2733
2739

بلهه

اگر روزی ازم بپرسن چه آدمایی رو بیشتر دوس داری، میگم اون‌هایی که توی زندگی بیشتر از همه رنج کشیدن. رنج! نه به منزله غم. که غم هم میتونه شکلی از رنج باشه. رنجی که به معنی رشد و رسیدن به نورِ امید وسط تاریک ترین روزهای زندگیشون باشه. اون آدم‌ها شاید زیاد کتاب نخونده باشن. شاید سواد زیادی نداشته باشن. شاید پولدار نباشن. ولی عمیقن. انسان های عمیق رو دوس دارم. اینکه حتی با سکوتشون هم حرف های زیادی دارن. اگه یه روزی ازم بپرسن چه آدمایی رو بیشتر دوس داری، میگم اون آدمایی که با رنج قد کشیدن ...
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

گوشت گوساله چرخ شده:200گرم

پیاز:1عدد

برنج:200گرم (اگه با لیوان اندازه میکنید 3/2لیوان)

سیب زمینی :4عدد

جعفری خورد شده:50گرم

زعفران:اگه دوست داشتید

نمک و فلفل و زردچوبه و ادویه کاری میتونید پاپریکا هم بزنید

این صفحه در اختیار دو نفره صاحب اصلی یک ماما هستن منم دخترخالشون هستم 
2731

بزار

من یه بار درست کردم تا انداختم تو روغن وا رفت اون همه زعفرونم😭😭😂😂چرا؟؟

دقیقا طبق دستور گوگل رفتم یه عالمه هم مواد بود دیگه مجبور شدم همه رو بریزم دور

کاربری دومم و به زور تونستم ثبت نام کنم خواهشا نترکون     وقتی جواب نمیدم به این منظور نیست که کم اوردم یا یادم رفته،فقط حوصله بحث با کم فهم هارو ندارم💆🏻‍♀️اقایون خاله زنک سایت لطفا به هیچ عنوان تو تاپیکای من نیایید و ریپلای نکنین😐✅  وخداوند طوری برایت جبران میکندگویی چیزی ازدست نداده ای🌱
بزار من یه بار درست کردم تا انداختم تو روغن وا رفت اون همه زعفرونم😭😭😂😂چرا؟؟ دقیقا طبق دستور گو ...

پودر سوخاری میزدی به سیب زمینیت

سیب زمینی هاا رو  به همراه 2 پیمانه آب داخل قابلمه ای ریخته و روی حرارت می گذاریم تا کاملا پخته شوند. بعد از اینکه سیب زمینی ها پخته شدند. اجازه دهید تا سرد شوند، حالا سیب زمینی ها را پوست کنده و رنده می کنیم

2740
پودر سوخاری میزدی به سیب زمینیت

با اجازت تاپیکتونو ذخیره میکنم 

کاربری دومم و به زور تونستم ثبت نام کنم خواهشا نترکون     وقتی جواب نمیدم به این منظور نیست که کم اوردم یا یادم رفته،فقط حوصله بحث با کم فهم هارو ندارم💆🏻‍♀️اقایون خاله زنک سایت لطفا به هیچ عنوان تو تاپیکای من نیایید و ریپلای نکنین😐✅  وخداوند طوری برایت جبران میکندگویی چیزی ازدست نداده ای🌱

پیازها را نگینی بسیار ریز خرد و یا رنده می کنیم. سپس داخل تابه ای ریخته و به همراه روغن  تفت می دهیم تا طلایی شود. سپس کمی نمک، فلفل، زردچوبه، پودر کاری و پاپریکا می افزاییم و تفت می دهیم تفت دادن ادویه ها باعث میشه عطر ادویه ها بیشتر بشه

تو این  مرحله گوشت چرخ شده را به پیاز داغ و ادویه ها اضافه میکنیم و خوب با کفگیر فشار می دهیم تا گوشت ها کاملا ریز ریز شوند و تکه بزرگی از گوشت باقی نماند.اگه گوشتتون چربیش زیاد بود و بو میداد کمی سیر رنده کنید تا بو بره یا برگ بو بزنید بهش بعد از دراوردن برگ بو جعفری زیر شده اضافه کنیم تا عطر خوبی بگیره

حالا از سیب زمینی آماده شده به اندازه 1 نارنگی بر می داریم بین دو دست کمی باز می کنیم از مواد گوشتی داخل آن می ریزیم و خوب سیب زمینی را جمع می کنیم طوری که مشخص نباشد مواد میانی داخل سیب زمینی است و داخل ماهیتابه روغن میریزیم و میذاریم خوب داغ بشه وقتی داغ شد توپک های سیب زمینی رو توش میندازم اگه شل بود میتونید به سیب زمینیتون ارد یا پودر سوخاری بزنید

اگه روغن زیتون استفاده میکنید یه قاشق هم کافیه چون موقع دلمه کردن مواد از سیب زمینی میزنه برون میتونید داخل سرخ کن هم درست کنید

دوستانی که شام امشب و دیدن نظرتون چیه فردا ناهار عربی ایرانی هندی ترکی چی درست کنیم؟

2706