2737
2734

میخوام این جمله از پونه مقیمی از کتاب تکه هایی از یک کل منسجم رو گسترش بدم و به یه حالت داستان گونه در بیارم یا اگه اینم نشد یه چیزی تو همین مایه ها واسه انشای مدرسه میخوام😅🤦‍♀️ ممنون میشم کمکم کنید مغزم قفل کرده فقط داستانی بودنش مهمه  @تینادانشجوپزشکی   ‍  

اینو باید خانواده یاد بدن .

خانواده ارگز بچگی یاد بدن تمومه .

نه اینکه به بچه بگن  عموش داییش فلانی  ، بچم درس میخونه زرنگه فلانه بهمانه .

یا میگن بچه  فلان کار رو انجام بده بزار فلامیا بگن و تعدیفت کنن و کلی هم به به چه چه کنن :( 

فقط آموزش 

کرونا. قبل اومدن این ویروس کرونا سرما میخوردم در حد فجیع. اما با یه امپول ساده  خوب خوب میشدم . از وقتی کرونا اومد و گرفتم   هیچ امپول و دارو و سرم و دمنوش ها و.... اثر ندارن . هیچی واقعا . ۱۰بار دکتر میرم هیچی به هیچی . بعد یه عده میگن کرونا وجود نداره. خوبه که  قبل کرونا  سرما خوردگی های شدید داشتم وبا یه امپول خوب میشدم وگرنه مگه میشد قانعشون کرد کرونا وجود داره . 
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

سلام به روی ماهتون 

خیلی مطمئن نیستم از صحت برداشتم

اما چیزی که من درک میکنم از این عبارت اینه:

در طول زندگی اتفاقات متفاوتی برا ما انسان ها رخ میدهد که تجربه های جالبی برای ما به ارمغان می آورد.

ما انسان ها در طول زندگی با انسان های متفاوتی روبرو میشویم.

انسان هایی که فراتر از زبان و شکل و شمایل رفتار های متفاوتی دارند و ما به عنوان انسان،در جامعه زندگی میکنیم و کنش و واکنش های متفاوتی را دریافت و بازخورد میدهیم.

اما آیا لازم است به همه ی این اعمال واکنش نشان دهیم؟

شاید شما هم تجربه ی تشویق کردن یا مورد تشویق قرار گرفته شدن را داشته باشید.آن لحظه اگر فردِ مورد نظر برای شما جایگاه مهمی داشته باشد شما خوشحال خواهید شد و این ویژگی و ماهیتِ اجتماع است.

یا برعکس،ممکن است نادیده گرفته شدن و نادیده گرفتن یک واکنش طبیعی در یک موقعیت باشد،اما ما ساعت ها به ان فکر کنیم و آن را ضروری بدانیم.

پیرامون این عبارت ها آورده اند که روزی نوجوانی خردمند و پویا به سوی حکیمِ فرزانه ی شهر رفت و به او گفت که چه بسیار کتاب هایی که با وجود سن کم خود خوانده و چه تلاش هایی که برای کسب فضیلت و علم نموده است.اما مورد ستایشِ دیگران قرار نگرفته است و این موضوع او را دلسرد میکند

حکیم به نوجوان گفت که برو و چند سال دیگر بیا تا به تو جواب بدهم،اما در این چند سال سعی کن به راهِ نیکِ خود ادامه دهی.

نوجوان مات و مبهوت آنجا را ترک کرد و به خیالِ خودت گفت او هم که شد یکی مانندِ دیگران!...

نوجوان روز به روز بیشتر تلاش و تکاپو میکرد اما همچنان میدید که مورد توجه دیگران قرار نمیگیرد.

چندین سال گذشت و پسر طی این سال ها آن قدر درگیر ارتقای خودش بود که دیگر نظر دیگران اهمیت چندانی برای او نداشت.

تا اینکه چند سال بعد حکیم پسر را فراخواند.

پسر نزد او رفت و حکیم به او گفت:

((خب پسر جان،چه یافتی در این سال ها؟))

پسر گفت:راستش را بخواهید دیگران نه تنها مرا تشویق نکردند بلکه بیشتر از قبل مرا به حال خود رها کردند.

حکیم گفت:خب،چه شد؟تو رها کردی درس و تحصیلت را؟

پسر گفت نه حکیم بزرگ،من آن قدر درگیر ارتقای روح و کسب فضیلت بودم که دیگر این تشویق و مورد توجه قرار گرفتن از آنها را ضرروی نمیدانستم و برای رضایت و کسبِ محبت خدا و گام نهادن رو راه پیشرفت تلاش میکردم.

