2733
2739
عنوان

بد غذا میخوره، اعصابمو بهم ریخته

4852 بازدید | 21 پست
بچه ها برای پسرم تازه غذا رو شروع کردم. همه میگن لاغر شده. طعم غذا رو دوست نداره. یک ساعت معطلشم تا با کلی بازی و قربون صدقه یک کم غذا بخوره.
توصیه های بقیه هم دیگه دیوونم کرده. یکی میگه همه چی بهش بده تا به طعمها عادت کنه (منظورشون از غذای خودمونه) یکی میگه اگه نمیخوره یعنی بدنش نیاز نداره نده بهش.
بچه های شما هم همینطوری بودن؟ از بس بقیه بهم گیر دادن فکر میکنم من بلد نیستم که پسری غذا نمیخوره. من براش تازه به تازه غذا درست میکنم، هر روز هم یک طور براش سوپ میپزم که تنوع داشته باشه.
:(
سلام الی جان الهی قربونت یه همدرد پیدا کردم به خدا من که روانی شدم به مرز جنون دارم میرسم سعی میکنم بیخیال نینیم بشم یعنی خورد خورد نخورد نخورد گرییییه
پسرتون چند وقتشه؟
الهی العفو العفو العفو

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

دوستان یکی دیگه را به همدردهاتون اضافه کنید!
من که مرز جنون مال خیلی وقت پیشم بود.الان تو دلم گریه میکنم.البته پیش یه دکتر روانشناس کودک بردم و الان خیلی بهتر شده.باز جای شکرش باقیه که یه چیزایی میخوره
راستی خیلی از شیر خودت میخوره؟
نگین که همش به من آویزونه!!!!
2731
سلام مامان دخملی من هم همینطور بود و اصلا غذا نمی خورد بردمش پیش متخصص تغذیه و متابولیسم کودکان . بهش شربت اشتهای باریج اسانس داد قبل از ناهار و شام یک قاشق ، حالا چپ میره راست میره میگه به به ، اشتهاش کلی باز شده و کلی ذوق می کنم . البته من مکمل غذایی پدیا شور هم بهش می دهم ( دختر من 18 ماهش هست ) که باعث شده خوب وزن بگیره.
وقتی با خانواده هستی ،‌لبخند بزن.....
2740
عزیزم اگه از من میشنوی بهیچ وجه کوتاه نیا . چون 6 ماهش هم تموم شده و حتما باید غذا رو شروع کنی. اگه بخوای همش بهش شیر بدی روز به روز وابسته تر میشه. و عادت به غذا خوردنش به تاخیر میوفته.
ممکنه بعضی ها بهت بگن که تا یک یا 2 سال همون شی براش کافیه . ولی من اینجا که زندگی میکنم ( دانمارکم) اصلا اینو توصیه نمی کنن. مخصوصا بعد از 6 ماه مصرف شیر رو باید کم کرد و غذا بهشون داد. چون معتقدند شیر همه مواد لازم رو برای بچه نداره.

اولا باید زمان مناسبش رو پیدا کنی. مثلا من خودم برای پسرم از وعده صبحانه شروع کردم چون وقتی صبحها بیدار میشد اصلا شیر نمی خورد با اینکه 4 یا 5 ساعت بود که هیچی نخورده بود. از سرلاک برنجی شروع کردم و فرنی با برنج و ارزن پرک شده هم درست میکنم .
بعضی بچه ها موقع غذا خوردن پدر ادم رو در میارن. مثلا دخترم از هر چی مثل فرنی حالت تهوع میگرفت . من هم با اون واقعا مکافات داشتم. یعنی دیگه اشکم در میومد. تا تکون هم میخوردم بالا میاورد. بعدا فهمیدم که این با اینجور غذا ها مشکل داره.
الان هم که نزدیک 4 سالشه لب به سوپ و آش و فرنی نمیزنه . یعنی دوس داره بخوره و امتحان کنه ولی حالت تهوع میگیره.

یه تجربه بگم, پسرت آب دهن نمیریزه؟ یکی از دلایل قوی برای آب دهن احتیاج بچه به خوردن غذاست. مخصوصا یه ساعتهایی بیشتر آب دهن میریزن در طول روز. من فکر می کنم اون زمان اشتهای بیشتری برای خوردن غذا یا شیر دارن.

باید باهاش مدارا کنی و حوصله بخرج بدی. حالا براش چیا درست میکنی یا چیا بهش میدی؟ غذای آماده چی بهش میدی؟

ممکنه ذائقه اش شیرین پسند باشه بنابراین اگه غذاش مثلا هویج بیشتر داشته باشه بهتر بخوره یا فرنیش کمی شکر یا پوره میوه .
شاید ترش پسند باشه و با چند قطره آبلیمو بیشتر خوشش بیاد.

