2733
2734
من هستم. بدک نیست. باید بشینی تو خونه درس بخونی دیگه!
نبودنِ تو فقط نبودن تو نیست، نبودنِ خیلی چیزهاست...کلاه روی سرمان نمی ایستد! شعر نمیچسبد...پول در جیب مان دوام نمی آورد! نمک از نان رفته!!! خنکی از آب.......ما بی تو فقیر شده ایم مادر💔
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

مشکلی نداره. چه رشته ای میخوای شرکت کنی؟
نبودنِ تو فقط نبودن تو نیست، نبودنِ خیلی چیزهاست...کلاه روی سرمان نمی ایستد! شعر نمیچسبد...پول در جیب مان دوام نمی آورد! نمک از نان رفته!!! خنکی از آب.......ما بی تو فقیر شده ایم مادر💔
2728
حقوق تهران ، ترمی حدود 250000 تومان شهریه ،کلاس برای تعداد اندکی از دروس آنهم فقط 5-6 جلسه در ترم که تا کنون اصلا نرفتم. اگر خودتون به آن رشته علاقه داشته باشید ( مثل من که به حقوق علاقه دارم ) می تونید پاس کنید ، اما در غیر اینصورت و خصوصا در رشته های مهندسی فکر می کنم خیلی سخت باشه. من همزمان علمی کاربردی هم می روم. به نسبت خیلی بهتر و منظم تر از پیام نوراست. همین مقدار پول می گیرن اما کلاس بطور کامل دارند. ارفاق هم می کنند ! من اصلا فیزیک سر کلاس نرفتم اما بهم نمره دادن !:-)
2740
برای رشته های علوم انسانی پیام نور خیلی خوبه. مثلا همون حسابداری. من خودم مترجمی میخونم.
اما به قول اقای پاکدل ارفاقی در نمره دادن در کتار نیست. تمام امتحانا هر ترم مثل کنکوره. ولی کافیه که یه دور کتابو خونده باشی تا نمره بالا بگیری. خیلیا ترم اول جا میزنن. ولی اگه جا نزنی به سرعت عادت میکنی.

البته امتحان ورودیش سخته ولی امتحانهای هر ترم خوب هستند.
مامان علی توجه کنید که مدرک پیام نور از علمی کاربردی معتبر تره و در ضمن کارشناسی هست اما علمی کاربردی کاردانی هست و امتحان اصلی رو بعد از پایان درستون میدین که مثل کنکوره و تازه مدرک میگیرین یه امتحان کلی از دروس تخصصی
"ایران از امروز وارد یک دوره 30 ساله خشکسالی شد با صرفه جویی در مصرف اب کشاورزی طبیعت و اینده فرزندانمان را نجات دهیم"
من راضی نیستم و فقط بدلیل علاقه شخصی به حقوق و اینکه این رشته نیازی به کارگاه و ... نداره ادامه میدهم وگرنه اصلا وارد نمی شدم. پیام نور ظاهرا فقط از لج دانشگاه آزاد و برای کم رونق کردن آن از سوی احمدی نژاد تقویت شد .دست کم یکی دو سالی اینجوری بود. بی حساب دانشحو کرفتند. هیچ خدمات درستی نمی دهند. تنها خدماتی که به شما می دهند فقط ثبت نام و انتخاب واحد و گرفتن امتحان است اما همین را هم با بی انظباطی بسیار انجام میدهند. نمی توانم توصیف کنم که ترم اول وضعیت دانشگاه برای انتخاب واحد چگونه بود. کنکورهای موسسه قلم چی و سایر موسسات کنکور معتبر تر و منظبط تر از پیام نور است. فقط برای چند درس محدود کلاس دارند. کلاسها هم فقط 5-6 جلسه تقریبا است ! این وضع مرکز تهران است ، شهرستانها که شنیده ام از این هم بدتر است . باز هم البته تحقیق کنید از دیگران
من در مورد اعتبار مدارک خیلی اطلاعات ندارم . اما فکر می کنم که اعتبار علمی کاربردی نباید کمتر از فراگیر پیام نور باشه.همین که در پایان دوره مجدد امتحان می گیرند در بین هیچ یک از دانشگاهها سابقه نداره ، علمی کاربردی کلاس داره و استاد و فکر می کنم به شما این فرصت رو میده که بهتر درس بخونید و اگر علاقه و استعداد داشتید در دوره های بعد به یک دانشگاه خوب دولتی بروید و یا با محیط کار از طریق استاد و همکلاسی ها آشنا بشوید ، اما پیام نور خصوصا برای فراگیر ها تقریبا هیچی ارائه نمی کنه. واقعا در حد موسسه قلم چی هم نیست. البته این نظر منه باز هم تحقیق کنید.
یه چیز جالب و تاسف بر انگیز ، روبروی دانشگاه پیام نور تهران ( خیابان ویلا ) یک فروشگاه کوچک کافی نت و کپی و ... هست. اکثر دانشجویان مویابل پیرمرد صاحب کافی نت رو دارند ( خصوصا خانم ها !) و به ایشون زنگ می زنند تا بخشنامه ها ، زمان امتحانات ، برنامه های درسی و .. رو دقیقا داشته باشند ! چون از بس دانشگا بی انظباط است که شما باید دهها بار برای دریافت اخبار بروید و بیایید . از یکی ار پرسنل شنیدم که کارشناسانشون دیپلمه هستند ! اکثر خانم های پرسنل فکر کنم بزور چادری هستند ( احتمالا طبق دستور ) برخوردشنون عموما بد است دست کم خانم کارشناس رشته ما که برخورد بسیار زننده ای داشت.
سلام مامان علی پیشنهاد می کنم نری. من ترم 7 حسابداری فراگیر پیام نورم داغون شدم انقدر درس خوندم حالم از دانشگاه پیام نور بهم می خوره روز شماری می کنم درسم تموم شه. اصلا حساب کناب نداره الان چندتا از درسای ما 2 جلد کتاب داره . همش 8 جلسه کلاس برای 500 صفحه کتاب درسای مام همش مثل ریاضی میمونه خوندنی نیست . پیام نور فقط برای درسای خوندنی خوبه چون تستی راحت میشه نمره گرفت.
2706