2733
2734
عنوان

اول دکترا یا بچه؟

5470 بازدید | 47 پست
سلام دوستان به نظر شما برای من که 29 ساله ام و کارشناسی ارشد هستم، کدوم یکی اولویت داره؟ بخونم برای آزمون دکترای آذر ماه یا بچه در اولویته و بعدا درس بخونم؟
واقعا برام معضلی شده، می ترسم قبول نشم و الکی الکی از برنامه های دیگه زندگی عقب بمونم. از طرفی هم می ترسم که بچه دار بشم و دیگه حس و حال یا وقتی برای درس نمونه!

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
عزیزم این یه سوال خیلی تخصصیه!!!
کاملا به روحیه و توانایی خودت و شرایط همسرت بستگی داره...من بعد از پایان نامه ام نینیدار شدم و الان کاملا دکتری رو به دست فراموشی سپردم...یه همکلاسی هم دارم همون ترم اول فوق باردار شد الان بچه اش دوسالشه داره برای دکتری هم میخونه...هر کس یه مدل هست من نمیخواستم و البته فکرکنم اگر میخ.استم هم نمیتونستم...اون دوستم میتونست البته من الان 28 سالمه اون دوستم هم متولد 60 هست
وصف رخساره خورشید ز خفاش مپرس  دوست عزیز لطفا متن امضاء من رو بخونید نی نی سایتی گرامی لطفا اگر با کامنتهای من مخالفتی داشتید احساستون رو کنترل کنید و من رو ریپلای نکنید مگر اینکه مستقیما شما رو مخاطب قرار داده باشم یا استارتر تاپیکی باشید که توش پست گذاشتم ، من مایل نیستم هیچ بحث و تبادل نظری با مخالفانم داشته باشم مگر اینکه خودم اعلام آمادگی کنم پس خودتون رو خسته نکنید و با اجتناب از هر بحث بیهوده ای در حق اعصاب و شخصیت من و خودتون لطف بزرگی بفرمایید
به نظر من حالا شما برای دکترای آذرماه درستونو بخونید نهایتا همون ماه برای بچه هم اقدام کنید چون قبلش نمیتونید درس بخونید ولی اگر قبول بشید انشا ا... میتونید یه ترم مرخصی بگیرید و بعدم درس بخونید ...خیلی سخت نیست اطرافم خیلی ها را دیدم با این شرایط درسشونم خوندن و این دوران پشت سرگذاشتن....من هم مثل شما فکر کردم دنبالش نرفتم یعنی وقت نکردم به دکترا فکر کنم....چون شاغلم اگر شاغل نبودم حتما با وجود بچه بازم دکترا میخوندمممممم. موفق باشید ولی اگر دکترا قبول بشید بعد بچه دار بشید میتونید همزمان هردو را مدیریت کنید.
برای من که شاغل هم هستم اول بچه بعد دکتری....یعنی الان که عسلی توی دلمه دارم کم کم برای امتحان آذر مطالعه می کنم ...و البته امتحان فروردین رو هم برای آشنایی بدون مطالعه دادم....می دونم که کار و درس و بچه با هم خیلی سخته اما من موقعیتش رو از خودم نمی گیرم ...فوق اینه که برای فرزندم یه پرستار می گیرم و خودم هم ترم اول رو در صورت قبولی مرخصی می گیرم و کارم رو هم کمی سبک می کنم.....اما به هر حال جلوی رشد خودم رو نمی گیرم....تو هم باید به روحیه خودت نگاه کنی....بعضی ها از این جور بدو بدو کردن ها خوششون نمی اد
2740
نسرین جون منم شرایطم مثل شماست البته من شاغل هم هستم ولی الان دارم برا نی نی اقدام میکنم و در ضمن مطالعه هم میکنم فکر میکنم باید بسته به روحیه و شرایطت اقدام کنی و درس خوندن با نی نی داری با هم منافاتی ندارد. تازه اگه الان اقدام کنی که فورا نی نی دار نمیشی پس تصمیم اخر با خودت
عزیزم آزمون دکترا در آذر ماه که لغو شده!!!!!!!!!!

کنکور آذر ماه دکترا لغو شد

3 نسل: معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور، با اشاره به برگزاری نخستین آزمون نیمه متمرکز دکترا سال 90 در فروردین ماه گفت: کنکور دکترا نیمه متمرکز در سال 90، تنها یک بار برگزار می شود.

