بیشتر میکردئ و باعث میشد شیرم کم بشه اینقدر عصبانی بودم اون یه مدت هم از بیخوابیهای کوچولو هم از کم شیری خودم همین عصبانیت مزید بر علت شد قطره شیرافزا و شیر را زیاد میکنه مصرف چای سبز باعث سوختن چربی بیش از حد شیر و روان بودنش میشه که متاسفانه من عمل نکردم اون موقعها آبمیوه و برنج کته هم عالیه کباب خوردنش باعث افزایش شیر میشود عرق شاهتره برای خنکی شیر عالیه
در آن سرای که زن نیست انس و شفقت نیست /در آن وجود که دل مرد مرده است روان
با سلام خدمت آقای دکتر
به نظر من همه مواد غذایی بی تاثیر نمی باشند ولی نکته حائز اهمیت در میزان تولید شیر مادر بستگی به میزان مکیدن بچه دارد هر چه که بچه بیشتر از سینه مادر تغذیه شود غدد شیری درون سینه فعالیت بیشتری برای تولید شیر انجام میدهند
از میان مواد غذایی میتوان به گردو و فندق و پسته نیز اشاره کرد
منم در روزهای اول زایمانم شیرم خیلی خیلی زیاد بود به طوری که می دوشیدم و می ریختم دور دخترم هم هر 3-4 ساعت یک بار شیر می خورد و دکتر می گفت شیرت مقویه و بچه رو سیر می کنه و وزن اولیه اش 3 کیلو بود که در هفته اول ماه 3 به 7 کیلو رسید ولی خودم اشتباه کردم و به دلیل اینکه می خواستم بعد 6 ماه برگردم سرکار شیشه هم گاهی بهش می دادم و می گفتم به شیشه عادت کنه که بعدش به مشکل نخورم و الان که 9 ماهشه گاهی اوقات فقط در خواب شسیر خودمو می خوره و واقعا دلم می سوزه و خودم رو مقصر اصلی می دونم که بچه ام شیر خشک می خوره و شیر خشک هم به مقدار خیلی کم می خوره و وزن گیریش هم کم شده به نظر من به هیچ عنوان به بچه هاتون شیشه ندید و بزارید فقط از شیر مادر تغذیه شن ... و وقتی با دکترش صحبت می کنم به شدت مخالف شیر خشک و همیشه پیش خودم می گم وقتی دکتر این همه تاکید داره که شیر خشکه نخوره چرا من این ظلم رو در حق بچه ام کردم
2740
منم کلی غصه میخورم که بچه ام شیرخشکی شده علتش هم این بود که بچه ام 200 گرم کمتر از نرمال وزنش رفت بالا دکتر به زور گفت باید بهش شیرخشک بدم دو ماهی طول کشید به شیرخشک عادتش بدم در صورتیکه میشد برام توصیه هایی بکنن و خوراکیهای تجویز بکنن که شیرم مقوی و بیشتر بشه ---------- به هر حال الان که 7800 گرم وزن داره و 8 ماه و 2 هفته اش هست بازم کم وزن میگیره با این تفاوت که شیرخشک میخوره و خیلی کم شیرخودم رو میخوره شیرم هم کم شده به علت گرمی هوا نمیتونم تو محل کار براش شیربدوشم میترسم خراب بشه مریضش کنه --------- خیلی دردمندم
بچه من وقتی به دنیا اومد 3600 بود الان 45 روزشه و 5700 شده فقط خوردن رازیانه مائ الشعیر اب هندونه وق ...

عزیزم شیر در دوران شیردهی میشه بخوری؟؟؟ من بچم ۲۰ روزش همه بهم گفتن اصلا شیر نخورم

عزیزم شیر در دوران شیردهی میشه بخوری؟؟؟ من بچم ۲۰ روزش همه بهم گفتن اصلا شیر نخورم

منم بچم امروز ۲۲روزشه نخوردم اصلا چون بچم نفخ داره اصلا امتحانم نکردم😓یجا خوندم گفته بود بجوشونی شیرو نفخ نمیکنه

حالا خواستی بخوری عسل بزن مصلح شیره

قرص کلسیم میخوری؟من حس میکنم پاهام درد میکنه فکر کنم کلسیمم کم شده چیکار کنم به نظرت؟