2737
2739
عنوان

فرق فولیکول چند تایی با کیست

2211 بازدید | 4 پست
سلام خانم دکتر
امروز 12 پریودیمه در سونوی سوم پریودیم دو فولیکول 5 میلی در تخمدان راستم و دو فولیکول 8 میلی در چپ دیده شده بعضی از دکتر ها روز 12 پریود هم سونو گرافی می دن به نظر شما این کار رو انجام بدم برای اینکه ببینم وضعیت فولیکول ها چطوره یا نه ؟ضرورتی نداره ؟
بعد از پریودیم به نوبت درد هایی در ناحیه تخمدان هام احساس می کنم گاهی چپ و گاهی راست که از امروز شدید تر شه یوال دیگه ام اینه که این تعداد فولیکول باعث کیست نمی شوند ؟ و اصولا فرق کیست با فولیکول چیست؟
خانم عزت
در هر سیکل قاعدگی معمولا یکی از تخمدانها فعال می شود و معمولا یک فولیکول رشد کرده و در نیمه سیکل باآزاد کردن یک تخمک به داخل لوله رحم، تخمک گذاری اتفاق می افتد. آنچه از این فولیکول باقی می ماند یک حفره توخالی یا حاوی مایع است که اگر اختلالی در فعالیت تخمدانها وجود داشته باشد این کیست های کوچک بطور خودبخودی از بین نرفته و تخمدان پلی کیستیک را ایجاد می کنند. بنابراین کیست با فولیکول (که حاوب تخمک است) خیلی فرق دارد.
در مورد شما این تعداد فولیکول فعال در یک سیکل عجیب است. احتمالا شما از داروهایی برای تحریک تخمک گذاری استفاده کرده اید. با این تعداد فولیکول می توانید امیدوار باشید که در این ماه اقدام شما منجر به بارداری شود.
سلام خانم دکنر ممنون از راهنماییتون
بله من از لتروزول استفاده می کنم این ماه دوره سوممه دو ماه پیش هیچ فیبرومی تشکیل نشده بود یا حداقل در سونو مشاهده نشده بود
ولی شما به بخشی از سوال من پاسخ ندادید لازمه برم سونو تا ببینم فولیکول ها بالغ شده اند یا نه ؟ در ضمن دوازدهم پریودیم که دیروز بود از بعد از ظهر تا الان که صبح سیزدهمه در بسیار شدید و نفس بری در ناحیه دو تخودانهام دارم اول سمت چپیه که دو تا فولیکول 8 میلی داشت و از دیشب هم تا الان سمت راستیه
مشکلی وجود نداره ؟
در ضمن احتمال چند قلو زایی با این تفاسیر وجود داره؟
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731