2733
2739

حرکات بدن نوزاد باید چجوری باشه.بچم دوماهشه ریفلاکس داره .همیشه آروغ گیری میشه روی تشک آنتی ریفلاکس میخوابه ولی خوابش عمیق نیست میپره بعدم که میپره از خواب چشماش بازه و همش دس و پا میزنه زیاد طوری که من ترسیدم که ی موقع تشنج نباشه چکار کنم طبیعیه این قضیه،؟

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731

عزیزم به دکتر بگید اگر گفت تشنج نیس از این موضوع بیا بیرون ک واست تبدیل به وسواس میشه 

تشنج یکار تکراری هست مثلا ی دستش هی پزتاب میشه و اون کار تکرار میشه و شما باید بگیری و اگر دیدی باز با گرفتن اون کار ادامه پیدا میکنه باید پیگیری کنی ک باز ممکن تشنج نباشه 

من بچه کولیکی داشتم ک با سشوار و ماشین خ اروم میشد تجربه رفلاکس ندارم ولی ی حالت مثل ترش کردن خودمون و چون تو خواب یهو بر میگردونن از خواب با گریه بیدار میشن

عزیزم به دکتر بگید اگر گفت تشنج نیس از این موضوع بیا بیرون ک واست تبدیل به وسواس میشه  تشنج یک ...

بچم که ریفلاکسش شدیده ولی دست و پاهاشو باهم تکون میده لرزش نداره اصلا ولی دست راستش رو هی تکون میده و حرکتش بیشتره

2740
بچم که ریفلاکسش شدیده ولی دست و پاهاشو باهم تکون میده لرزش نداره اصلا ولی دست راستش رو هی تکون میده ...

نه عزیزیم دستشو بگیر ببین ادامه نمیده 

بچه ها کلا اولش خ تکون میخورن 

نه عزیزیم دستشو بگیر ببین ادامه نمیده  بچه ها کلا اولش خ تکون میخورن

وقتی میگیرم دستشو تو دستم اروم میشه و مقاومتم نداره ولی بعد که ول میکنم دوباره تکوناشو شروع میکنه

وقتی میگیرم دستشو تو دستم اروم میشه و مقاومتم نداره ولی بعد که ول میکنم دوباره تکوناشو شروع میکنه

پس خیالت راحت چیزی نیس اون ی حرکت غیر ارادی هست ک نمتونی جلوشو بگیری 

ولی باز ب دکترش بگو ولی اینی ک گفتی اروم میشه خیالت راحت

بچم که ریفلاکسش شدیده ولی دست و پاهاشو باهم تکون میده لرزش نداره اصلا ولی دست راستش رو هی تکون میده ...

پزشک بهم گفت تشنج این طوریه که وقتی دست یا پا یا هر دو به طور همزمان میلرزه، شما دستشو بگیر اگه همچنان تو دستت می‌لرزید تشنج هست. انگار لرزش ها مثلا بیست ثانیه طول می‌کشه یعنی لرزش لحظه ای نیست. 

اماا اگه تو نوزاد دستش یا پاهاش میپره و لحظه ای هست طبیعیه. 

2706