2733
2739

سلام دوستای مهربونم

ما حدود 3-4 سالی هست کانادا مهاجرت کردیم

27 سال سن دارم و فعلا بچه نداریم و خداروشکر رابطم با همسرم عالیه

در سرزمینی که سایه آدمهای کوچک بزرگ شد, آفتاب در حال غروب است...

من ایران فوق معماریم رو با نمرات عالی تموم کردم و همسرم پزشکی عمومی

اینجا که اومدیم همسرم سخت درگیر امتحانات پزشکی بود که تخصصش رو شروع کنه منم چون زبانم خوب نبود و تازه عروسی کرده بودیم مشغول تقویت زبانم و انجام امور منزل و کارهای جانبی بودم

خداروشکر الان زبانم بهتر شده و میتونمو کار کنم یا ادامه تحصیل بدم 

کاملا موندم سر سه راهی که باید چیکار کنم

خیلی ممنون میشم اگه لطف کنید و راهنماییم کنید

ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

1- یه راهم این هست که رشته جدیدی شروع کنم مثل مدیریت یا فایننس و در آینده با همسرم کار کنم یعنی مدیر کارهای کلینیکش بشم/ در این صورت بیشتر وقت باهمیم /خودم رییس خودمم/ وقت بیشتری میتونم برا خانوادم بذارم/ سود سخت کوشی و تلاشمون تو جیب خودمون میره و جای پیشرفت زیاده اما مشکلش اینه که شاید بعدا پشیمون بشم چرا ادامه تحصیل ندادم و دکترا نگرفتم یا رشته خودم که فوق داشتم رو کار نکردم

2728

2-دوم راه اینکه تو همین رشته معماری که خوندم برم کارکنم/یعنی برم یکی دو ترم تو کالج یا دانشگاه قوانین کانادا و نرم افزارا و مصالحی که کار میکنن رو یادبگیرم و بعد شروع به کار کنم حسا این کار این هست که زود وارد بازار کار میشم و شغل مستقل از همسرم دارم و خوب کس دیگه ای میخواد رییسم باشه/ تو محیط کار شاید درکم نکنند/ جای پیشرفتشم کمه

3- سومین راه حلم اینه که چند ماه بشینم برا امتحان آیلتس بخونم/تو آیلتس نمرات بالای 7 بیارم/ اگه تونستم یدونه مقالم کار کنم/ مدارکم رو اماده کنم و برای دکترای معماری اپلای کنم/ بعد تموم شدنم یا پست دکترا بخونم یا با همین مدرکم برم کار تحقیقاتی یا آموزشی کار کنم/ تو این حالات میشم خانم دکتر و رتبه اجتماعی خوبی خواهم داشت ولی مسیر کمی طولانی هست چون من سابقه کار آنچنانی ندارم/ کار تحقیقاتی کار نکردم و در آیندم تو یه زمینه کاملا متفاوت با همسرم کار میکنم و میترسم فاصله بینمئن تو این مملکت غریب زیاد باشه یعنی احساس موفقیت کنم ولی دلخوشی نمیدونم؟!!

2738

من اگه شرایط تو رو داشتم میرفتم سرکار البته به شرطی که بعدا نخوای ادامه تحصیل بدی بستگی به همسرتم داره اگه میدونی از اوناییه که منت میزارن میگن من بالاترم و فلان برو ادامه تحصیل بده.بازم باید خودت شرایط رو بسنجی.پیش مشاور رفتن هم خوبه.نظر همسرت رو بپرس.موفق باشی.

خدایا یعنی میشه دانشگاه علم و فرهنگ تهران قبول بشم🙏از ذوق بال درمیارم وقتی قبول بشم حتی فکر کردن بهش هم قند تو دلم آب میکنه📋📖📒📑📓📕📘📗📚📔📙🎓🖊️🖋️📝📏📐📄

من نظرم اینه شوهرتون پزشکه شما دکترا بخونید رتبه اجتماعیتون بالا بره ...هرچند از نوشته هاتون معلومه تمایل دارین با شوهرتون باشین...خب اینجا هم خانمای ایرانی طبق معمول ب شوهر چسبیدن و پس گزینه 1 رو انتخاب میکنن

من خودم بشخصه جایگاه اجتماعی خودمم برام مهم بود

چطور زکریای رازی 900سال پیش الکل رو کشف کرد ولی اسلام 1400سال پیش الکل روحروم کرده؟؟

عزیزم من نمیتونم راهنمایی کنم 🙈

ازت یه سوالی داشتم راسته ک میگن قوانین حقوق شهروندی برای ایرانیا ازاد شده؟

اونجا راحت کار پیدا میشه؟

جوری دستامو بگیر که انگار قراره همین الان از دستم بدی 👫
من نظرم اینه که رشته جدید بخونی و کنارهمسرت کارکنی خداروشکر رابطتون هم که خوبه

مرسی بابت پیشنهادتون اما بعدا پشیمون نشم که چرا ادامه تحصیل ندادم؟ از آینده میترسم

3- سومین راه حلم اینه که چند ماه بشینم برا امتحان آیلتس بخونم/تو آیلتس نمرات بالای 7 بیارم/ اگه تونس ...

بنظرم دومی

‎متاسفانه یه عده هنوز نمیدونن‎ احترامی ک بهشون میذاري از ‎شخصیت خودته نه کمالات اونا!
2706