2737
2734
عنوان

تجربیات در سقط فراموش شده

4443 بازدید | 5 پست
سلام به همه اونایی که این موضوع واسشون جالبه و یا به دنبال اطلاعات هستن. من 36 سالمه و تو 6 هفته و 4 روز سونو همه چیز رو عالی نشون داد . صدای قلب جنین شنیده شد. تو زمانی که من باید 9 هفته و 3 روز باشم لک قهوه ای دیدم. که ظرف کمتر از 2 ساعت تبدیل به خونریزی همراه با مشاهده لخته به اندازه یه منجوق کوچک شد. از شیاف پروژشترون استفاده کردم هر 12 ساعت یه دونه اما این لک ها نه تنها رفع نشد بلکه تبدیل به مایع قهوه ای شد. شبیه خونابه. که سونو انجام شده نشون داد جنین در 7 هفته و 4 روز قلبش وایستاده. از تجربیات من: 1-دکتر خواست با 5 تا قرص جنین سقط کنه و ترجیح داد این کار در بیمارستان و زیر نظر ماماها انجام بشه.(حتما این کارو تو بیمارستان بکنید چون تمام مدت دمای بدنتون و علائمتون چک میشه و به دکترتون اطلاع میدن) بعد از 4 ساعت استفاده اولین سری داروها( یک زیر زبانی و یک واژینال)من کمی نسج و بعد لخته ای به بزرگی کف دست داشتم. متاسفانه در مورد من سقط کامل انجام نشد. این مطلب در سونو روز بعد توسط دکتر تائید و دو پیشنهاد داد الف- استفاده از چرک خشک کن به همراه پیاده روی فراوان و انتظار تا 48 ساعت بعد و امید به سقط باقی جنین و یا ب- کورتاژ که به دلیل سلامت و اطمینان بیشتر و همچنین سن من که بالا بود و دکتر نمیخواست ریسک عفونت و یا بیماریهای دیگه ناشی از سقط ناقص رو داشته باشه راه حل دوم رو برگزید. و نظر ایشون: معمولا این مسئله یعنی ایست قلبی به دلیل عدم خونرسانی مناسب جفت به جنین است که می تواند با مصرف آسپرین و تزریق ویتامین B12 مشکل را حل کرد. من و همسرم هیچ مشکل خونی نداریم. فامیل نیستیم و من تقریبا 12 ماهه که هر شب اسید فولیک 5 استفاده میکردم. البته دکتر برای من و همسر آز ژنتیک تقاضا داده چون این سقط دوم منه.( اولی یک سال و نیم پیش به دلیل هیدروپس که تو همین سایت شرحشو نوشتم) شرح باقی رو بلافاصله در هر ملاقاتم خواهم نوشت خانم های محترمی که تجربیاتی در زمینه سقط فراموش شده دارن لطفا بنویسید تا بقیه استفاده کنن. فعلا خدانگهدار و به امید سلامتی همه مادران
شاید که چو وابینی خیر تو در این باشد.
ژانت عزیزم الهی که من فدات بشم. خیلی نگرانت بودم عزیزم. اینقدر گشتم دنبال اسمت تا اینجا پیدات کردم. امیدوارم که ناراحت نشی. عزیزم واقعا با امضات موافقم. قربونت برم اگه اون بچه مشکل کروموزومی یا نقص و هر عیب و ایرادی داشت و خدایی نکرده با مریضی به دنیا میومد یک عمر بدبخت بودی هم خودت هم شوهرت. صلاح همه ما رو خدا میدونه.
من همش از خدا میخوام که اگه قراره بچه مریض یا معلول ذهنی و جسمی به کسی بده نده و تو همون بارداری بچه سقط بشه.
خدارو شکر کن که سالمی خودت و شوهرت و ایشالا از 3 ماه دیگه دوباره شروع میکنی. چون شنیدم بعد از سقط 3 ماه بعدش دوباره میشه اقدام کرد.
قربونت برم که اینقدر ماهی که اومدی اینجا تاپیک زدی تا بقیه رو آگاه کنی.
عزیز دلم بدون که خدا همیشه حواسش به همه هست و صلاح مارو بهتر میدونه.
مواظب خودت باش گلم.
بوس بوس
خدایا ممنونم... اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

سلام ژانت عزیزم خیلی ناراحت شدم خدا صلاح بنده هاش بهتر می دونه ایشالله هیچ مشکلی نباشه عزیزم صبور باش زندگی با همه سختیهاش ادامه داره خداراشکر قدرت باروری خولیو داری خوشگلم می بوسکت من از حال خودت بی خبر نزار
قشنگترین تصیویر عمرم عکس نازنینی از نخستین دیدن توست. پس با من بمان تا زنده بمانم.........دخترم بزرگترین افسانه زندگیم می دانستم که روزی واقعیت بودنت همه عشق من خواهد شد........
2728
سلام ژانت جون خیلی ناراحت و غصه دار شدم برات عزیزم . اما واقعا با امضات موافقم خدا چیزهایی رو میدونه که ما ازش بیخبریم . این چند روز که نمیومدی تاپیک مامانهای دی ماهی کلی نگرانت بودم و برات دعا میکردم . حتما خیر هست عزیزم .توکلت به خدای مهربون . انشالا که به خاطر دل مهربونت که این تاپیک رو زدی به زودی یه بارداری موفق و شیرین رو تجربه کنی دوست من . بووووووس