2737
2734
عنوان

چگونگی تشخیص کیست اندومتریوز

32863 بازدید | 39 پست
سلام خانوما من دیروز سونو رفتم و دکتر گفت کیست دارس و بهم اچ دی داد و گفت روز ٣ پریود بورو سونو حالا از سونو نوع کیست مشخص میشه؟ اگه اندومتریوز باشه؟
خدایا شکرت 28 آبان ضحی کوچولو بهترین هدیه زندگیمو بهم دادی.
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731
سلام بهار جان اندومتریوز علائم داره
درد هنگام پری و نزدیکی
درد لگنی
درد موقع دفع مدفوع
انقباضات روده ای
بعضیا هم اصلا هیچ کدوم و ندارن
اندو رو با سونو فقط میشه حدس زد با لاپاراسکوپی و پاتولوژی میشه صد در صد تشیخص داد
فکر نکنم مال شما اندو باشه
انشالله که اندو نیست
اللهم عجل لولیک الفرج
من همیشه قبل از پری ۲هفته درد دارم حدود ۶ساله هروقت سونو کردم گفتن فیبرم داری ولی خیلی کوچیکه واینقدر درد نداره اخرین بار که رفتم سونو دکی گفت رحم tشکل وبا ازمایشا گفت اندو دارم
بعضیا میگفتن باید بچه دار بشی تا دردات کم بشه برای منم بخاطر بیماری خاص بارداری خطرناکه درضمن قرص مسکن هم نمیتونم بخورم فقط درد میکشم
هرکی برای خودش یک تشخیص میذاره خدا به داد مابرسه😥
سلام
منم اندومتریوز دارم. تازه گرید 4!!!!!!!!! یعنی به خارج از لگنم هم انتشار پیدا کرده! یعنی اخر خطشه دیگه. کیست های 2-3 سانتی توی هر دو لوله ام. یعنی هر دو بسته اند! تخمدان هام هم تخریب شدن تا حدی و رزرو تخمکی ام خیلی پایین اومده. دردهای وحشتناااااااااااااااااااااااک قاعدگی ، مقاربت دردناک.
دیگه جونم براتون بگه داغونم دیگه!
4 ماه قبل اقدام کردم برای بارداری و خبری نشد. بعدش تازه فهمیدم اندو دارم. پیش خیلی ها رفتم. اما کسی که خیلی بهم امید داد و بهتر از بقیه راهنمایی ام کرد، دکتر آصف جاه بود. کارش همینه (فوق تخصص لاپاراسکوپی).
بهم گفت این بیماری مادام العمره. یعنی ریشه کن نمیشه. اما با لاپاراسکوپی میشه اوضاع رو خیلی خیلی بهتر کرد و یه زندگی با کیفیت بالا داشت. البته برای من توصیه عمل نکرد. چون رزو تخمکام اومده پایین. اینو با /ازمایش AMH می شه فهمید.
من اگه عمل کنم همین نیمچه تخمکام هم ممکنه از بین بره و دیگه هیچوقت نتونم باردار بشم.
بهم پیشنهاد کرد اول با آی وی اف بچه دار بشم. بعد لاپاراسکوپی کنم و قال قضیه کنده شه! البته به شرطی که دردهای پریود رو تا زمان آی وی اف تحمل کنم.
منم می خوام همین کارو کنم. بین 7-8 تا دکتری که رفتم بهترین پیشنهاد و راه حل همین بود.
زمان مناسب... مهم اتفاق افتادن در زمان مناسب است.
2738
سلاااااااااااااااااااام

واااااااااااااااااااای دوستای عزیزم من کیست آندومتریوز دارممممممممممممممممممممممم. خدایا چیکارکنممممممممممم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کمککککککککککککککککککککککککککککک
الهی ! نه من آنم که زفیض نگه ات چشم بپوشم نه تو آنی که گدا را ننوازی، به نگاهی در اگر باز نگردد، نروم باز به جایی پشت دیوار نشینم چو گدا برسر راهی ، کس به غیر تو نخواهم ، چه بخواهی چه نخواهی ، باز کن در که جز این خانه مرا نیست پناهی ...
آووووآ جون تا حالا برای اندوت چیکار کردی؟
گرید چنده؟
متاهلی یا مجرد؟
نی نی داری یا نه؟

اینا خیلی مهمن؟
اگه نی نی داری با خیال راحت برو لاپاراسکوپی کن پیش یه دکتر خوب!
سلام

متاهلم ماهی خانوم جون.2 ساله منتظر نی نی ام ولی باردار نمیشم..........
الهی ! نه من آنم که زفیض نگه ات چشم بپوشم نه تو آنی که گدا را ننوازی، به نگاهی در اگر باز نگردد، نروم باز به جایی پشت دیوار نشینم چو گدا برسر راهی ، کس به غیر تو نخواهم ، چه بخواهی چه نخواهی ، باز کن در که جز این خانه مرا نیست پناهی ...
نمیدونم گرید چنده.از کجا باید بفهمم؟؟؟؟؟؟؟5 6 روز قبل سونو که رفتم دکر گفت کیست آندومتریوز داری و باید عمل بشه...

این کیست ممکن نیست با دارو دفع بشه.حتما باید عمل بشم؟؟؟؟؟؟
ماهی جونم تورو خدا بیا و جواب سوالامو بده عزیزممممممممممممم.
راستی ماهی خانوم جون من هیچ علائمی ندارم ...اصلا درد ندارم موقع پری و نزدیکیو ...
آواااااااا جون تو تاپیک آندومتریوز یه سری لینک برای مطالعه گذاشته بودم:
در مورد کیست و بیماریش اینجا کامل نوشته:
http://www.rasekhoon.net/article/show/171878/%D8%A2%D9%86%D8%AF%D9%88%D9%85%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%88%D8%B2-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA/

اگه حوصلتون سر نمی ره این مطلب انگلیسی خیلی کامل و ساده توضیح داده:
http://en.wikipedia.org/wiki/Endometriosis

اگه سرچ کنی تو اینترنت کلی مطلب هست. شناخت بیماری باعث میشه اضطراب و افکار منفی ات رو کنار بذاری.

چند تا دکتری که من رفتم تقریبن این دیدو به من دادن که مشکل ما به دست فوق تخصص لاپاراسکوپی حل میشه نه متخصص نازایی. یعنی اول باید اندو مونو درمان کنیمو بعد باردار شیم.
راستش من چون گریدم بالا هستش و علایم شدید دارم وضعم با تو فرق می کنه

به نظرم تو گریدت پایین باشه.
برای تععین گرید و وضعیت بیماریت حتمن برو پیش یه فوق تخصص لاپاراسکوپی مثل عادل شروین-حسین اصف جاه-طاهره لباف -پرفسور کریم زاده

اگه گرید پایین باشی بدون نگرانی زیاد لاپاراسکوپی می کنن و کیستتو درمیارن. بعدش معمولن خانوما حتی طبیعی باردار می شن. البته این بیماری با لاپاراسکوپی مهار میشه نه درمان و از پیشرفتش جلوگیری میشه.. در حقیقت اندومتریوز هیچ درمان کاملی نداره.
درمان دارویی انچنانی هم نداره این بیماری. چند تا دارو مثل دانازول، لتروزول هستند که فقط تخفیفش می دن. اما همزمان باعث مهار تخمک گذاری و در نتیجه ناباروری هم میشن.

2706