2733
2739
سلام بچه ها.

من بین اسم امیرعلی و چند تا اسم ایرانی موندم.نمیدونم کدومشونو انتخاب کنم.
چون کنار کعبه از خدا خواستم یه پسر سالم و صالح بهم بده که حافظ و قاری قران بشه و اسمشو علی بزارم.
ولی اسم پارسا رو هم خیلی دوست دارم.زیاد هم دلم نمیخواد اسم عربی بزارم.
واسه همین مرددم.گاهی عذاب وجدان میگیرم که باید همون علی یا امیر علی رو بزارم و گاهی اسمای ایرانی رو ترجیح میدم.
میشه شما هم نظرتونو بگین ؟
سلام خانوم گل. اول از همه بهت تبریک میگم به خاطر هدیه زیبای خدا ، پسر گلت.
به نظر من به عهدی که با خدا بستی وفا کن. عهد چیزی نیست که آدم اونو نادیده بگیره نه اینکه خدا نعوذبالله احتیاجی به نذر ما داشته باشه اما شرط ادب و احترام و تشکر از خدا اینه که به عهدی که باش بستی وفا کنی
تو قرآن هم آیات زیادی در این مورد داریم:

یا أیهّا الّذین آمنوا أوفوا بالعقود؛
ای ایمان آورندگان! به قرار دادها و عهدهای خود وفا کنید.

و أوفوا بالعهد إن العهد کان عنه مسئولا؛
و به عهد (خود) وفا کنید، که (در روز قیامت) از عهد، سؤال می‌شود.
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

منم با بچه ها هم عقیده ام . منم خواب حضرت فاطمه رو دیدم و نذر کردم اگه بچه ام دختر شد اسمشو بزارم زهرا. خیلیا گفتن نزار ولی ترسیدم خداقهرش بیاد. الان دخترم 2 سال و 8 ماهشه و اسم شناسنامه اش زهراست
مهم نیست که دور و برت پر از آدم باشه........مهم اینه که دور و بریات آدم باشن
2742
مرسی و خیلی از همتون ممنونم که نظرتونو گفتین و راهنماییم کردین.
راستش موضوعو واسه یه روحانی هم چند وقت پیش توضیح دادم، گفتند آیا گفتی برای رضای خدا نذر میکنم؟گفتم نه.
گفت پس میتونی اسم دیگه ای انتخاب کنی چون نذر نکردی!!!!!!!!نمیدونم ولی احساس میکنم شاید اینکه ما به یک کلمه گیر بدیم (نذر) کار درستی نباشه و شاید داریم راه فرار شرعی واسه خودمون میزاریم.

البته شوهرمم بیشتر باعث تردیدم میشه چون مرتب میگه :علی درسته اسم خوبیه اما هم عربیه و هم قدیمیه.هم من دوست ندارم و هم فردا بچت ازت ممکنه شاکی بشه که چرا یک اسم ایرانی و جدید براش انتخاب نکردی.

خلاصه این دو تا موضوع باعث شده حسابی کلافه شم.
2740
علی اسم فوقالعاده ریباییه ولی در مورد نذرت میگن اگه صیغه نذر نخونده باشی میتونی عوض کنی و اصلا هم گناهی در کار نیست
منم اسمای عربی را دوست ندارم ولی علی قضیه اش فرق میکنه
میتونی هم بذاری ایلیا اسم رومی علی هستش
زندگی تصویریست از نقاشی خداوند ...فقط مال اروپایی ها و امریکایی هارو داده داوینچی کشیده مال مارو داده زهرا 6 ساله از قوچان !
2706