2733
2734
سلام دوستان

من یک دختر 2 ساله دارم . گاهی که خودمون تن ماهی میخوریم شبا ، اونم خیلی دوست داره و منم یک وعده بهش مثل غذای خودمون که تن + گوجه فرنگی و کمی پنیرپارمزان میدم با کمی نون . البته در حدی که سنگینش نشه ها .

یا من اصلا نمیتونم به میگو نگاه کنم اما از این پفکیها گرفتم و تو فر کباب کردم و کنتاکیشو کندم و توشو بهش دادم
میشه بگید کارم درسته و شماها هم اینکارو میکنید؟
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2742
متین میگو دوست داره .......در حد چند تا دونه گاهی بهش میدم ...... البته من خودم درست میکنم......اما میگن زیادش خوب نیست

اما در مورد تن ماهی چون کنسرو هست و ممکنه افزودنی داشته باشه نظری ندارم و خودم به همین دلایل بهش نمیدم
مینا جان....ماهی تن از جمله ماهی هایی است که میزان قابل توجهی جیوه داره. مصرف زیاد جیوه احتمال بروز برخی بیماری ها از جمله بیماری های عصبی را افزایش می ده.....به همین دلیل مصرف زیاد تن ماهی برای کودکان و مادران باردار توصیه نمی شه، چون سیستم مرکزی و عصبی که به سرعت در حال رشد است، تحت تاثیر قرار می ده...

اما میگو....اگه حساسیتی نسبت بهش نداره....خیلی هم مفیده.....
خانمها خواهشا غذای کنسروی به کودکانتان ندهید زیرا مواد افزودنی دارند مگر اینکه در مواقع ضروری و مسافرت آنهم با سالاد فراوان
سالهاست جستجوگر آدم هستم تا لذت خوردن یک سیب سرخ را با او تجربه کنم.
2738
مینا جون منم به دخترم میگو سوخاری می دم ....با این تفاوت که اگه بخوام دورش رو بهش ندم جیغ می زنه .....دختر من 18 ماهشه ....سخت نگیر خانمی بش بده بزرگ شده دیگه...

بیتا جون اگه یه دونه از میگوها رو برداری و دورش رو در بیاری می بینی که میگوش کامل و سالمه ...نه چرخ کرده ...حتی رگه میگو هم دیده میشه خانمی ....من مارین می گیرم
من به دخترم میگوی تازه می دم. سرخش می کنم با زعفران.تازه باید ریز ریزش کنم تا بخوره. ماهی هم اکثرا تازه می دم. بخار پز شده. اما اگه خودمون تن داشته باشیم و دلش بخواد کوچولو کوچولو می ذارم دهنش. آخه دختر من اونقدر خوش غذا نیست که با ما درست غذا بخوره. فقط مزه می کنه.
من خودم هیچوقت میگو نخوردم و خوشم نمیومد اما بخاطر دخترم حتی پاکشون هم کردم و هی اوغ زدم. بزرگتراش که کمی ترسناک هم هستن...... بچه ها بین یک تا دوسالگی رشد مغزیشون بیشتر از رشد فیزیکیشونه بخاطر همین من بیشتر سعی می کنم مغز خشکبار و غذاهای دریایی رو توی رژیم دختر 2 سالم قرار بدم. اونم شکر خدا بد غذا نیست و از هر غذایی بخصوص ماهی و میگو و مرغ استقبال می کنه. من ماهی رو بخار پز می کنم و بدون افزودنی تیکه تیکه بهش میدم خودش می خوره. میگو رو هم سوخاری (تخم مرغ رو با کمی آرد ذرت و زردچوبه و نمک و چند قطره آبلیمو تازه میزنم میگوها رو توش می خوابونم بعد از یکی دوساعت توی روغن سرخش می کنم روغنشو می گیرم توی ظرف خودش با چنگال میدم دستش خودش یکی یکی می خوره) یا بصورت تخم میگو میپزم بهش میدم خیلی خیلی دوست داره. از زبون خودش: میدو خیلی خوشمزه ست - قربون زبونت برم مامان نوش جونت
2706