2733
2734
سلام به همه مادرهای ناز و گرامی و خانم هایی که بعدا میخوان مامان بشن انشاا... ************************************************************************** اینجا یک دفترچه پر از اطلاعات فبل و حین و بعد بارداری هست اون هم با طب سنتی و گیاهی پس بسم الله *************************************************************************** دوستان میشه بگین قبل از بارداری باید چه کارهایی رو انجام داد راجع به هر چی تغذیه-تفریح-مذهبی-فرهنگی-روانشناسی-ورزشی و راجع به هر چی که تجربه کردید و مفید بوده برام بگین ممنون از اینکه لطف می کنین و تجربه هاتونو برام می نویسین ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// من هم خودم سعی می کنم تا مطالب مفید در مورد بارداری که سرچ می کنم و دریافت می کنم رو تو تاپیک قرار بدم تا اینجوری یک دفترچه مجازی از باید و نباید ها دوران بارداری داشته باشیم ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
هر که از خدا پروا کند خداوند راه خروج از مشکلات و گناهان را برای او فراهم کند و از جایی که گمان نمی برد روزیش دهد و هر کس بر خدا توکل کند خدا برای او کافی است خداوند به ثمر رساننده امر خویش است و برای هر چیزی قدری نهاده است
دوست دارم از تجربه های شما عزیزان یک دفترچه مجازی درست بشه تا بقیه خانمها که هنوز مامان نشدن بتونن از اون استفاده کنن و دعاتون کنن
هر که از خدا پروا کند خداوند راه خروج از مشکلات و گناهان را برای او فراهم کند و از جایی که گمان نمی برد روزیش دهد و هر کس بر خدا توکل کند خدا برای او کافی است خداوند به ثمر رساننده امر خویش است و برای هر چیزی قدری نهاده است
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

ممنون نازی جون کاش تغذیه خوب رو کاش بازش میکردی و توضیح میدادی
2742
آرامش از همه چیز مهمتره، وزنتو بیار پایین که اگه تو بارداری زیاد وزن گرفتی، بعدش به راحتی برگردی به وزن قبل بارداری، فولیک از سه ماه قبل، ورزش و پیاده روی، یاد خدا و انرژی مثبت، توی بارداری هم استراحت و ارامش روحی و فکری و تغذیه سالم و مناسب
عزیزم یعنی هاله حوله یا غذای فست فودی یا نوشدی‌های قنددر یا انرژی زا،یا قهوه زیاد یا الکل یا...غذای خیلی‌ تند.....ممنوع در عوض گوشت ماهی‌ میگو سبزیجات مایعات از همه بهتر آب و آب میوه تازه،میوه،لبنیات شیر....خرما...خوب بخوری
2740
سلام من از کتاب ریحانه بهشتی خیلی کمک گرفتم و تاثیر داشت قرآن زیاد میخوندم و دعا و از دست هزکسی هم لقمه نمیگرفتم و جایی که می دونستم مالشون شبهناکه خمسشو کنار میزاشتم (البته تا جایی که میتونستم رعایت کردم )
من قبلش با دکتر مشورت کردم دعاهایی موقع اقدام بود می خوندم دستورات کتاب ریحانه بهشتی رو هم سعی می کردم رعایت کنم در طول حاملگی غذاهای سالم می خوردم مخصوصا اوایل مرغ محلی می خوردم فست فود و جگر اصلا نخوردم سبزی تازه مرتب استفاده می کردم (بچم پرمو شد) در روز از هر مغزی (پسته بادوم، فندق، گردو) 5 تا می خوردم در کنار ماست و پنیر شیر هم دو تا 3 لیوان می خوردم ماه آخر هم کلییی عرق بیدکاسنی خوردم و بچم زردی نگرفت
کنترل سلامت تغذیه خوب آرامش بدون استرس... مراجعه به دندونپزشکی آرامش کنترل وزن فولیک اسید از سه ماه قبل بارداری ورزش و پیاده روی یاد خدا و انرژی مثبت گوشت ماهی‌ میگو سبزیجات مایعات از همه بهتر آب و آب میوه تازه،میوه،لبنیات شیر....خرما...خوب بخوری مراجعه به دکتر زنان برای سونوی رحم و سینه
تغذیه مناسب یعنی روزی سه واحد کلسیم، سه واحد میوه، گوشت و مرغ و علی الخصوص ماهی فراوون، بیشتر سعی کن کبابی باشه، غلات و برنج به حداقل برسون، حبوبات مخصوصا عدس زیاد بخور، ویتامین دوره بارداری، آهن و کلسیم به صورت مکمل هم بخور، روغن و چربیهای غیر ضروری نخور، امگا سه و مغزها رو زیاد بخور
چرا جگر نباید خورده بشه ماه جان؟
2706