حکیم با لبخندی پسر را تشویق کرد و از او خواست که دانش آموز او شود و سال ها بعد پسرِ فرزانه،جانشینِ حکیمِ بزرگ شد...

2728

راستی تاپیک های قبلتون رو نگاه کردم

راجع به استاد های کلاس های انلاین من از این اساتید استفاده کردم و راضی بودم:

زیست استاد عظیمی(کلاس مجزای پایه یازدهم هم دارند اما اگر ورودی دوازدهم هستید از مهر کلاس جامع بگیرید)

شیمی استاد بابایی

ریاضی استاد ملاکپور(فقط جامع ۳ سال دارند فعلا که به این صورت هم به نظرم بهتره

ریاضی رو مبحثی بخونید برای کنکور،تاثیر مثبتش رو روی نهایی هم حس میکنید)

فیزیک استاد ذهبی یا یحیوی یا اساتید دیگه(نظر خاصی راجع به فیزیک ندارم)

سلام به روی ماهتون  خیلی مطمئن نیستم از صحت برداشتم اما چیزی که من درک میکنم از این عبارت این ...

خیلی عالی بود امامن خودم میخواستم تهش به این برسم که نه با حرف یه رهگذر بشکنیم ونه اعتماد به نفس زیاد بگیریم ،برداشت شما بیشتر مرتبط با بخش اولش بود

راستی تاپیک های قبلتون رو نگاه کردم راجع به استاد های کلاس های انلاین من از این اساتید استفاده ک ...

راستش من تو درس شیمی و زیست مشکلی ندارم یعنی اینطوریم که سر کلاس یاد میگیرم و درسنامه های خیلی سبزو میخونم و تست کار میکنم و ادامه ی کار...! واسه شیمی هم مبتکران به نظرم کافیه ،نیست؟

فیزیک هم در حد مدرسه و نهایی قویه ولی تو تستا یه پام میلنگه تو بحث ریاضی هم همینطور،واسه ریاضی تو اکثر تستا قفل میکنم بیشتر واسه این دوتا دنبال کلاس بودم به نظرتون الان شروع کنم به جامع خوندن ریاضی از ( یازدهم) خوبه؟ مطالب دوازدهمو میتونم الان جمع کنم ؟ پایه ریاضیم در کل قویه مطالبو متوجه میشم شاید چیزی که شما گفتید بهترین روش باشه واسه ریاضی خوندن

راستی تاپیک های قبلتون رو نگاه کردم راجع به استاد های کلاس های انلاین من از این اساتید استفاده ک ...

کلاسای زیست حنیف ارزش دیدن دارن چیزی اصافه بر نکاتی که تو تستا هست میگن؟ یه سوالی که دارم اینه که کلاس دیدن اصن خوب هست یا اون زمانو بزارم واسه تست زدن و کشف نکات جدید؟! احساس میکنم کلاسا اتلاف وقتن ولی وقتی میبینم اطرافیانم همه کلاس میرن منم ترقیب میشم

2740

یه سوال دیگه هم دارم😅ببخشیدا🫠(من چند وقت بود دنبال آدمی مهربون مثل شما میگشتم کمکم کنه که سوالامو بپرسم چون این سوالا سوال دوستامم هست و واقعا خیلی ذهنمون درگیر شده تو این موضوع🥲)

تو تابستون واسه یازدهم چیکار کنم بهتره؟ بشینم زیستو ریاضی یازدهمو کامل بخونم یا اینکه تستای بیشتر از دهم بزنم؟ ریاضی و فیزیک دهمو تو حدودای صفر کیلومترم! تستای بیشتری واسش نیازه بنظرم، کلاس جامع ملاکپور که فرمودین رو میتونم تو ۳ماه جمع کنم؟

راستش من تو درس شیمی و زیست مشکلی ندارم یعنی اینطوریم که سر کلاس یاد میگیرم و درسنامه های خیلی سبزو ...

به نظرم اولویتتون رو بذارید روی نهایی فعلا،

از تیر کلاس های انلاین این استادایی که گفتم شروع میشه.اگر امکانش رو داشتید انلاین کلاس رو خریداری کنید که بهتره.

اینجوری افلاین ها جمع نمیشه و حس و حال کلاس حضوری رو دارید.

اما اگر به هر دلیلی نخواستید فیلم افلاین کلاس ها در تل.گرام هست از لحاظ اعتقادی من دخالت نمیکنم ولی هستند کسایی که استفاده میکنند.

از ابتدای تیر تا اواخر تیر که کلاس ها شروع میشند شما این مباحث رو میتونید بخونید(کاری که خودم انجام دادم):احتمال ۳ پایه رو کامل جمع کردم+هندسه تحلیلی یازدهم و یک سری مسائل اینطوری

از اواخر تیر کع کلاس ها شروع بشه از صفر صفر شروع میکنند به تدریس اصلا نگران نباشید.

