2733
2734
این دریاچه در خطر خشک شدن کامل قراردارد و طی 13 سال گذشته 6متر کاهش سطح داشته‌است. کارشناسان ابراز داشته‌اند در صورت خشک شدن این دریاچه هوای معتدل منطقه تبدیل به هوای گرمسیری با بادهای نمکی خواهد شد و زیست محیط منطقه را تغییر خواهد داد
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731
واقعا حیف از ایران و آب و هواش
من ایران نیستم و اینجا واقعا دلم خیلی بیشتر واسه ایران میسوزه وقتی میبینم چه خاک و هوای خوبی داریم تو ایران و قدرشو نمیدونیم
همون آفتاب ایران که همه از دستش شکار هستیم تو ایران اگه این جماعت اروپایی داشتن چی کارا که باهاش نمیکردن یا اون خاک حاصلخیز :( اینجا 1 متر زمین رو بکنی میرسی به صخره
6+3=9 اما هم 5+4=9 اونجوری که تو فکر میکنی تنها راه فکر کردن نیست به روش فکر کردن آدم های دیگه هم احترام بزاریم.
نیروانا جان بیا اینم یک عدد هموطن آذری :)
اطلاعات جالبی داده بودید که من نمی دونستم.
مثلاً درباره اون کوه سیلیس.
سپاس از ماریلای عزیز.

مدت ها پیش در این مورد مطلب جالبی خوندم با عنوان "دریاچه‌یِ ارومیه، قربانیِ مدیریت افراد نالایق و بی‌تفاوتی مردم آذربایجان"
http://snowdrops33.persianblog.ir/post/101/%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DA%86%D9%87%E2%80%8C%DB%8C%D9%90_%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%87%D8%8C_%D9%82%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%90_%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA_%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AF_%D9%86%D8%A7%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%82_%D9%88_%D8%A8%DB%8C%E2%80%8C%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA%DB%8C_%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85_%D8%A2%D8%B0%D8%B1%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D9%86

منم یه بار بچگی رفته بودم دریاچه ارومیه و وقتی این مطلب رو خوندم خیلی خاطره ها برام زنده شد.
همون طور که سالومه گفت منم شنیده بودم که نمک دریاچه باعث میشه آدم روش بمونه و غرق نشه.

عکس هایی که الان از اونجا می بینم خیلی حالت سورئال داره!
دستگاه بادکش برقی برای بادکش‌درمانی، ماساژدرمانی، حجامت، تسکین دردهای عضلانی و کمردرد، لیفت، و فرم‌دهی به بدن.   راحت و سریع و بدون عوارض   . اطلاعات بیشتر و خرید از‌ باسلام (تاپیک آخرم)
من یادمه اون موقعی که رفته بودم دریاچه ارومیه مردم میومدن از لجن های اطراف دریاچه به بدنشون میمالیدن و میگفتن خاصیت دارویی داره
6+3=9 اما هم 5+4=9 اونجوری که تو فکر میکنی تنها راه فکر کردن نیست به روش فکر کردن آدم های دیگه هم احترام بزاریم.
خواهش میکنم سالومه

______

درد آوره واقعا

چند سال پیش یه کارشناس زبده محیط زیست در مورد این دریاچه صحبت میکرد و میگفت این دریاچه به خاطر رنگ منحصر به فرد که به دلیل پلنکتون هاى بسیار با ارزشش هم هست ، به فیروزه خاورمیانه مشهوره

ببینید امروز چى مونده ازش
ای واژه خجسته آزادی ... آیا به عمر من تو تولد خواهی یافت ؟...
آیا تو پا به پای فرزندانم رشد خواهی داشت ؟
آغلایین چایلار ، کی اورمی گولی آغلاماسین
آغلایین بولودلار
آغلایین دره لر
آغلاین تپه لر
آغلایین داغلار
آغلایین ایگیتلر
آغلایین آنالار
آغلایین بالالار
آغلایین جاوانلار
آغلایین قوجالار
آغلایین اینسانلار
آغلایین کی گوز یاشلاریز سئله دونسون
آغلایین کی اورمی گولو قوروماسین
یاشایاجاقدیر اورمی گولی، او یالنیز دییل
بیز واریخ تا اودا یاشاسین
گوز یاشلاریمیزلان سوواریپ، دولدوراجاغیق اونو .