2733
2734
سلام دوستان عزیزم
پسر من حدود دوماهشه شیر خودمو میخوره ولی نفخ زیاد داره وقتی میخواد بادگلو بزنه ناله میکنه احساس میکنم خیلی اذیت میشه لطفا بنویسید خودتان در تغذیه چه مراعاتی میکردید و از چه روشی برای آرام کردن بچه استفاده میکردید.

ممنون از همه شما
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

مونا جون من ایران نبودم و اونجا کلا" مرسوم هست که به مادر چای بابونه میدن روزی چند بار. همینطور به خود نوزاد از اولی که به دنیا میاد و به هیچ عنوان چیز دیگه ای نمیدن .اما اینجا ندیدم چای مخصوص نوزادانش رو.اگر کسی میتونه براتون از کشورهای دیگه بفرسته که معجزشو میبینی اگر نه خودت شروع کن به خوردن چای بابونه که تی بگش رو هم چای احمد داره هم گلستان.
مخصوص نوزادانش هم camomile از شرکت milupa توی قوطی مثل شیر خشک دونه ای ریز که توی آب جوش حل میشه.
2728
مونا جونم کولیک تا 3-4 ماه طبیعی هست. عرق نعنا یا گریپ میکسچر هم میتونی بهش بدی.
در ضمن خود شما هم چیزای نفاغ نباید بخوری.
ملتی که کتاب نمیخواند.....
باید تمام تاریخ را تجربه کند ...
عزیزم دختر منم همینطور بود کولیکش از غروبا شروع می شد همش گریه می کرد و پاهاشو تو شکمش جمع می کرد دکتر واسش قطره کولیکید نوشت تاثیرش خوب بود ولی خوبه خوب نمی شه من خودم یه روشی داشتم که بهتر عمل می کرد پوشکش رو باز می کردم و پاهاش رو چند بار تو شکمش جمع می کردم نفخش خارج می شد و زود خوب می شد. الان 4 ماهشه دیگه کولیک نداره خدا رو شکر
مونا جون سلام
دختر منم 2 ماهشه
من هر چی دقت کردم همه چیز به خوراک خودم بستگی داره چیزای نفخ دار را ترک کردم مثل حبوبات ، آرد نخودچی، باقالی، سبزی خوردن زیاد
به من گفتن تا 2-3 ماه این چیزها بچه را خیلی اذیت میکنه من در حال حاضر غذاهایی مانند قرمه سبزی باقالی پلو قیمه آش رشته کتلت را حذف کردم و بعد از غذاهای سنگین مثل اسنک و پیتزا عرق نعنا میخورم
تقریبا میتونم بگم هییییچ وقت به مشکل دل درد شدید برنخوردم

راستی بعد از شیر هم گاه گداری بهش چند قاشق آب جوشه میدم برای کسایی که شیرشون به اصطلاح سنگینه خیلی خوبه
2738
mona خانم گل

این مشکل اکثر بجه هاست...
دختر منم این مشکل رو داشت....من بهش گریپ واتر میدادم که کاۀ گیاهی هست و عوارض نداره.....

در ضمن زمانی که بهش شیر میدی جوری زیر سینت بذارش که خوابده نباشه...حالت نیمه نشسته باشه...متوجه میشی چطوری؟واسه اینکه هوایی که همواه شیر میخوره بالای معدش جمع بشه و موقع آروغ زدن همه هوا از معدش خارج بشه.....

اگه خیلی اذیت میشه شکمش رو ماساژ بده...تا آخر 4 ماهگی درست میشه خودش
دختر من کولیک نبود ولی چند بار به خاطر تغذیه من نفخ کرد.دکترش میگفت خودم خیلی عرق نعنا بخورم.از نظر علمی گریپ میکسچر رو قبول نداشت و قطره دایمتیکون یا اینفاکول یا کولیک اید تجویز کرد.همون چند بار با این قطره ها خوب خوب شد.به نظرم عرق نعنا استاندارد نیست واسه بچه.من هنوز که نی نی 5 ماهشه خیلی مراعات غذامو میکنم کافیه باقالی پلو بخورم دیگه بیچاره میشم از دل درد نی نی
عاشقی شیوه رندان بلاکش باشد...
دختر منم کولیت داشت من در تغذیه خیلی رعایت کردم یک لیست دکتر داده که نباید بخورم البته تا 4 ماهگی غزل
از وقتی رعایت کردم معجزه شد و غزل خیلی کم دل درد شد لیست شامل ( کلم شیر تمامی حبوبات حتی ذرت کاهو کیوی اناناس توت فرنگی تمامی نوشابه ها وآبمیوه های صنعتی سوسیس کالباس فندق بادام زمینی وهندی) البته بچه ها هر چه بزرگتر می شن دل دردشون کم می شه
,وای امان از نفخ نی نی منم نفخ داشت تا 4 ماه برای شیر که بیدار میشد بعدش مدام گریه من 3 ماه کامل خونه مامانم بودم همه شربتا همه داروها امتحان کردم فایده نداشت دکترشو عوض کردم فقط تنهار اه ساکت کردنش تاب دادن تو پتو بود با اینکار ساکت میشد وگرنه جیغ میزد از تنهاشدن نفرت داشتم چون باید فقط نگاه نینی نازم میکردم که او جیغ بزند و من هیچ کاری نمیتونستم بکنم ولی خدارو شکر از 4 ماه خوب شد نگران نباش
عزیزم نینی منم دو ماه و نیمشه و دل دردهای خیلی شدیدی داشت من خیلی دکتر بردمش و همه داروها رو هم امتحان کردم ولی به توصییه یه دکتر یه سری از غذاها رو نمیخورم و این از هرچیزی بیشتر تاثیر داشت
من حبوبات لبنیات سبزیجات و میوه جات خام اصلا نمیخورم
دکتر به من گفت تا 4 ماهگی فقط نون برنج ماکارونی سیب ز مینی و انواع گوشتمیتونی بخوری
سخته ولی من رعایت میکنم و خیلی موثره
2706