2737
2734
سلام به مامانای دلسوز
من مدتیه که ذهنم خیلی درگیر این موضوع هست. پسرم رو بردم پیش دکتر توکلی. آخه کف پای پسر من صاف هست.
نظر اون این بود که پای بچه ها توی این سن باید یک کم به سمت خارج متمایل باشه و نباید کف پاشون انحنا داشته باشه. می گفت اگر در این سن کف پا انحنا داشته باشه برای بچه mri و عکس از ستون فقرات می نویسن.
گفتم پسر من بصورت 7 راه می ره؟ می گفت: پا و راه رفتن بچه ها تا 7 سالگی تکامل نیافته است و تا اون سن نباید بچه رو اذیت کرد. اینها همه تجارته و چون مامانای ایرانی وسواس دارن دکترا کفش طبی تجویز می کنن. می گفت توی 7 سالگی مشخص میشه که بچه کف پای صاف رو به ارث برده یا نه؟
حالا من سوالم اینه که شما بچه هاتون رو کدوم دکتر بردید؟ نظرش چی بوده و خودتون چه فکری می کنید؟
آیا کسی بوده که بچه اش کف پای صاف نداشته باشه در سن 2 سالگی؟
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

2728
پسر منم تا الان که سه سال و نیمه هستش کف پاش صافه منم خیلی رو این موضوع حساسم چون خودمم کف پام صافه. اما دکتر اطفال خودش و یه دکتر ارتوپد دیگه بهم گفتن تا 6 سالگی نمیشه نظر داد
"آرامش"هنر نپرداختن به مسائلی است که حل کردنش سهم خداست
مامان پویا جون و ونوس جون
راستش منم به نظرم دکتر خیلی خوب و باسوادی اومد خصوصا که دارای بورد فرانسه است.
اما اینکه می بینم همه مامانای دور و برم درگیر کفش و غالب هستن و دکترای دیگه آدم رو می ترسونن که تا 5 سالگی صافی کف پا درمان شد که شد اگر نه تا آخر عمر باهاشون می مون و .... من رو هم می ترسونه و تعجب می کنم فقط نظر دکتر توکلی اینه و نظر بقیه چیز دیگه است!!!!!!!!!!!!!!!!
پسر من دوسالشه تحت نظر دکتر بغدادیه کفش میپوشه جدیدا کف پاش صافه و پاهاش حالت 8 گرته بین زانوهاش فاصله انداخته دکتر توکلی دکتر خوبیه ولی من به بغدادی خیلی بیشتر اطمینان دارم ضمنا من اصلا گیر ندادم خودش توصیه کفش داد پسرم باهاش خیلی بهتر راه میره ؟اخه راه رفتنش یکم نا متوازنه و محکم قدم بر نمیداره با این کفش خوب راه میره راستی تو خونواده پدرش زمینه دارن باباش هم همینطوریهدکتر گقت یه مدت بپوشه سه سالگیش بیار کم کم فقط براش کفی میزاریم
فروش اجناس آلمان پوشاک چهارفصل زنانه مردانه و بچگانه آدرس تاپیک http://ninisite.com/discussion/thread.asp?threadid=1100683&postID=43084887
2740
مرسی نارسیس جان از توضیحات کاملت. اگه باعث بشه بچه ها بهتر راه برن خیلی خوبه ولی متاسفانه من دیدم که سنگینی این کفش ها از تحرک بچه ها کم می کنه و می ترسم بیشتر اذیتش کنه.

من خیلی دلم می خواد بدونم آیا کسی بوده که بچه اش رو دکتر برده باشه و بهش بگن کف پاش صاف نیست؟ بچه زیر 7 سال منظورمه
چون در غیر اینصورت یعنی همه بچه ها کف پاشون صافه و این طبیعی هست.
شما توی مطب دکتر بغدادی بچه ای رو ندیدی که دکتر گفته باشه کفش طبی لازم نداره و پاش خوبه؟
پسر من وقتی سه سالش بود هر کی می دید می گفت کف پایش صاف هست . پیش چند تا ارتوپد بردیم از جمله دکتر بغذادی همه گفتند باید کفش طبی بپوشه. تا اینکه اتفاقی با دکترتوکلی آشنا شدیم. ایشون گفتند مشکل پسرم نرمی مفاصل هست نه صافی کف پا. و اصلا هم احتیاجی نیست که کفش طبی بپوشه. ولی برای احتیاط گفتند تا هفت سالگی سالی یکبار بیاریدش که ما هم بردیم و مشکلی نبود الان هم ده سالش هست و مشکلی نداره. من خیلی به دکتر توکلی اطمینان دارم.
لیست کارهای امروز من :

شمارش نعمتهایم .
تمرین مهربانی .
رها کردن هر آنچه که از کنترلم خارج است .
گوش دادن به قلبم.
کمک پنهانی به دیگران .
تنفس عمیق..........

من یه پسر 2 ساله دارم که از بچگی کف پاشو نگاه میکردم بنظرم صاف نبود از 10 ماهگی هم راه رفت و الان هم خدا رو شکر خیلی راه رفتنش خوبه و عاشق اینکه از پله بالا و پایین کنه یعنی 11 ماهه بود میدویید
اما پسر دختر عموم 13 ماهشه اصلا نمیتونه رو پاهاش وایسه بنظرم کف پاهاش خیلی صاف البته من چیزی بهشون نگفتم و نپرسیدم اما دکتربهشون کفته تا 15 ماهگی صبر میکنیم
مامان نی نی جون
پسر من دوسال و نیمشه. اونم شکل 8 راه می ره. زود راه افتاد اما یادمه اوایل خیلی زمین می خورد و دکتر اطفال می گفت مال کف پای صافه اما دکتر توکلی می گفت هیچ مشکلی نداره .
مامان نی نی جون پسر من دوسال و نیمشه. اونم شکل 8 راه می ره. زود راه افتاد اما یادمه اوایل خیلی زمین ...

سلام دوست عزیز

دخترم منم احساس میکنم کف پاش صافه و و قوزک پاش به سمت داخل و پایین متمایله. خیلی هم زمین میخوره موقه راه رفتن. ۲۰ ماهشم هست. 

الان بعد ۶ سال پسرتون در چه حالتیه؟ چی شد؟ 

اخر چیکار کردید؟

مطب گردی 
2706