2737
2739
دیشب رفتم توی حیاطمون دیدم درو ماه یه حلقه ی نورانی هست که رنگیه، راستشو بخواین خیلی ترسیدم، به همه گفتم و به مامانم اینا تو مشهد هم زنگ زدم و گفتم اونجا هم همینطوریه؟ اونا هم گفتن آره! (منم تخیلی) گفتم حتما یا آدم فضایی ها حمله کردن یا شهاب سنگی چیزی داره میاد بخوره به زمین یا......(هههههههههه! الان یه چرخی زدم توی نت این مطلبا رو دیدم گفتم شماهم بخونین دفعه ی دیگه مثل من نترسین دوستای خوبم!
*********************************************************************************************************

مهر نیوز , تصاویر دو پدیده زیبا در میان تصاویر نجوم روزهای 11 تا 14 قرار گرفته اند که یکی از آنها سحابی قلبی نام داشته و دیگری به تشکیل هاله به دور سیاره ماه تعلق دارد. شرقی ترین نوار کیهانی موجود در جهان از ستاره درخشان آلنیتکا تشکیل شده است که در سمت راست و پایین تصویر روز 11 فوریه قابل مشاهده بوده و توسط سحابی های شعله و سر اسب محاصره شده است.

بازتاب آبی رنگ و رده های غبارهای تاریک سحابی M78 نیز در سمت چپ و بالای تصویر مشاهده می شوند. این سحابی مشابه ابرهای شعله و سر اسب قسمتی از ابر عظیم مولکولی اوریون را تشکیل داده و در فاصله هزار و 500 سال نوری قرار گرفته است.تصویر روز 12 فوریه تصویری شگفت انگیز است که با استفاده از لنز واید عکاسی شده و در روز 23 ژانویه به ثبت رسیده است. در قسمت چپ این تصویر نور زیبای شفق صبح – پدیده ای که به واسطه پراکنده سازی نور خورشید توسط غبارهای کیهانی به وجود می آید- قرار داشته و در مقابل آن در سمت راست تصویر کهکشان راه شیری با تمامی ستاره های کم فروغ و سحابی هایش قرار گرفته است.هر دو این گروه های کیهانی بر فراز برجهای رصدخانه تید در جزیره نترایف واقع شده اند. سیاره درخشان ونوس در گوشه چپ پایین و کهکشان آندرومیدا در مرکز و خوشه ستاره ای پلی آدیس نیز در این تصویر مشاهده می شوند.تصویر هنرمندانه روز 13 فوریه سال نجوم از پدیده حلقه هاله دور ماه به ثبت رسیده است. این پدیده به واسطه بازتاب نور ماه بر روی کریستالهای 6 ضلعی موجود در ابرهای باریک اطراف این سیاره به وجود آمده است.این تصویر فیش آی از ثبت تصاویر متعدد دیجیتال به دست آمده و در کشور فرانسه به ثبت رسیده است. ابر مولکولی درخشان IC 1805 که وسعتی برابر 200 سال نوری دارد تصویر روز 14 فوریه را به خود اختصاص داده است. این ابر از ترکیب گازهای درخشان بین ستاره ای و ابر-غبارهای تاریک به وجود آمده است. نام دیگر این ابر مولکولی سحابی قلبی است و در فاصله 7 هزار و 500 سال نوری در بازوی مارپیچی کهکشان راه شیری واقع شده است.ستاره های داغ و حجیم از خوشه ستاره ای جوانی با 1.5 میلیون سال عمر با نام ملوت 15 در قسمت مرکز قلب کهکشانی قرار گرفته اند. این سحابی در صورت فلکی کاسیوپیا واقع شده است

شما تبدیل به همان چیزی می شوید که بیشتر درباره آن فکر می کنید....
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

عکسش توی این سایت هست!
http://home.hiwaay.net/~krcool/Astro/moon/moonring/

ترجمه ی متنش هم اینجاست
http://translate.google.com/translate?hl=fa&langpair=en%7Cfa&u=http://home.hiwaay.net/~krcool/Astro/moon/moonring/
شما تبدیل به همان چیزی می شوید که بیشتر درباره آن فکر می کنید....
2731