2733
2734
عنوان

نوشیدن شیر برای همه لازم نیست؟

| مشاهده متن کامل بحث + 1262 بازدید | 27 پست
طب سنتی می‌گوید:

درمان اسهال با شیرگاو

در برخــی متون طب سنتی اشاره شده که درمانگران طب سنتی برای درمان اسهال از شیرگاو در شرایطی خاص استفاده می‌کردند. آنها سنگ رودخانه یا آهن گداخته شده در آتش را درون ظرف شیر می‌انداختند و به این ترتیب موجب جوش آوردن شیرگاو می‌شدند و نوشیدن این شیر را به افرادی که به اسهال مبتلا شده‌اند، توصیه می‌کردند. علاوه بر اینها، درمانگران بر این باورند اگر دو برابر وزن شیر گاو به آن آب اضافه کنیم خاصیت مدری دارد و موجب پاکسازی و تخلیه مجاری ادراری می‌شود.

از نگاه طب سنتی تنها افرادی که میزان اخلاط بدنشان متعادل است، می‌توانند به‌راحتی شیر مصرف کنند و افرادی که در بدنشان به ویژه در معده آنها خلط غالب وجود دارد باید با دستوری خاص و به میزان اندک با مشاوره متخصص طب سنتی برای خوردن شیر اقدام کنند.
.:: عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست ::.
این شیربرنج باروری را افزایش می‌دهد

شیربرنجی که از شیرگاو تهیه شده باشد خاصیت ملین دارد و می‌تواند تسکین‌دهنده‌ای خوب برای افرادی که دچار زخم‌های روده و کولیت‌های یبوستی هستند، باشد، علاوه بر این، افرادی که تصمیم ‌دارند چاق شوند، می‌توانند با خوردن شیربرنج یا فرنی که از شیر گاو تازه تهیه شده و در آن گردو و خرما وجود داشته باشد به خواسته‌شان برسند و حتی این شیربرنج و فرنی می‌تواند قدرت باروری را در مردان افزایش دهد. در برخی از متون طب سنتی به این موضوع اشاره شده خوردن شیربرنج یا فرنی با این ویژگی‌ها موجب افزایش اسپرم در مرد‌ها می‌شود. اما باید به این مسئله نیز توجه کرد نباید بیشتر از یک لیوان شیربرنج یا فرنی در طول روز مصرف کرد، زیرا مصرف بی‌قاعده و بیش‌از حد از این غذا موجب ابتلا به سنگ کلیه و بیماری‌های پوستی مانند �برص� می‌شود.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

اگر بی‌خوابی دارید این شیر معجزه می‌کند

افرادی که دچار خشکی مزاج هستند و این خشکی مزاج موجب شده برخی از فعالیت‌های مغزی آنها تحت تاثیر قرار بگیرد، می‌توانند با نوشیدن شیرگاو و دریافت رطوبت آن خواب راحت‌تری را تجربه کنند. نوشیدن شیرگاو به افرادی که به وسواس، مالیخولیا، فراموشی و بی‌خوابی مبتلا هستند کمک می‌کند تا این اختلال‌ها را پشت سر بگذارند. از دیدگاه درمانگران طب سنتی خشکی مزاج یکی از مهم‌ترین دلایل ابتلا به بی‌خوابی و اختلال‌های ناشی از آن است که با اصلاح رژیم غذایی و تغییر شیوه زندگی قابل بررسی است.

2731
نمیدونم نگاه خانم

منم این مطلبو خیلی اتفاقی پیدا کردم . البته از بعد از اینکه رفتم طب سنتی و دکتر بهم گفت شیر نباید بخوری بهش فکر میکردم که چجوری به دیگران هم بگم ولی اطلاعاتم کافی نبود
به هرحال ممنون
من هم زیاد معدم با شیر کنار نمیاد فقط وقتی عصر و با خرما بخورم خوبم در غیر اینصورت اگه بخورم حس سنگینی بدی بهم دست میده
نمیدونم عصرها بدنم در چه حالتیه که با شیر کنار میاد ولی سایر مواقع نه!
2740