2733
2739
پسر من 8 ماهش هست . حدودا کمتر از 2 ماهه که غذای کمکیش را شروع کرده . تا الان خوب بود . ولی 2-3 روزه که یبوست پیدا کرده و با گریه دفع میکنه و حتما باید کمکش کرد . مثلا چربش کرد و پاهایش را توی شکمش جمع نگه داشت و این چیزا . توی غذایش روغن زیتون هم میزنم ولی فایده نداره .یک هفته ای هم هست که عصرها 200 میلی لیتر هم آب هندوانه میدم . آب هم میخوره ، شیر خودم را هم میخوره ولی باز یبوسته . میگین چی کار کنم ؟ فصل آلو و زرو آلو هم که نیست . میترسم بهش آلو خشک شده را که خیس میکنیم بدم . لطفا راهنماییم کنین .
پسر منم از وقتی غذا خور شده اب پی پیش کم شده اونم تقریبا با زحمت دفع میکنه وکلی زور میزنه.فکر کنم طبیعیع تا روده هاشون عادت کنه به غذایی غیر شیر طول میکشه.

من تو سوپش سبزیجات بیشتری میریزم مثل کدو کلم هویج جعفری گیشنیز شلغم.هم مقوی هست هم فیبر داره و برای دفع راحت عالیه.

در ضمن هر روز بهش پوره موز با سیب میدم اونم خیلی خوبه.

ولی از وقتی تو سوپش سبزیجات متنوع ریختم خیلی بهتر شده شما هم امتحان کن.
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

2728
پسر منم 6 ماهشه اما سیب و موز می بندن
کیوی و خیار و هندوانه و... باز می کنن
اگر باز می شه بخاطر سبزیجات توی سوپشه و روغن زیتون
اما مامان سیاوش پسرش 8 ماهشه غذاشو خیلی وقته شروع کرده و کار از عادت معده و روده گذشته
باید بهش همون بارهنگ و خاکشیر و بده اگر نه برو داروخانه یه دارو بگیر بده اگر خوب نشد ببرش دکتر بچه ها طفلی نمی تونن حرف بزنن اما خیلی سخته
2740
دختر من 2 ماهشه اما بچه خواهرم هر روز آب گلابی میخورد و هرگز یبوست نگرفت.سن ایچ آب هلو و زردآلو داره .
من شنیدم بعضی ا شربت انجیر میدن بپرس از دکترشببین چه کنی بهتره.کلا هر میوه ای که دونه ریز داره مثل کیوی و انجیر خوبه
خدایا منتظرم،معجزه کن.
دختر کوچولوی من 1ماهه و 18 روزشه 13 روز تمام شکمش کار نکرد، 2بار بردمش دکتر دفعه اول روز 8 دکترش گفت باید بهش روغن بادام شیرین بدم و بعدش 2 قاشق چای خوری آب جوشیده سرد که تاثیری نکرد، بار دوم بردمش یه دکتر دیگه براش عکس روده نوشت و بعد از دیدن عکس براش شیاف لاکساتور داد و همینطور گفت که بهش ترنجبین هم بدم، روزی دوبار هر بار 2 قاشق چای خوری.
دختر بزرگم که یبوست می شد دکتر براش شربت انجیر می داد و همینطور برای آروم کردن درد شکمش شربت دیفن هیدرامین.
البته به گفته های ما تکیه نکن و اگر ادامه داشت حتما ببرش پیش پزشک.
2706