2733
2739

دوستم چون خانوادش مذهبین از همون راه پیروی میکنه چادریه نماز میخونه روزه میگیره اما

میگه بارها خواستم کنار بذارم چادرم رو

یا میگه دوست پسر میخوام اما هرکار میکنم نمیتونم حس گناه دارم

یا موقع نماز خوندن همش حال نداره و دلش نمیخواد سر وقت بخونه.

تاحالا ۲۰بار قران رو خونده اما معنیشو نخونده و درکی ازش نداره موقع سختی همش میناله 

میخواد خودش باشه اما میترسه چون همه این سالها اینطور بوده .

نتیجش شده یه ادم عصبی که از خانوادش فاصله گرفته و همش ناله میکنه

چه راهنمایی واسش دارید؟

گزارش نزنید حالش خوب نیست فقط راهنمایی میخوام لطفا با هم بحث نکنید فقط نظرتون رو بمن بگید

پر از خیال🙂‍↔️

اون کاریو کنه ک حالش بهتره 

|•یاسمنم•| |•پیوسته در تاریخ ساعتی فرا می‌رسد که در آن، آنکه جرئت کند و بگوید دو دوتا چهارتا می‌شود، مجازاتش مرگ است•| |•به تو چه کَس چه کند هرچه کند کَس به تو چه•| |•از دور ریختن قواعدی که به من تلقین شده بود، آرامش مخصوصی در خودم حس می‌کردم•| 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731

جلوی خانوادش وایسه و خودش باشه

بالاخره تا کی میخواد اینجوری بمونه

یه روز که اینکارو میکنه حالا هرچی زودتر بکنه بهتر

برای تغییر مغز ها که پوسیدن....                                     اگه با نظر کسی موافق بودم دلیل نمیشه با بقیه نظراتشم موافق باشم                                                                            در ضمن هرکس که دوست داشته باشمم ریپلای میکنم حتی اونایی که میگن اگه باهام مخالفی ریپلای نکن و حتی شما دوست عزیز 😌                                                                                                                                                                         من قابلیت اینو دارم که درحال زجر کشیدن هم بخندم :) ....

بهش بگو از تارکی میشه به روشنایی رسید

از شک کردن نترسه شک کنه به همه افکارش و دنبال جواب شک هاش باشه اخر سر میرسه به الانش با کلی پشتوانه و ادله عقلی و ایمان قوی

خدایا من از تو ، تو را خواهم و بس

بابد بره اصل دین رو خودش بخونه و بفهمه 

با تقلید چیزی بیشتر از این نمیشه

فقط 13 هفته و 3 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
کاش اینقدر خود تحقیر نباشیم🥲.🇵🇸🫒🕊️
2740

بگویه بارباجون ودل بشینه قرآنوبامعنی بخونه .ازروی اجبارخانواده نه .فقط برای خودش 

بعدازاون تصمیمش روبگیره 

راست میگن خاله مادرخود آدمه 🥺خاله الان بدجوربه حرفات وصدات نیازدارم .کاش میشد یه باردیگه زنگ بزنی وکلی نصیحتم کنی 😔 خاله تواین ۱سالی که خودت نبودی،صدات نبود،خیلی اذیت شدیم .روزای بارداریم وبعداززایمانم خیلی جای خالیت توی چشمم بود . نبودی که هی زنگ بزنی وبگی چی بخورم چی نخورم .نبودی که بیای  .مادردوم من 🖤خاله ی عزیزم ۶مرداد تصادف کردوفوت شد 😭اگه این امضاروخوندیدواسه ی آرامش روحش وخوب شدن حال دخترخالم دعاکنید 🖤
جوری ک دوس داره زندگی کنه چون بالاخره خسته میشه از تظاهر

بهش میگم تو خیلی از مسائل اخلاقی رو رعایت میکنی و این عالیه ولی وقتی از بقیش ناراضی هستی باید تغییری که دلت میخواد رو تجربه کنی بعد ببینی کدومش واست بهتره

پر از خیال🙂‍↔️

عبادتش برای خدا نبوده 

و برای جلب نظر خانواده بوده 

اخلاص در عمل باعث موفقیت خواهد شد 

کرشمه ی تو شرابی به عاشقان پیمود                               که عشق بی خبر افتاد و عقل بی علم شد 

شهامت به خرج بده طبق عقاید خودش زندگی کنه‌.

اطراف منم یکی این جوری بود و کاملاً مخالف خانواده اش شد آخه نماز و روزه ای که از سر دل و عقاید نیست چه فایده؟؟

فقط 20 هفته و 6 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
🤍برای با تو بودن هزاران سال هم کم است،زودگذر است،چه رسد به این عمر فانی ما،کاش خدا بیاید و وعده ی جهان دیگری را بدهد که زمان در آن معنایی نداشته باشد و بتوان دوباره در کنار تو،دم به دم با تو رسمِ عاشقی آموخت....🤍//از تماااام شیرین زبونیا،اولین قدمی که بر می داره،حسِ خوب اولین بار که بابا و مامان می گه،اولین باری که دندون در میاره،اولین باری که میره مدرسه و چشم می دوزی به پشت سرش و فقط نگاهش می کنی می گذرم و می گم حسِ خوب پدر و مادر شدن وقتیه که پسر یا دخترت بدونه که می تونه راجع به همه چیز باهات حرف بزنه،بدون ترس،بدون دلهره،بدون خجالت و بدون نگرانی........................//در انتظار دو تا دخمل فسقل تو راهی//کل آب اقیانوس نمی تواند یک قایق را غرق کند،مگر آن که خود قایق سوراخ باشد!
2706