2733
2739
سلام
به نظرتون یه زن شاغل تا چه اندازه باید تو امور مال خونه مشارکت داشته باشه؟؟؟؟؟؟
تا اندازه ای که از اون قدردانی بشه ونشه وظیفه ش ...متاسفانه بعضی از آقایون از شاغل بودن خانماشون نهایت سوءاستفاده رو میکنن .. همچین فرصتی رو نبایدبه آقایون داد چون بی خیال وتنبل میشن
این نیز بگذرد ...
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

2742
به نظر من به شوهر بستگی داره.... ما که اصلا پول من و پول اون نداریم... هروقتی با همسرم میریم خرید اون خرج میکنه هروقت تنها میرم از پول خودم خرج میکنم...یه حساب مشترک هم داریم که باقی مونده های پولمون رو میذاریم توش... ولی میگم به اخلاق شوهر بستگی داره...
من یه زمانی 100درصد امور مالی به عهده من بود تمام هزینه های یه زندگی و من تقبل کرده بودم البته شرایط این طور بود مریضی و .... هزارتا گرفتاری
اما الان کمتر از 40درصد مسایل مالی به عهده منه
تمام زندگیم به نامم کرده
هرکس باید شرایط زندگیش و خصوصا مردشو بشناسه بعد دست تو جیبش کنه
با این تفاصیل که یه لیوان اب برای خودش نمیریزه
خدایا ...مارا ببخش بخاطر همه درهایی که زدیم و هیچکدام خانه تو نبود!
2740
بچه ها منم نگران این موضوع هستم ولی اصلا نمیتونم پولم رو نگه دارم همیشه ازش میپرسم تو چقدر پول داری وقتی میگه اینقدر میگم خوب منم اینقدر باهاش فلان کار رو بکنیم یا وقتی حقوقم رو میدند فوری میرم وام هامون رو میدم اصلا نمیتونم پس انداز کنم یا منت بذارم و میترسم در اینده پررو بشه مردا اصلا قابل پیش بینی نیستند همیشه هم از پول خودم خرید میکنم البته الان اول زندگیمونه و باید به هم کمک کنیم ولی میترسم وظیفه بشه
یستگی به مردت دارهه که روش زیاد نشه من 4 سال سال اول زندگی پولم فقط پس انداز میشد یک قرانش هم از بانک بیرون نیاومد یعنی خود شوشو نمیذاشت ولی بعدش شوشو یه خونه خرید و به نام من زد از اون روز قسطاشو میدم
به نظر من چند تا فاکتور رو آدم باید در این مورد مد نظر قرار بده: 1-شخصیت همسر: اینکه واقعا چقدر روی پول شما حساب باز کرده و چقدر به خاطر دلگرمی که از این بابت داره، تن به کار میده؟ یعنی اینکه آیا اونم داره با تمام وجود و خالصانه تلاش میکنه یا اینکه ممکنه از زیر کار در بره و خودشو به تنکی آب بزنه؟ اینکه چقدر قدر شما رو میدونه و از بابت کمک مالی شما و خریدهائی که میکنین از شما تشکر میکنه؟ اینکه اون چه جوری داره پول خودشو خرج میکنه؟ چقدر از حقوق اون برای زندگی و برنامه های مشترکتون خرج میشه؟ 2- همکاری مرد در امور خونه و خونه داری و مهمون داری: اون چقدر در این مورد وقت میذاره و وظیفه (دقت کنین وظیفه نه کمک) خودش بدونه که تو خونه کار کنه؟ 3- مدیریت خود زن شاغل: بدونه چه جوری و کجا و البته به چه دلیل باید خرج کنه؟ (البته اینو من هم بلد نیستم و خیلی دوست دارم یاد بگیرم). 4- شناخت شما از همسر از این جهت که آیا این خصلت رو داره که بعد از یه مدت فکر کنه وظیفه شماست پول خرج کنین یا نه؟ فکر میکنم چیزای دیگه ای هم هست ولی نمیدونم چرا به ذهنم نمیرسه بگم.
ددر ضمن نسترن جون من با شما موافق نیستم. به این دلیل که اگه وظیفه زن رو خونه داری میدونین که زن باید بشینه تو خونه و به نحو احسن این وظیفه اش رو انجام بده. اما از اونجا که زن شاغل نمیتونه این مسئولیت رو بخوبی انجام بده و به خاطر کارش از همسرش و خونه میزنه، لذا باید حقوقش رو تا حدی برای خونه و زندگی مشترک بذاره. دوما داریم میگیم زندگی مشترک، اگه همسر آدم لیاقتش رو داشته باشه و با تمام وجودش کار کنه برا زن و زندگیش، به نظر من وظیفه زن هست که اون هم به هر شکلی که میتونه (و در حد توانائی هاش) برای بقا و موفقیت زندگی مشترکش تلاش کنه.
عزیزم یه چیزی برای خونه بخر که مفید باشه مشترک از اون استفاده کنید ولی به نام خودت مثلا ماشین مدل بالابخر قسط خودت بده به نام خودت فرش دستباف بخر به نام خودت فاکتور کن و طلا بخر و غیره ولی شوهرتم از اونا استفاده کنه مثلا لباس برابچه ها بخر اگه شوهرت میخره خودت یه چیزی که دوست داری اضافه تر بخر چه میدونم زندگیتو به روز کن
2706