حالا شما بیا یه کم دیگه از پسلی بگو ما بشنویم.
دختر من بدون تشویق و یک کلمه حرف اضافه کل غذاشو میخوره و هیچ حرف اضافه ای هم باهاش نمیزنم.همه اطرافیان تعجب میکنند که این جوری غذا میخوره برای این که اینجوری بشه روش خاصی داشتم خدا رو خوش نمیاد زودتر روشتو عوض کن عزیزم ضمنا خیلی هم بچم لاغره ولی برام مهم نیست.
تشویق بابت غذا خوردن صفر
نمک و شکر و طعم دهنده زیاد صفر
بازی موقع غذا خوردن صفر
سر میز صحبت کردن با نینی موقع غذا صفر
با قاشق دنبالش کردن صفر
سر ساعت بهش غذا نمیدم
وقتی مهمون داریم یا جایی هستیم جز خونه خودمون کاسه غذاشو میگیرم دستم خودش میاد میخوره اصلا نمیرم دنبالش
به محض اینکه قاشقو بردم سمتش روشو برگردوند غذا تعطیل میشه حتی اگه یه قاشق خورده باشه
کلمه بخور رو اصلا بکار نمیبرم که بشنوه
لباس کهنه تنش میکنم سر غذا که اگه کثیف شد حرص نخورم سرتاپاشم غذا یی بشه برام پرابلم نیست.
اولویت رو میدم به خوردنش تا تمیز خوردنش
بعدا واسه تمیز خوردنش وقت هست
بچه ها به نظرتون غذاهایی رو که دوست نداره هم بهش بدم؟ مادر شوهرم میگه به زور بهش بده تا به طعمش عادت کنه، من این کارو نکردم برای همین بچه هام بد غذا هستن. بابام میگه به زور نده لجباز میشه. (البته مثلا شیره بادام رو نمیخورد یه مدت ندادم الان خیلی دوست داره)
شوهرم هم بچگیش تا یکی دو سال بعد ازدواجمون خیلی بد غذا بود ولی الان خیلی خوب شده. تنها کاری که برای شوهرم کردم این بود که غذاهایی که دوست داشت رو درست کردم و ازش خواستم وقتی سیر شد یک قاشق بیشتر بخوره. الان کم کم دارم غذاهایی رو که دوست نداشت رو هم براش درست میکنم بهتر شده.

اریکا جون الان سوپ و پوره و ماست و زرده تخم مرغ و نون و آب سیب و آب هویج تو برنامه غذاییش هست. ترش رو بیشتر دوست داره. ماست رو خیلی دوست داره. نان هم خوب میخوره. شیره بادام هم دوست داره. فرنی بدش میاد. سوپ رقیق نمیخوره.اما بازم همه اینا بستگی به این داره که حالش چطور باشه. یه روزایی همون فرنی رو تا ته میخوره یا شیره بادام رو تف میکنه. اصلا نمیشه براش یه قانون پیدا کرد.

نیلو جون مرسی. اما بعضی از اینا برای بردیای من اثر نداره.
مثلا اگه مهمونی باشیم یا مهمون داشته باشیم اینقدر حواسش به بازیگوشی هست که نمیخوره (خییییییییییلی بازیگوشه) اگه بلافاصله بعد از خواب یا چرت زدنش غذاشو ندم دوست داره بخوره اما حوصله نداره. اگه قبلش شیر نخورده باشه و گرسنه باشه چون میخواد زود سیر بشه هم گریه میکنه که شیر بدمش هم غذا میخواد در نتیجه قاطی میکنه و میره تو فاز گریه. از خداشه وقتی قاشقو میبرم و سرشو بر میگردونه ندم بهش اما بعدش دائم میچسبه شیر میخواد (یک وقتایی شده 2-3 ساعت زیر سینه بوده از این سینه به اون سینه با وقفه 5 دقیقه) و اگه با رو گردوندنش تسلیم میشدم الان فقط باید ماست بهش میدادم. تمیزی فدای سرش، غذا بخوره.
ولی با چند تا کارت موافقم مثل (شماره خطش رو میگم هههه) 1، 3، 4، 5، 9 از فردا میرم تو کارش. البته اگه باز بقیه گیر ندن. این موقع غذا بازی کردن و تشویق کردنو که مامان شوهرم باب کرد. باید از سرش بندازم. البته میدونه که من این کارو نمیکنم اما تا چشمش به بقیه میفته خودشو لوس میکنه.

2706