2733
2734

چه بلایی داره سرمون میاد

الان مثل قدیم نیست هر کی 5 6 تا بچه داشته باشه(البته همه هم سالم) 

همه یدونه دارن پر از مشکلات عدم تمرکز و بیش فعالی (باز این خوبه) 

اوتیسم شدید هم زیاد شده 

بخدا بچم بدنیا اومده بود تا مدتها کابوس اینو داشتم مشکل نداشته باشه.... 

واقعا علتش چیه 

بخدا قدیم از این مشکلات نبود 

تو کلاس 40 تا دانش آموز بودیم معلم که حرف می‌زد عین یک و نیم ساعت رو سیخ می نشستیم 

الان بجه ها قرار ندارن

فضای مجازی 

میشه برام صلوات بفرستی قشنگم🤍 ؟  یه مدت نی نی سایت نمیام . اگه کامنت یا پیام گذاشتید و جواب ندادم قصد بی احترامی ندارم   نه اسمم رها نه موشم☹️   (رها )موشی = رهایی + فراموشی     پناه بر تو کہ بےصدا مرا میشنوی!🌱'️  

تلویزیون و گوشی به مدت طولانی عدم تمرکز میاره قدیما بچه میرفتن تو حیاط الان همه تو آپارتمان سر و صدا هم نمیتونن بکنن همسایه ها شکایت میکنن.

فقط 14 هفته و 3 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
🖤حضرت علی علیه السلام🖤

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

قدیمم هم بوده من خیلی از بزرگترای فامیل میبینم پیش فعالی دارن واقعن بعضی از رفتاراشون رو مخه اگ علم الان اون موقع بود 

الان انقدر دل بقیه رو نمیشکوندن 

اوتیسمم بیماریه ک کمتر دیده میشه

فقط 1 هفته و 5 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
و خدا معجزه‌ ‌می‌‌کند‌ ‌!🌱💛
2731

خیلی دلیل داره 

اولیش تغذیه نامناسب تو بارداری 

قلیون سیگار مشروب 

بحث و دعوا و استرس شدید توی بارداری 

مصرف بیش از حد کافئین مث نوشابه چای قهوه و نسکافه 

بچه ک ب دنیا میاد هرچی بخان میدن . شکلات نوشابه چیپس و پفک .اینا خودش هم بیش فعال میکنه بچه رو هم مریض

دلیل اُتیسم که هنوز مشخص نیست 

ولی بیش فعال من یادمِ زمانِ ما هم بودن اون موقع مادر پدرها اطلاعی نداشتن مثلِ الان عصر ارتباطات و اطلاعات نبود سرچ کنن .با کُتک بچه رو میشوندن

گناه ما واقعا به کَم قانع بودیم و هیچی هم نداشتیم 

بچه های الان همه چی دارن بازَم قدر نمی دونن 

تَنِ همه ی بچه ها سلامت باشه الهی

درواقع ما کاری از دستمون بر نیومد فقط اسمش و گذاشتیم صبر

منم برام جای سواله که ایا قدیم هم بود و تشخیص نمیدادن یا کلا نبود؟

الان خیلی زیاد شده اوتیسم

من خودم تا بچم بزرگ بشه چه خون دلها که نخوردم توهم اوتیسم داشتم .

یکی از فامیلای نانجیبمونم هی میگفت بچت احتمالا بیش فعالی داره .الان پسرش که یه سال از پسر من کوچیگه متاسفانه مشکلات شدید گفتاری و ...داره من فکر میکنم اوتیسم داره ولی هیچوقت روم نشده بهش بگم پیگیرش شو.

دلیل اُتیسم که هنوز مشخص نیست  ولی بیش فعال من یادمِ زمانِ ما هم بودن اون موقع مادر پدرها اطلا ...

نه والله اینقدر زیاد نبود ببین شما جمعیت رو در نظر بگیر الان تو پیش دبستانی 15 تا دانش آموزان خیلیاشون اصلا قرار ندارن تمرکز ندارن 

روابط اجتماعی ندارن و.... 

اول اینکه زیاد نشده بلکه بیشتر تشخیص داده میشه قدیم ببخشید به بچه بیش ففعال میگفتن تخم جن فلان و ازین حرفای زشت ولی متوجه نمیشن خب اون بچه بنده خدا مشکل داره از همه اینا بگذریم اینکه بچه های نسل شما یک سال تو کلاس سیخ مینشستن عموما از ترسشون بود کلا سیستم اموزش ما غلط بوده و هست دلیلی نداره ی بچه هفت ساله یک ساعت و نیم بشینه سیخ سر جاش راستش وقتی اینجوری باشه غیر طبیعیه

2706