2737
2734

شوهرم ۲۰ کیلو باقالی خریده بود بعد چون‌من باردارم بنده خدا تو مغازه نشسته تمامشو از پوست اولش جدا کرده بود بعد اورده بود خونه نمیدونستشم خیلی زحمتش زیاده فک کرده قسمت عظیمه کارو انجام داده البته بنده خدا توقعیم ازش نداشتم وسط اونهمه کارش بشینه واسه من باقالی پاک کنه... هیچی من گفتم الان خب به خواهرم اینا بگم میان کمکم دیگههه چون باردارم هستم صددرصد میان چون من واسه هر چیزیشون نفر اول میدوام .. صبح تلفنی زنگ زدم صحبت کردم بعد تو حرفام بهش رسوندم که اره شوهرم باقالی اورده دارم تنهایی خورد میکنم و پوست دومشو میگیرم.. دختر تو بگو این اصلا یه تعارف کرد که من بیام کمک ؟؟؟ هی گفتم الان میگه الان میگه دیدم هیییچ.. گفتم ولش کن بخواد بیاد میاد دیگه نمیتونم به طرف بگم پاشو بیا واسه من باقالی پاک کن که .. در حالیکه منه خر همیشه واسش رفتمو کردم مخخخخخصوصا وقتی باردار بود که کلا دست به سیاهو سفید نمیزد.. بعد زنگ زدم اونیکی دیدم اونم یه تعارف خشکو خالی کرد میخوای بیام ؟.. خب من چی باید میگفتم میخواست بیاد مگه به گفتن من میموند چطور من همیشه نگفته بهم میرم همیشه کاراشونو میکنم با اینکه خواهر کوچیکه ام هستم همیشه زحمتاشون رو دوش من بوده .. بابا طرف یخچاااااال خونشم جابه جا میخواست کنه من میدوییدم میرفتم کمکش کاریکه اصلا مال من نیست ... میگفتم عب نداره چیزی ازم کم نمیشه که دوروز دیگم اون بدرد من میخوره .. یا اسباب کشی داشتن همیشه نفر اول اونجا بودم کمک هرروز میرفتم واسه هر دوتاشون .. هیچوقتم نشده بود کارم بهشون بیوفتع ولی حالا الان باردارم و نیاز به کمک دارم هیچکس نیومد آخر سرم شوهرم بدبخت خسته کوفته از سرکار که اومد دید کارا تموم نشده نشست کلی باهام باقالی پاک کرد گریم گرفته بود هی چرتو پرت میگفت بخندم ناراحت نباشم ولی خدایی خیلی دلم شکست این نامردی بود .. اگه میدونستم یا درصدی احتمال میدادم که نمیان پول میدادم آمادشو میخریدم ولی گفتم حتما میان و واسه همین زیاد خریده بودم ... نه میشد بریزی دور نه میشد نصفه ولش کنی .. خیلی اذیت شدم فیزیکی ولی روحی بیشتر ناراحتم و غصه دار ..

فقط 16 هفته و 1 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
مهسا هستم یه دوست داشتنیه۴زبونه😍معلم زبان انگلیسی و ترکی استانبولی هستم و دانشجوی ادبیات فرانسه :) همه کار و زندگیم در حال حاضر فرهنگ های مختلف کشوراییه که به زبونشون صحبت میکنم :) 🇹🇷🇺🇸🇨🇵 پ.ن : یکی از اون۴ تا زبون فارسیه البته 😂 

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس .

من هیچ وقت نفهمیدم چیع که بیست کیلو باقالی سی کیلو سبزی چمیدونم بیست کیلو پوره گوجه بیست به و هویج برای مربا میگیرن خانما خودشون رو ب زحمت میندازن 

حس میکنم اینقدر تو فریز باشع هیچ ارزش غذایی نداره دیگه 

بعدام واقعا نیاز هست فریز کیپ تا کیپ پر بشع؟ 

و مهم ترین چیز سلامتی خود آدم هست... 