سید جلال طباطبایی در گفت وگو با مهر افزود: آزمون نیمه متمرکز دکترا (Ph.D) سال 90 برای نخستین بار در روز 25 فروردین ماه 90 در 32 شهر و 61 حوزه امتحانی برگزار می شود.

وی افزود: تصمیم بر این است که پس از برگزاری آزمون، بازخوردهای لازم را از اساتید، دانشجویان و دانشگاه ها درباره آزمون دکترا بگیریم و پس از آن، برای آزمون دوم برنامه ریزی کنیم.

معاون اجرایی سازمان سنجش یادآور شد: امسال یک بار آزمون دکترا را برگزار می کنیم.

این در حالی است که سازمان سنجش آموزش کشور در سال گذشته، از برگزاری دو آزمون سراسری دکترا در سال 90 خبر داده بود.

بنابراین، قرار بود دومین آزمون دکترای نیمه متمرکز توسط سازمان سنجش آموزش کشور در آذر ماه سال 1390 برگزار شود.

در صورت برگزاری این کنکور در آذر ماه، پذیرفته شدگان برای سال تحصیلی 92-91 پذیرش می شدند.

http://www.3nasl.com/archive/view/2153582

http://www.bank3at.tk/archive/index.php/t-7840.html

http://www.google.com/search?q=%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D8%A7%2B+%D8%A2%D8%B0%D8%B1&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a#hl=en&client=firefox-a&hs=E4Y&rls=org.mozilla:en-US:official&sa=X&ei=IiHYTb3vIoyaOqqH8eAP&ved=0CG4QvgUoAA&q=%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D8%A7%2B+%D8%A2%D8%B0%D8%B1&nfpr=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=f3fbdc766cce37e1
در دنیا تنها یک قلب است که برای تو می طپد آن هم قلب خود توست.
با این شرایط اگه در این دو ماه آینده اقدام کنی قبل از به دنیا اومدن بچه کنکور دکترای سال بعد را میتونی بدی
در دنیا تنها یک قلب است که برای تو می طپد آن هم قلب خود توست.
سلام خانومای عزیزم
مرسی از اینکه نظر دادید آره منم فکر کنم زیادی سخت میگیرم باید همزمان برای همش آماده بشم
شکوفه جان من کلا دولتی بودم برای ارشد هم 2-3 ماه خوندم و چون بلافاصله بعد از کارشناسی امتحان دادم آماده تر بودم و قبول شدم ولی الان از فارغ التحصیلیم 3-4 می گذره
میترا جان چه جالب ! نمیدونستم که لغو شده حالا شما مطمئنی کاش نمیدونستما الان پشتم باد می خوره هههههههه
نسرین جان
اول بچه
کاری که من کردم و خدا رو همش شکر می کنم. اگه بزاری بعدش که اصلا نمیشه باید بزاری کلا دکترات تموم شه چون درسا سنگینه
منم همش دولتی خوندم............اما اصلا ارشد رو با دکترا مقایسه نکنید. تو ارشد شما تو بعضی درسا حتی یک جزوه داری یا یک کتاب اونم به زبان شیرین مادری
تو دکتری فقط سر فصل و مباحث مورد بحث مشخص می شه هر استادی 30 40 ای بوک می ریزه تو دی ودی و همش به زبان انگلیسی اونم تو هر درسی هی می یاد سر کلاس و از هر دری می گه البته موضوعات تو منابع داده شده هست اما کدومش شاید تو بیشترش و شما مجبوری واسه هر موضوع یک جلسه 5 یا 6 ای بوک تقریبا 700 صفحه ای ( هر ای بوکی) رو بخونی پس باید زبانت خیلی خوب باشه

پس ارشد و دکتری قابل مقایسه نیستند. البته اینایی که من گتم مربوط به چند دانشگاه برتر تهران میشه نه دانشگاههای دیگه از اونا خبر ندارم.

پس اول بچه دار شو بعد درستو دنبال کن تا قبول بشی و بیفتی رو غلتک ترم یک بچت میشه بالای یک سال.

و مامانای گل حتما در کنار خانه داری و سایر مسئولیت های دیگه حتما به ادامه تحصیل ادامه بدن.
خیلی خوشحال شدم این تاپیک رو دیدم.

آفرین به تمام مامانای ایرانی خوش فکر
2706