2737
2734
عنوان

مقایسه مهریه ی ۲ عروس

359 بازدید | 26 پست

به نظرتون این حرف منطقیه که خانواده پسر چون مهریه ی عروس قبلیشون ۵۰ بوده، بگن برای اینکه عروسمون نگن تبعیض گذاشتن شما هم ۷۲ رو قبول کنید؟

درشرایطی که قبل نوشتن صورت هیچ حرفی خودشون نزدند و فقط گفتن صورت بدید

بعد از اینکه مهریه ی ۱۱۴ تا نوشته و تحویلشون داده شد اومدن اینطوری میگن

ازدست این مهریه که هرکاری کنی باز توش چک و چونه هست

تازه ۱۱۴ هم که واقعا همه میگن عرفه 

مخصوصا تو این خانواده که بازارین

اصلا هرکس میشنوه عروسشون ۵۰ تاست تعجب میکنه

اینا که وسعشون میرسه چرا انقدر کم گرفتن واسه اون عروس رو

پدرمنم به پدرشون گفت نظر خود ما ۶۹ بود اما بزرگترهای ما ۲۰۰ ۳۰۰ تا نظرشون بود و برای اینکه حرفشون زمین نیفته ما ۱۱۴ نوشتیم

وچون مقدار زیادی هم نیست الان اگه کمتر کنیم ناراحتی پیش میاد و ماهم تو معذورات هستیم 

حق دارن به نظرتون؟  واقعا چی باید کرد

چون بحث احترام بزرگترام هست دیگه، پدر بزرگم میگفت کمتر کنید باهاتون حرف نمیزنم ، انقدر ناراحت بود که کمتر بشه

ما چطوری حرف اونا رو زمین بندازیم؟ اونم حالا که واقعا زیاد ننوشتیم یه جورایی حق دارن ناراحت شن

پدرشوهرم ازرومهریه من انداخت واسه عروس بعدی. گفت فرق نمیزارم که اون ناراحت نشه. فقققققققط برای مهریه فرق نذاشت بعدش هرچی اختلاف بود وفرق بود بین حتی پس هاش وعروسهاگذاشتن. خداکنه یکی بتونه بزرگتری کنه اینها. بهونس. پدربزرگ دنیادیده اس که اینجوری میگه. 

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

دوتا جاری از دو خانواده متفاوت فرهنگ و سلیقه و توقعات متفاووت... چه ربطی بهم دارن ک همو مقایسه کنن و ناراحت بشن... جاری اولی ناراحت نمیشه اگر میشد اون مهریه رو قبول نمیکرد.. نمیشه زندگی رو براساس احساسات بقبه جلو برد

2742
بله درسته مهریه ها شبیه هم بشه چون جاری دلخور میشه تبعیض قایل بشن پدربزرگ خیلی نباید نظر بده چون خی ...

شاید جاری یه پیرزن بیوه بوده چرا معیار تایین مهریه آدم باید جاریش باشه هر دختری یه عرفی داره خانوادش و داماد موظفه به عرف اون دختریکه انتخاب کرده احترام بذاره

🟡🟠🔴
دوتا جاری از دو خانواده متفاوت فرهنگ و سلیقه و توقعات متفاووت... چه ربطی بهم دارن ک همو مقایسه کنن و ...

اینازرگن میخان اینجوری کنن. دوروز دیگه میگن برای عروس اولی فقط یدونه انگشتربردیم برا توسرویس بیاریم ناراحت میشه

بله درسته مهریه ها شبیه هم بشه چون جاری دلخور میشه تبعیض قایل بشن پدربزرگ خیلی نباید نظر بده چون خی ...

اینو در نظر بگيريد که ممکنه جاری‌ش 10 سال پیش عروس شده باشه 

عرف اون موقع با الان فرق میکنه 

مثلا کسی که خانواده اش پر جمعیته و جاری بزرگش الان نوه داره،. به نظرت مهریه اشو رو همون زمان جاری بزرگه بگیره 

اصن منطقی نیس

میدونم که میشه 🌱من دلم روشنه🤍...
2740
شاید جاری یه پیرزن بیوه بوده چرا معیار تایین مهریه آدم باید جاریش باشه هر دختری یه عرفی داره خانوادش ...

معیار تعیین مهریه عرف خانواده ست و از اونجایی که پسر مهریه میده عرف و توان مالی اون مهمه

نمیشه بگیم فقط خانواده داماد تعیین کننده ست ولی نمیشه خیلی هم فرق گذاست 

اینازرگن میخان اینجوری کنن. دوروز دیگه میگن برای عروس اولی فقط یدونه انگشتربردیم برا توسرویس بیاریم ...

من جاری ندارم ولی میخواستن برای عموش عروس بیارن من عروس قبلی تو خانواده بودم 

اومدن بهم گفتن اگه ازت پرسیدن مهریه ات چندتای کمتر بگو، چون برا عروس جدیده مهر کم گرفته بودن گفته بودن زیباعم مهریه اش همینقدره،. عرف خانواده امون همینه 

به قول شما زرنگن

میدونم که میشه 🌱من دلم روشنه🤍...

خب جاری خودش خواسته مهریه ش انقد باشه اومدیم جاری مهریه شو گذاشته بود یک سکه اینام باید بذارن یه سکه؟ یا شاید جاری اصلا به مهریه باور نداشته باشه بخواد بذاره یه شاخه گل به عروس بعدی چه ربطی داره 

بهشتم اونورش باشه به این برزخ نمی ارزه...
من جاری ندارم ولی میخواستن برای عموش عروس بیارن من عروس قبلی تو خانواده بودم  اومدن بهم گفتن ا ...

منکه بهم ثابت شده اینجورادما نه بشنون برن پی زندگی خودشون بیخودی دخترم دم وپدر مادرش رائه عمری خون به جگرنکنن

مهریه من ۱۱۰ تا بود مهریه جاریم ۱۴ تا ،مال خواهر شوهر هام ۲۲۰ ویکی ۵۰۰ هر کدوم ،به وسع شوهرمون مهریه تعیین کردیم ،البته جاریم خودش خواست ۱۴ تا باشه ،

مهریه مربوط به خانواده عروس هست ،اگر داماد موافق بود که بهتر ،اگر نبود مجبور به قبول کردن وازدواج نیست ،دیگه چونه زدن نداره .

2706