2731

بارداری حساس شدی. میگفتی کمک لازم داری اگه‌نمیومدن حق داشتی. بعدم از ادم متاهل بچه‌دار نباید انتظار داشت‌. شما حتما مجرد بودی که کمک کردی. واقعا بعضی مردا ادم رو خیلی اذبت میکنن خون به دل زنشون میکنن اگه بخواد کمک کسی بکنه

ثبت نام ترم جدید روایت انسان شروع شده ها جانمونید. کافیه سرچ کنید مدرسه مبنا و از اونجا ثبت نام کنید. مشکلی بود پیام بده  
گلم حق داستی اما حالا لازم نبود تو بارداری ۴۳ کیلو باقالی بخریا

۲۰ کیلو بود اونم من نگفتم بخره بخدا شوهرم خودش خریده بود خودشم دیروز نشسته بود از صبح تا عصر در مغازه لای و لوی مشتری راه انداختنا باقالی برا من‌پاک کرده بود 

1
5
10
15
20
25
30
35
40
مهسا هستم یه دوست داشتنیه۴زبونه😍معلم زبان انگلیسی و ترکی استانبولی هستم و دانشجوی ادبیات فرانسه :) همه کار و زندگیم در حال حاضر فرهنگ های مختلف کشوراییه که به زبونشون صحبت میکنم :) 🇹🇷🇺🇸🇨🇵 پ.ن : یکی از اون۴ تا زبون فارسیه البته 😂 

آخه ۳۰ کیلو باقله میخوای چیکار دختر؟ ادم سبزی فصل رو همون فصل درست میکنه میره تا سال دیگه، اگر نهایتش علاقه داشت واسه چهار پنج بار در سال میخره فریز میکنه، اخه سی کیلو میدونی یعنی چی؟ اونم تو بارداری، حالا باقله کمتر بخورید نمیشه؟ تو خودتم به خودت ظلم میکنی، چه انتظاری از بقیه داری؟ متوجه ای که داری خودتو شکنجه میدی؟ چرا باید بری یخچال بلند کنی؟ عزیزم دنیا اینه رفتار ماست، انسان خودشو در دیگری میبینه تو خودت به خودت ظلم میکنی. این پیام منو جدی بگیر ظلم کردن به خودتو بس کن تا دنیا بهت ظلم نکنه‌.

دوست عزیز، به اندازه آدمای دنیا نگرش متفاوت وجود داره، اگر مخالفی نظرتو برای خودت نگه دار، ریپلای نزن، ممنون که احترام میذاری و درک میکنی.
2738
۲۰ کیلو بود اونم من نگفتم بخره بخدا شوهرم خودش خریده بود خودشم دیروز نشسته بود از صبح تا عصر در مغاز ...

باقله برای تو پاک کرده بود؟ فقط تو میخوری؟ دیدی باز به خودت ظلم میکنی؟ بعدشم اون چرا باید بدون اطلاع تو بخره. 

دوست عزیز، به اندازه آدمای دنیا نگرش متفاوت وجود داره، اگر مخالفی نظرتو برای خودت نگه دار، ریپلای نزن، ممنون که احترام میذاری و درک میکنی.
دفعه بعد شما هم نرو کمک نکن ولی در کل اگه کمک میکنی به کسی بی توقع انجام بده 

اخه مگه ادم مریضه بره هی حمالی کنه بی توقع ؟ اگه قرار باشه ادما به هم کمک نکنیم که خب کی بدردمون بخوره ؟ من اگه نرم کمک طرفم وقتی بهش نیاز داره دیگه چه ارزشی براش دارم فدق من با غریبه چیه اونوقت ؟ تو روز سختی اگه بدرد عزیزت نخوری کی میخوای بخوری ؟ منم همین فکرارو کردم و همیشه واسه کمک‌دوییدم واسه همه ... جوریه که طرف‌بدون گفتن میدونه من‌میرم .. ولی از این به بعد خب منم نمیرم .. وقتی یکی به درد من‌نخوره چرا من‌باید بدردش بخورم ؟ اونوقت توقع نکنم ؟

1
5
10
15
20
25
30
35
40

عزیزم اولا توقعتو از همه بیار پایین تا راحت تر زندگی کنی 

بعد هم 20کیلو باقالی میخواستی چیکار ؟؟؟ به همسرت بگو زیاده روی نکنه 

آخه مگه قراره قحطی بیاد این روزا همه گرفتار زندگی خودشونن 

😍آه باران باران    شیشه پنجره را باران شست    از دل من اما چه کسی یاد تو را خواهد شست؟؟😍
آخه ۳۰ کیلو باقله میخوای چیکار دختر؟ ادم سبزی فصل رو همون فصل درست میکنه میره تا سال دیگه، اگر نهایت ...

من مادر شوهرم عشق این کارا هست 40 کیلو باقالی 40 کیلو کنگر 40 کیلو گوجه آخر کار کمم میاره آنوقت سه تا بسته باقالی و سبزی دوتا شیشه رب گوجه میده ب من تا سال بعد اضافه ام میارم 😁😂

2706