2737
2734

سلام دوستای مهربونم

ما حدود 3-4 سالی هست کانادا مهاجرت کردیم

من ایران فوق معماریم رو با نمرات عالی تموم کردم و همسرم پزشکی عمومی

اینجا که اومدیم همسرم سخت درگیر امتحانات پزشکی بود که تخصصش رو شروع کنه منم چون زبانم خوب نبود و تازه عروسی کرده بودیم مشغول تقویت زبانم و انجام امور منزل و کارهای جانبی بودم

راستی یادم رفت بگم 27 سال سن دارم و فعلا بچه نداریم و خداروشکر رابطم با همسرم عالیه

خداروشکر الان زبانم بهتر شده و میتونمو کار کنم یا ادامه تحصیل بدم 

کاملا موندم سر سه راهی که باید چیکار کنم

1- یه راهم این هست که رشته جدیدی شروع کنم مثل مدیریت یا فایننس و در آینده با همسرم کار کنم یعنی مدیر کارهای کلینیکش بشم/ در این صورت بیشتر وقت باهمیم /خودم رییس خودمم/ وقت بیشتری میتونم برا خانوادم بذارم/ سود سخت کوشی و تلاشمون تو جیب خودمون میره و جای پیشرفت زیاده اما مشکلش اینه که شاید بعدا پشیمون بشم چرا ادامه تحصیل ندادم و دکترا نگرفتم یا رشته خودم که فوق داشتم رو کار نکردم

2-دوم راه اینکه تو همین رشته معماری که خوندم برم کارکنم/یعنی برم یکی دو ترم تو کالج یا دانشگاه قوانین کانادا و نرم افزارا و مصالحی که کار میکنن رو یادبگیرم و بعد شروع به کار کنم حسا این کار این هست که زود وارد بازار کار میشم و شغل مستقل از همسرم دارم و خوب کس دیگه ای میخواد رییسم باشه/ تو محیط کار شاید درکم نکنند/ جای پیشرفتشم کمه

3- سومین راه حلم اینه که چند ماه بشینم برا امتحان آیلتس بخونم/تو آیلتس نمرات بالای 7 بیارم/ اگه تونستم یدونه مقالم کار کنم/ مدارکم رو اماده کنم و برای دکترای معماری اپلای کنم/ بعد تموم شدنم یا پست دکترا بخونم یا با همین مدرکم برم کار تحقیقاتی یا آموزشی کار کنم/ تو این حالات میشم خانم دکتر و رتبه اجتماعی خوبی خواهم داشت ولی مسیر کمی طولانی هست چون من سابقه کار آنچنانی ندارم/ کار تحقیقاتی کار نکردم و در آیندم تو یه زمینه کاملا متفاوت با همسرم کار میکنم و میترسم فاصله بینمئن تو این مملکت غریب زیاد باشه یعنی احساس موفقیت کنم ولی دلخوشی نمیدونم؟!!

خیلی ممنون میشم اگه لطف کنید و راهنماییم کنید چون واقعا کلافه شدم

در سرزمینی که سایه آدمهای کوچک بزرگ شد, آفتاب در حال غروب است...

مهاجرت واقعا کار پر استرس و دردسریه ادم هرچی که داشته رو باید ول کنه و از نو همه چیز رو بسازه    

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2742
حالا که خارج از ایرانی  و فقط همسرتو داری با هم باشین بهتره به نظر من

به نظرتون بعدا پشیمون نشم که چرا ادامه تحصیل ندادم؟

من به نظرم گزینه ۲

واسه شما که فوق معماری هستین خیلی کار سطح پایینیه که مسایل مالیه یه کلینیک دستتون باشه، این از این.

واسه معماری دکترا مفهوم آنچنانی نداره و بیشتر کار و سابقه کاری مهمه

پس چند تا از سرتیفیکیت های یا هر چی مربوط به رشتتونه بگیرین و با فوق معماری مشغول به کار شین

من به نظرم گزینه ۲ واسه شما که فوق معماری هستین خیلی کار سطح پایینیه که مسایل مالیه یه کلینیک دس ...

منم قبول دارم همه گفته هاتون رو ولی اگه بخوام برا کسه دیگه ای کار کنم جای پیشرفتم کم هست و همیشه هم باید درگیر کار باشم و پروژه کار کنم که شاید برا خانوادم وقت کم بیارم

2738
به نظرتون بعدا پشیمون نشم که چرا ادامه تحصیل ندادم؟

من فقط جنبه فاصله افتادن بینتون رو نگاه کردم 

وگرنه آدم تو رشته تحصیلی خودش کار کنه خیلی بهتره 

شما ببین چی خوشحالت میکنه؟

شمایی که داری امضای منو میخونی  بله با شمام   امیدوارم به تمام آرزوهای خوبت برسی 😇😚

چرا جای پیشرفت کمه؟ من کانادا رو نمیدونم ولی آمریکا سقف پیشرفت همون چیزیه که خودمون تعیین میکنیم و میخوایم. شما در هر صورت واسه کس دیگه کار خواهید کرد و فقط در صورتی اینطور نیست که تو کلینیک شوهرتون باشین. خوب اونم یه راهی اما اصلا دیگه آینده ی شغلی ای واستون وجود نداره و فقط یه کاریه که حوصله تون تو خونه مثلا سر نره. و اینکه من کلا هم درست نمیدونم زن و شوهر محل کارشون یکی باشه و به نظرم آدم باید یه محیط اجتماعی و کاری مستقل از شوهرش هم داشته باشه. خلاصه این نظر من بود. دیگه خودتون بهتر میدونین

من فقط جنبه فاصله افتادن بینتون رو نگاه کردم  وگرنه آدم تو رشته تحصیلی خودش کار کنه خیلی بهتره ...

من وقتی بتونم پیش خانوادم باشم و خانواده خوبی در کنار هم داشته باشیم برام تو الویت هست فعلا ولی میترسم بعدا پشیمون بشم

من وقتی بتونم پیش خانوادم باشم و خانواده خوبی در کنار هم داشته باشیم برام تو الویت هست فعلا ولی میتر ...

همین دیگه اولویت زندگی آدم خیلی مهمه

واسه درس خوندن و پیشرفت هیچوقت دیر نیست

فوقش اگه پشیمون شدی میری دنبال علاقه ت

شمایی که داری امضای منو میخونی  بله با شمام   امیدوارم به تمام آرزوهای خوبت برسی 😇😚
چرا جای پیشرفت کمه؟ من کانادا رو نمیدونم ولی در تو آمریکا سقف پیشرفت همون چیزیه که خودمون تعیین میکن ...

خیلی متشکرم بابت نظرتون    

همین دیگه اولویت زندگی آدم خیلی مهمه واسه درس خوندن و پیشرفت هیچوقت دیر نیست فوقش اگه پشیمون شدی م ...

مرسی متشکرم عزیزم که راهنماییم کردین  

2706