2733
2734
عنوان

خارج، حالت را خوب نخواهد کرد !!!

3363 بازدید | 37 پست

📝📝📝خارج، حالت را خوب نخواهد کرد!

✍️عرفان نظرآهاری

✅رفیق ! تو فکر می کنی اگر بیایی خارج، حالت خوب می شود؟

به والله قسم نه! نمی شود.

من اینقدر ایرانی حال خراب در همین خارج دیده ام که نگو و نپرس.

آنها حال خرابشان را با خود به همه جا می برند؛ آنها دلشوره ها و ترس ها و اضطراب ها و بکن ها و نکن ها و بگیرها و ببندها و دروغ ها و فریب ها و تنگ نظری ها و خیانت ها و حسادت ها و نفاق ها و پشت هم اندازی ها و قانون‌گریزی ها  و دور زدن ها و زیر آب زدن ها را با خود همه جا می برند. و هر کدام از این ها کافی ست که حال آدم خراب باشد همه عمر.

✅بهشت هم با افکار و کردار جهنمی ما، جهنم خواهد شد.

تو فکر می کنی خارج از اول خارج بود بعد یک عده رفتند و داخلش شدند؟

نه ، خارج را همین خارجی ها خارجش کردند ؛ همان طور که ایران را ایرانی ها ، ایرانش کردند؛ عراق را عراقی ها عراقش کردند؛ افغانستان را افغان ها افغانستانش کردند...

✅فکر نکن این فقط حکومت‌ها هستند که آدم ها را می سازند، نه اتفاقاً این آدم ها هستند که حکومت‌ها  را می سازند.

✅من اینجا هستم در همین خارج دوست داشتنی شما و دارم از نزدیک می بینم که  قانون هست  اما چطور بعضی ایرانی  ها همه فکر و ذکرشان این است که همین قانون را دور بزنند و زیر پا بگذارند.

کار هست اما چرا او  هزار و یک ترفند می زند که از همان  کار شانه خالی کند.

آزادی بیان هست اما چرا حرفی ندارد که بیانش کند.

#تساوی_حقوق زن و مرد هست اما چرا باز هر بلایی که می تواند بر سر زنش می آورد.

امید هست ، اما او چرا ندارد؟

لذت های پاک و بی آلایش هست اما او چرا نمی تواند ببرد؟

موزه هست اما چرا او نمی رود؟  

کتابخانه هست اما چرا او عضو نمی شود؟

هزار و یک فعالیت فرهنگی هست اما چرا او شرکت نمی کند.

کتاب هست بدون سانسور و ممیزی هم هست اما چرا او نمی خواند؟

موسیقی کلاسیک هست، تاتر مدرن هست، هنر متعالی هست، فلسفه ی روز هست ،علم محض هست،اما چرا او باز دنبال قلیان دو سیب است و سالن مد و غیبت پشت سر پری خانم و زری خانم؟

✅تمرینش نکرده؟ یادش نداده اند؟ دل و دماغ ندارد؟ رنج بسیار کشیده؟ میراث دار یک اندوه تاریخی ست؟ تقصیر زمین است تقصیر زمان است ، تقصیر این است، تقصیر آن است؟ باشد حق با شماست.

✅اما  باور کن خارج ،حال کسی را خوب نخواهد کرد.

اول باید حال خودت را خوب کنی ،بعد  با خود ببری حالت را هر جا که می خواهی.

بزرگان بر خود سخت میگیرند ... حقیران بر دیگران . 

عاشقتمممممممممممممممممممممم😘😘😘😘😘😘😘

آیا میدانید😍 سرعت پیشرفت علم در ایران ۱۱ برابر دنیا است۲-آیا مى‏دانید ایران تولیدکننده قایق پرنده رادارگریز با سرعت ۸۵۱ کیلومتر است؟۳-آیا مى‏دانید جمهورى اسلامى ایران دومین کشور دارنده تکنولوژى بیودیزل در جهان است؟۴-آیا مى‏دانید جمهورى اسلامى ایران هشتمین کشور تولیدکننده اورانیوم ۲۰ درصد در جهان است؟۵-آیا مى‏دانید ایران احداث‏ کننده بلندترین سد بتنى در جهان است۶-آیا مى‏دانید ایران سومین کشور تولیدکننده داروى بیمارى‏ ام اس در جهان است؟۷-آیا مى‏دانید جمهورى اسلامى ایران دومینکشور تولیدکننده هواپیماهاى استراتژیک خورشیدى در جهان است۸-آیا مى‏دانید ایران تنها تولیدکننده پرینتر سه بعدى میکروسکوپى در خاورمیانه است‏۹-آیا مى‏دانید ایران در میان پنج ارتش قوى جهان در حوزه سایبرى قرار دارد۱۰-آیا مى‏دانید جمهورى اسلامى ایران تنها تولیدکننده ایمپلنت چشمى در جهان است۱۱-آیا مى‏دانید ایران نخستین تولیدکننده پودر استخوان در جهان است.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

این روزها همه به فکر مهاجرت و رفتن هستند با دلیل های شخصی و متفاوتشون ،...فکر کردم خیلی بی ربط نباشه گذاشتن این متن اینجا ،چون به نظر من  خیلی خیلی درست هست :)

2731
2740

وقتی جایی کارنباشه وقتی هرلحظه استرس نایاب شدن چیزی روداشته باشی چی وقتی مریضت دارونداشته باشه وقتی حتی تواین سایت نمیشه اعتراض کنی مهاجرت هزاران دلیل داره من خانم نظرآهاری رودوست دارم ولی این نوشته حتی اگر حال دلم هم خوب باشه دلیل نمیشه به مهاجرت فکر نکنم

هرچی آرزوی خوب مال تو 

دختر عموم کاناداس دیروز زنگ زده بود پشت تلفن گریه میکرد ارومم نمیشد .دلتنگی میکرد

گفتم الان همه ارزوشونه بیان اونجا 

گفت 3 تا خانوم ایرانی اینجا تو همسایگیمون هستن از روی نداری و فقر تن فروشی میکنن 

مسافر جون

کاش میدونستی تو دلمون چی میگذره😔

هیچ کس دوس نداره آواره باشه

ولی .........❤

ای ایران ای مرز پر گهر                  ای خاکت سر چشمه ی هنر   دور از تو اندیشه ی بدان               پاینده مانی تو جاودان                                                                                                                               #پاینده_ایران👑💙👑                                   

برای اینکه حال دلت خوب باشه ، حتما نباید زندگی بر وفق مراد بچرخه . من توی همه ی سختیهام که اصلا هم کم نبوده و نیست ، فهمیدم انسان در رنج افریده شده و حال دلم وقتی خوبه که امیدم به خدا قطع نشه ، ایمان داشته باشم به اینکه بعد از سختی ، حتما اسایشی هست ، اینو بدونم که اگر خودم تکون نخورم اگر خودم نخوام ، هیچکسی و هیچ جایی نمیتونه حال دلم رو خوب کنه.

2706