اما بازم ممکنه این اساتید برای شما مناسب نباشند مثلا یک استاد خیلی معروفی برای ریاضی هستند اما من لحنشون رو دوست نداشتم و حس میکردم کلاسشون برام خواب اوره.برای استاد ملاکپور رو انتخاب کردم.

حتما نمونه تدریس ببینید.

در کل اصلا نگران نباشید طبق برنامه کلاس ها(یا اگر شرکت نکردید،ازمون ازمایشی ها)جمع میشه مطالب از ابتدای تابستون تا عیدِ سال کنکورتون

فعلا اولویت نهایی

واسه ی دروس تخصصی تست هم بزنید تو این بازه ی الان

کلاسای زیست حنیف ارزش دیدن دارن چیزی اصافه بر نکاتی که تو تستا هست میگن؟ یه سوالی که دارم اینه که کل ...

برای زیست دوازدهم کلاس استاد،روند یادگیری شما رو تسهیل میکنه.

وگرنه برای پایه من وقتی یازدهم بودم دو منبع کار میکردم بدون تدریس حتی مدرسه،و درصد ازمون های قلم چیم تا ۹۰ هم میومد که واقعا تراز خوبی میداد به کل ازمونم و رتبه ی زیستم تا ۱۰۰،۲۰۰ کشور هم میومد

این مصداق خوبی برای اینه که زیست پایه قابل فهمه بدون کلاس

نمیگم زیست دوازدهم اینطور نیست،نه اصلا

ولی با کلاس بهتره.

چون کمی مفهومی تر از حفظ نکات و ... است

یه سوال دیگه هم دارم😅ببخشیدا🫠(من چند وقت بود دنبال آدمی مهربون مثل شما میگشتم کمکم کنه که سوالامو ...

خواهش میکنم.🤍🌱

ولی من مسائلی که با ازمون و خطا به روش مناسبی برای خودم رسیدم رو بهتون شرح میدم،هر زمان حس کردید روش مناسبی نبود از مشاور کنکور کمک بگیرید.

کلاس ها از اواسط_اواخر تیر تا اواسط اسفنده.

تو ۳ ماه که نمیشه با کیفیت همه چیز رو جمع کرد😁

من تو تابستون چون برنامه کلاس ها سبک بود،علاوه بر مرور کلاس و حل تست های جزوه و کار کردن یک منبع مناسب،از دوازدهم هم پیشخوانی کردم

مثلا زیست استاد فصل ۱ تا ۵ دهم تدریس کردند من این رو جمع کردم و ۲ فصل زیست دوازدهم رو هم رفتم تایم های ازادی که داشتم فیلم های استاد رو از تلگ.رام دانلود کردم برای این ۲ فصل(مربوط به سال قبل که برگزار شده بود)و دو منبع زدم براشون که واقعا من رو انداخت جلو

یا شیمی من فصل ۱ دوازدهم رو هم جمع کردم که واقعا فصل زمان بری بود و من جلو افتادم.

یا فیزیک تابستون فقط ۱،۲،۴ دهم+۱ یازدهم+۱ دوازدهم رو جمع کردم‌.

طبق کلاس،به جز ۱ یازدهم که خودم یازدهم بدون کلاس خونده بودم و فقط مرورش کردم،استاد بعد از مهر تدریسش کردند ولی من چون کارش کرده بودم ندیدم فیلمارو دیگه.فقط مرور کردم با تست

سعی کنید یازدهم رو خوب جمع کنید تا قبل از تیر

بعد دهم رو هم فرصت کردید بخونید

برای شیمی که گفتید مبتکران،بله کافیه

ولی حتما تست های غلط نزده رو علامت بزنید و بعد از ی مدت زمانی کار کنید

و بعد سوالات ازمون های ازمایشی

نکات تست های مفهومی رو وارد کنید به کتابتون

و بعد تو طول سال ی ازمون ازمایشی رو شرکت کنید یا حداقل سوالاتش رو بزنید.

خواهش میکنم.🤍🌱 ولی من مسائلی که با ازمون و خطا به روش مناسبی برای خودم رسیدم رو بهتون شرح میدم،هر ...

خیلی ممنون دستتون درد نکنه کمک کننده بود یکم ذهنم جمع و جور شد،خودم نظرم این بود تو سه ماه تابستون زیست یازدهمو به یه حد نصاب برسونم بعد تو سال به جای خوندن و فهمیدن مسائل دیگه بلدشون باشم و فقط تست بزنم واسشون و دغدغه ی یادگیریشونو نداشته باشم حداقل در حد ۴ فصلش

2706