2737
2739
عنوان

تغذیه ی انحصاری با شیر مادر تا 6 ماه... آره یا نه؟

| مشاهده متن کامل بحث + 2208 بازدید | 28 پست
بهارک جان ممنون بخاطر پستی که گذاشتی

خوشحالم نی نی هاتون همه خوش اشتها هستن ..

عسل جونم غصه نخور دختر منم مثل دختر شماست اما پسرم نه ماشالله خیلی ازش راضیم چون غذای کمکی رو زود شروع کردم بخاطر تجربه از بچه ی اولم
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

تینا جان فکر نکن اگه دخترت کم اشتهاست به خاطر اینه و خوش اشتهایی پسرت به خاطر اون
بچه ها متفاوتند و این به خاطر تفاوت ذاتیشون بوده
اتفاقی اون جوری شده..... نمیشه تعمیم داد به همه
2731
پسر اول من تا شش ماه فقط شیر خودمو خورد با وجودی که شیرم در مقایسه ای بار کم بود ولی فقط همینو بهش دادم.لاغر بود ولی سالم و بسیارباهوش.گاهی باباش شوخی می کرد که مثل اینکه همه شیر تو میشه هوش واسه این بچه.الان 6 سالشه و خدا رو صد هزار مرتبه شکر تا حالا فقط چیلدرن کلد خورده.هیچ دارویی براش استفاده نکردم تا حالا.
پسر دومیه الان 1 ماهشه.ماشا اله شیرم خوبه و اونم شیر خودمو می خوره.تا شش ماهگی هم ادامه می دم.
عزیزم حتی یک قطره آب هم به بچه ات نده.فقط شیر خودت.فقط و فقط.
شیر مادر هر مقدار که باشه همون غذای بچه است.بچه ها با هم فرق دارن و هر کدوم یه مقداری شیر می خورن ولی به هر حال شیر مامان براشون بهترینه چون تنها غذا نیست بلکه ایمنی و مصونیت در برابر بیماری ها هم براشون داره.ضمنا با دادن شیر خودت سلامت سیستم گوارش رو براش تضمین می کنی.هر چی رو که دوست داری بهش بدی خودت بخور و شیرتو بعدش به اون بده.با بوی غذاها آشناش کن.ما همیشه پسرم رو سر غذا پیش خودمون می آوردیم و بعد بهش شیر می دادم.الان همه چیز رو دوست داره و هیچ چیز رو رد نمی کنه.ممکنه یه غذایی رو بیشتر دوست داشته باشه ولی لوسبازی تو غذا در نمیاره .باورت میشه که الان کله پاچه و سیراب شیردونم دوست داره!!!!!
کمتر بچه ای رو دیدم این جوری باشه.از یک سالگی بردمش کله پزی!هههههههههههه
الان خودش پیشنهاد می ده.در ضمن وقتی خواستی براش غذای کمکی شروع کنی خیلی کم کم و از آرد برنج شروع کن و بعدش بهش آرد گندم بده.مثلا اول سرلاک برنج بعد گندمی.قبل از اینها با حریره بادام و لعاب برنج شروع کن.برای قوام دادن سیستم گوارشش اصلاً عجله نکن.وقتی بچه دچار مشکل گوارشی نشه و اذیت نشه خاطره خوشی براش از غذا می مونه و کم کم به همه چیز علاقه مند میشه.موفق باشی
راستی مامانای گل هر خانمی که به بچه اش دو سال تموم شیر بده محال ممکنه به سرطان سینه دچار بشه و حداقل ریسک این بیماری در اون فرد خیلی خیلی کاهش پیدا می کنه.پس حتما به بچه هاتون شیر بدبد و حالشو ببرید.
CafeMom Tickers
بهارک جان و سارا جون و رزماری عزیز مرسی از اینکه پست گذاشتین

بهارک جان من قرار نیست به کسی چیزی یاد بدم میخواستم بدونم چند درصد مادرها به این حرف اعتقاد دارن و قبولش دارن و ضرر هم نکردن ..

