2737
2739

۳۸ سالمه یه دختر ۱۲ ساله دارم از لحاظ روحی و شخصیتی دوست ندارم فرزند دوم تو این سن (بچم به دنیا بیاد میشم ۴۰ ساله دخترم ۱۲ ساله) بچه ی دوم به دنیا بیارم ۴۰ سال تفاوت سنی ظلمه به کودک دوم دخترم کودکی شادی داشته دورش شلوغ بوده هیچوقت تنها نبوده همه چیز براش فراهم بوده الان یه خواهر یا بردار ۱۲ ساله آخه به چه دردش میخوره آینده؟ آینده با این نسل که همه ی بچه ها میخوان برن کره و ... موج کره رفتن گرفتن که کاملا نامشخصه میگم صدمو بزارم رو این بچه بچگشیم که کرده رفته ولی باز هی فکرای مزخرف میاد سرم خانواده خیلی دخالت میکنه واقعا دیگه کم آوردم لطفا راهنماییم کنید چطوری با این داستان کنار بیام و شاد باشم

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

اینطور که متوجه شدم نه دلت بچه میخواد نه سنت میخوره، مشکلت چیه؟ فقط فشار اطرافیان؟ اگر اینه که هیچ ...

فقط دخالت دیگران و ترس از سالیان دور دخترم ولی قطعا دخترم خودش آینده تشکیل خانواده میده اصلا دوست ندارم بچه کوچیک میبینم بدم میاد 

2731
١٢ سال تفاوت سني زيادي نيست اتفاقا بعدا همين خواهر با برادر به دردش ميخوره

برای فرزند دوم با مادر ۴۰ ساله خیلی زیاده فکر کن من ۶۰ سالم باشه بچه ۱۹ سال تو اوج جوونی خودت تصور کن

2740
فقط دخالت دیگران و ترس از سالیان دور دخترم ولی قطعا دخترم خودش آینده تشکیل خانواده میده اصلا دوست ند ...

من و خواهرم شش سال و نیم اختلاف داریم، هنوزم که 35 سالمه خواهرم زیاد همنشین من نیست، دوازده سال اختلاف که دیگه بدتر. تک فرزندا به مرور یاد میگیرن دایره اطرافیانشون رو بزرگ کنند. تا دلت بخواد خواهر برادرایی دیدم که بود و نبودشون برای هم یکیه. اصلا فکر این موضوعات رو نکن. به اطرافیانم محکم بگو از من گذشته و علاقه ندارم. دارید با تکرار این حرفا ارامشمو به هم میریزید. دوباره تکرار کنید دلگیر میشم و مجبورم ارتباطم رو کم کنم. با همین صراحت. یه مدت ناراحتن بعد یادشون میره اما دست از سرت برمیدارن

من و خواهرم شش سال و نیم اختلاف داریم، هنوزم که 35 سالمه خواهرم زیاد همنشین من نیست، دوازده سال اختل ...

دقیقا آرامشمو بهم زدن من یکبار طلاق گرفتم و این باعث بروز تفاوت سنی بین دخترم شد ولی واقعا دیگه در خودم کشش و توانایی بزرگ کردن یه بچه ی دیگه رو ندارم

[QUOTE=338630207]انشاالله بهترين تصميمو اگر میتونستم که اینجا نمیومدم دنبال کمک

😀 خب عزيزم من با فكر و تجربه خودم نظر ميدم

شايد نظر من اشتباه باشه

و رو تصميم شما اثر بذاره 

من خودم از نظر روانشناسي فك ميكنم بچه تك فرزند زياد روحيات جالبي نداشته باشه

دوتا باشن خيلي تو رشد شخصيتيشون كمك ميكنه و متعادل تر ميشن، يه سري توانمندي ها رو ياد ميگيرن

من خودم بچه ندارم

اگه بيارم دوتا ميارم

يكي بعد از مردن ما تنهايي ميخواد چيكار كنه

بي كس و كار

بعدم  خواهر و برادر يا خواهر و خواهر خيلي بدرد هم ميخورن

يه كسي هست يه وقتي مشكلي داشته باشن بهش بگن.

اين نظر منه

حالا شما باز هرچي خودت فكر ميكني برات بهتره انجام بده. 

سلام عزیزم اونجور که متوجه شدم شما خودت بچه نمیخوای پس دیگه برات هیچ چیز مهم نباشه

اطرافیان ما همیشه حرف برای گفتن دارن شما بچه هم بیاری یک سری میگن وااااای چرا بچه آوردی

سبک زندگی ها هم عوض شده مثل قبل کسی نیاز به خواهر برادر نداره

دقیقا آرامشمو بهم زدن من یکبار طلاق گرفتم و این باعث بروز تفاوت سنی بین دخترم شد ولی واقعا دیگه در خ ...

درکتون میکنم، تنها کسی که باید برای اومدن یک بچه روحی و جسمی آماده باشه مادره. وقتی شما این امادگی رو نداره حرف بقیه پوچ و بی ارزشه. بقیه هیچ مسئولیتی در قبالش ندارن، فقط الان حرف میزنن. پس درگیرشون نشو

منم 34 سالمه و یه پسر شش ساله دارم و دیگه نمیخوام. همه دنیا هم بیان بگن نظرم همینه، مهم منم که میدونم نه کشش شب بیداریاش رو دارم، نه بارداریش و نه حوصله بزرگ کردنش و مریضیاش و دغدغه هاش. بچه ای که هیچیش رو نمیخوام اوردنش اگر ظلم نیست پس چیه؟ بچه که به میل خودش نمیاد، ما وارد این دنیاش میکنیم و در قبالش مسئولیم. وقتی از پسش برنمیام چرا هم خودم رو شکنجه کنم هم یه بچه رو اذیت کنم؟

بچه مادر جوون با حوصله و خوش انرژی میخواد

دقیقا آرامشمو بهم زدن من یکبار طلاق گرفتم و این باعث بروز تفاوت سنی بین دخترم شد ولی واقعا دیگه در خ ...

الان شما ميگين كشش تربيت يه بچه ديگه رو ندارين

خب اين خيلي مهمه كه شما حال وحوصله شو داشته باشيد يانه

اول به فكر خودتون باشيد

2706