2733
2734
عنوان

اهدای تخمک..... مشکلات و پیامدها

56022 بازدید | 173 پست
دوستان
من 29 سالمه - 7 ساله ازدواج کردم و یک دختر 5/2 ساله دارم. یکی از دوستانم که مشکل ناباروری داره از من خواسته با اهدای تخمک بهشون کمک کنم.
همسرم با این موضوع مشکلی نداره و اعتقاد داره وقتی داشتن بچه اینقدر شیرین و خوبه چرا باید کسی از این نعمت محروم باشه در حالی که میشه بهش کمک کرد
اما
مشکل اول: نگران عوارض تزریق آمپولهای پروژسترون هستم چون خیلی به اندامم اهمیت میدم و اصلا نمی خوام چاق بشم شنیدم تا زمانی که لازمه باید این آمپولها تزریق بشه
مشکل دوم: تو این سایت در یک سری تاپیک های قدیمی دیدم که بعضی از بجه ها در مورد مشکلات شرعی این کار حرف زده بودند که البته حدس می زنم این نظر شخصیشون بوده و تحقیقی در این رابطه نکردن اگر کسی تجربه شخصی داره لطفا کمک کنه
مشکل سوم: زمان برداشتن تخمک از بدن درد خواهد داشت؟ من شنیدم این کار در اتاق عمل انجام میشه
لطفا راهنمایی کنید شاید یک نفر از نابارورهایی که میشناسیم با داشتن یک بچه زندگیش عوض بشه

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

مرسی کتایون جون
من اصلا به این موردی که اشاره کردی فکر نکرده بودم!!!!!!!
ولی با این وجود دوست دارم این کمکی که ازم بر میاد رو بکنم آخه دوستم سنش داره بالا میره و دیگه بیشتر از این نمیتونه صبر کنه
الان فقط می مونه مشکل شرعی و اینکه می گن اهدا کننده باید مطلقه باشه........کسی در این مورد اطلاعاتی داره؟
2731
ندا جون
امپول پروژسترون نیست. معمولا امپول گونال اف یا منوپیویر هست. باعث خراب شدن هیکل نمی شه فقط ممکن هست کمی باعث بشه شکمت برزگ بشه که بعد از بین میره. از این بابت مشکلی پیش نمیاد.
مشکل شرعی هم نداره اگه داشن به دکترها اجازه نمی داد که این کار رو انجام بدن. اصلا اونها یک شرایط نامه ای از دادگستری دارن که او براشون تعیین می کنه چه کاری رو می تونن انجام بدن و چه کاری رو نه

واقعا اگر می تونی به دوستت کمک کن. نمی دونی که چه حالی داره. تا کسی خودش نکشیده باشه درک نمی کنه
موفق باشید
از همتون ممنون
من واقعا تصمیم دارم این کار رو بکنم و فکر نمیکنم در آینده پشیمون بشم
شاید سالهای آینده هم وقتی دخترم بفهمه یه خواهر یا برادر ناتنی داره خوشحال بشه
الان در مرحله اول باید به کمک قرص جلوگیری تاریخ پریود من و دوستم هماهنگ بشه و از سه روز دیگه باید شروع کنم قرص ها رو بخورم
باز هم خوشحال میشم اگر کسی تجربه ای داره بگه
2740
مطلب زیر رو الان تو نت پیدا کردم در سایت مرکز ناباروری ولیعصر گذاشته بودن:

? شرایط اهدای تخمک چیست؟

فرد اهدا کننده تخمک باید خانم متأهل، با سن زیر 35 سال ( ترجیحاً زیر 30 سال)، با سلامت کامل جسمی(فاقد بیماریهای مقاربتی، واگیردار، مزمن و لاعلاج یا صعب العلاج)، با سلامتِ روانی و دارای حداقل یک فرزند زنده و کاملاً سالم باشد.

ندا جون تبریک میگم بهت....منم باید از تخمک اهدایی استفاده کنم.اما کسیو نداشتم ....یکی از دوستای خیلی نزدیکم حاضر شد بهم تخمک بده اما در روزهای آخر شوهرش پشیمون شد و گفت نمیخوام یکی دیگه شکل بچه من باشه....فکر کن!!!...........................
من خیلی ضربه بدی خوردم.....
از نظر شرعی پرسیدم گفتن بستگی به مرجع تقلیدتون داره...من در موسسه ابن سینا دیدم این شرایطی که شما گفتی نوشته بود.اما بیمارستان صارم گفت باید صیغه محرمیت خونده شه...مرجع تقلید من گفت مهم نیست مطلقه باشه یا نباشه. آشنا یا غریبه...هیچکدوم مهم نیست.
تا حالا که قسمت نشده.اما من همیشه تو فکر این قضیه ام که باید بچه کس دیگه ای رو بزرگ کنم.
فکر نکنم برای شما سخت باشه و برای دوستت سخت تره.ازت خواهش میکنم قبل از این کار درباره شرایط با دوستت کاملا صحبت کن.شاید اون هیچ وقت نخواد کسی بفهمه که بچش از تخمک خودش نیست.حتی بچه شما. روی این مساله بیشتر فکر کن.
داروها هم خیلی عوارض چشمگیر نداره برای شما که یه دوره میخوای استفاده کنی.بیهوشی برداشتن تخمک هم ده دقیقه بیشتر طول نمیکشه .درد زیاد هم نداره ...شاید یه درد مثه درد پریود.
ما رو در جریان کارت بذار عزیزم ...موفق باشی....خدا خیرت بده که این کار رو برای دوستت انجام میدی...ولی هیچ وقت به روش نیار و هیچوقت بعد از این دربارش با دوستت صحبت نکن چون فقط کسی میتونه بفهمه اون در چه شرایط سختیه که خودش با تمام وجود درک کرده باشه....

* بر برگ برگ دفتــــر عمــــرم نوشتــــه ام .....
نابرده رنج، گــــنج به من داده است حسیــــن(ع) *
2706