رزماری جان دختر منم خیلی خیلی باهوشه الان 7 سالشه از 18 ماهگی میتونست راحت و کامل حرف بزنه بدون هیچ مشکلی حتی یک کلمه رو اشتباه تلفظ نمیکرد همه تعجب میکردن امسال میره کلاس سوم از 2 سالگی خوندم نهش یاد دادم 4 سال کلاس زبان میره الان انگلیسی رو خیلی راحت صحبت میکنه فیلمهای کارتونی زبان اصلی میبینه و معلم زبانش بهش میگه نابغه .اما افسوس و صد افسوس که عذا نمیخوره برام یه جورای مثل عقده شده غذا نخوردنش حسرت به دلم موند یه روز بشینه یه پشقاب پر غذا بخوره
سلامت سیستم گوارش چیه دیگه اصلا سیستم گوارشی بچه من غذا میبینه که سالم یا نا سالم باشه ؟

رزماری جون پسرت متولد کیه و الان چند کیلوه ؟دختر من متولد 17/6/84 وزن تولد 3650 الان 17 کیلو

راستشو بخواین تمام بچه های دور و بر ما (فامیل) همه همین مشکلو دارن بچه های که فقط شیر مادر خوردن تا 6 ماه همگی به شدت بد غذا هستن میخواستم ببینم این مشکلو بقیه مادرها هم دارن یا نه ؟
نه پری جون میخواستم یکم اطلاعات جمع کنم من از دست این 2 تا بچه دارم دیوونه میشم سومی هرگززززززززززززززززززززززز

بانوی مهتاب تا چند سالگی لاغر بودی ؟عزیزم بهت غذا دادن معدتو بزرگ کردن الان میخوری چون معدت جا داره واسه همین چاق شدی دیگه ؟
2740
شروع غذای کمکی در کشور های مختلف متفاوته بعضی با فرنی و بعضی با پوره میوه شروع می کنن.
در بعضی از کشور ها شروع غذای کمکی را به علاقه مندی خود بچه واگذار می کنن.
من بعد از اتمام 4 ماهگی با لعاب برنج و پوره میوه شروع کردم تا فرنی و .....

دو تا سایت براتون می ذارم:

http://www.welcomebabyhome.com/parenting/banana_puree_dont_have_to_cook_fruit_purees.htm
مشهدی ها. مبلمان با قیمت های ویژه. جاده شاندیز- بین ویرانی 4 و 6- نمایشگاه مبل نگین شرق.
تینا جان پسر من متولد اردیبهشت 85 و الان 20 کیلوئه.اصلاً نگران وزن گیریش نباش .بچه دوم م از حالا تپله ولی اول از ابتدا لاغر بود.بس که پر جنب و جوشه ماشاله!
پسر من از 10 ماهگی به حرف اومد و یکسالگی سخنرانی می کرد بی غلط!نگرانش نباش و برش غذاهایی که بیشتر رغبت نشون می ده درست کن.پسر من الان نهار و شامو می خوره ولی خوب از اون بچه ها که مرتب دهنش بجنب نیست.اینم که البته بد نیس.هر وقت گل دخترت میل به غذا کرد یا چیزی خواست بهش بده.ولی بهش اصرار نکن بذار اون دنبال غذا بیاد.نترس یه روز گشنگی هیچ کسو نمی کشه!بالاخره تسلیم میشه
CafeMom Tickers
تینا جان پسر من متولد اردیبهشت 85 و الان 20 کیلوئه.اصلاً نگران وزن گیریش نباش .بچه دومم از حالا تپله ولی اولی از ابتدا لاغر بود.بس که پر جنب و جوشه ماشاله!
پسر من از 10 ماهگی به حرف اومد و یکسالگی سخنرانی می کرد بی غلط!نگرانش نباش و براش غذاهایی که بیشتر رغبت نشون می ده درست کن.پسر من الان نهار و شامو می خوره ولی خوب از اون بچه ها که مرتب دهنش بجنبه نیست.اینم که البته بد نیس.هر وقت گل دخترت میل به غذا کرد یا چیزی خواست بهش بده.ولی بهش اصرار نکن بذار اون دنبال غذا بیاد.نترس یه روز گشنگی هیچ کسو نمی کشه!بالاخره تسلیم میشه
CafeMom Tickers

@مسیحافاطمه۱۲۳ 

مسیحافاطمه۱۲۳@

اینجا خیلی دیدم از شقاق و یبوست میگن نتیجه تجربه دوسالمو میگم انجام بدین روزانه ی قاشق روغن زیتون بریزین رو غذاتون شبا موقع خواب روغن زیتون وکرچک قاطی کنین بریزین تو ناف و جهت عقربه های ساعت ی کم ماساژ بدین اگه بیرون روی گرفتین نزنین دیگه  ی وازلین هم بزارین توی دسشویی موقع دفع بزنین ب پشتتون تا چند ماه تکرار کنین خوب میشین حتما❤