2737
2734

این گفته ی اطرافیان منه 

گفته ی مادرم 

دربرابر داد زدن من و ابراز ناراحتیم از تبعیض هایی که بین من و داداشم می ذارن

از اینکه ماشین دست من نمی دن 

ولی قراره ماشین زیر پامون بفروشن برای داداشم ماشین بخرن 

از اینکه به عمرم ارزو دارم یه بار تنها برم بیرون 

ولی نمی ذاره 

تمام زندگی پدر بزرگ هام رو دایی هام خوردن عروس ها دستشون پر طلا 

موقعی که همه جا برای عروس حتی نمی تونن یه حلقه بگیرن

پدر بزرگ من پونصد میلیون فقط طلا خرید برای عروسش 

جهیزیه عروس خرید بهترین عروسی ها رو برگزار کرد تمام مراسم حتی خواستگاری که باید خونه عروس میبود خونه داماد برگزار شد حتی چای خواستگاری با داماد بود 

اون وقت خالم مجرد چون پدرش خیلی محدودش کرد 

هنوز که هنوزه با چهل و پنج سال سن صورتش اصلاح نکرده 

یه شهر غریب  بدون هیچ کمک مالی 

در فکر یک تومن پول اجاره خوابگاه خودگردان

موقعیت عروس؟

با پول پدر شوهر که هر روز به پسرش می ده 

امروز این خونه فردا اون مغازه پس فردا خونه جدید می خره 

پدر بزرگ مریض می شه کی می ره بالای سرش؟ خاله هایی که حتی اندازه ارزنی بابا بزرگم بهش پول نداده 

موقعیت من در اینده  چی می شه ؟

دقیق عین خاله هام 

داداشم پزشکی می خونه تا موقعی که پول به دست بیاره بابام خونه ماشین می زنه به نامش 

منم اواره کوچه خیابون می کنه 

اگر امضام می بینی  و دوست داشتی برای درس ،کار و ازدواج و حل مشکلاتم  صلوات بخون    کاربر قدیمی 😐 من همون بچه مردمیم که خانواده ها برای بچه مردم مثالش می زدن و می گفتن شبیهش باش😁🤪درجایگاه بچه مردم بودن هیچی نیست شاید ماهایی که همیشه پدر مادر بقیه برای بچه هاشون مثال می زدن می گفتن شبیهش باش  اما پدر مادر خودمون  قدرمون ندونستن و همیشه  جوری مهارت استعداد توانایی خلاصه همه  چیزمون رو  دست کم می گرفتن و سعی داشتن پایین بکشنمون که ما باید کل انرژیمون صرف بازیابی خودمون می شد. خلاصه که چرخه چرخه معیوبیه یکی بچه ها خوبن پدر مادر قدر نمی دونن یکی پدر مادر خوب بچه ها قدر نمی دونن.   نمی خواد  شخص با فلان جایگاه باشی سعی کن انسان باشی 

خدا صبرت بده فقط‌

فقط 22 هفته و 5 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
  《برای با تو بودن از ازل تا ابد هم کم است،زودگذر است،چه رسد به این عمر فانی ما،کاش خدا بیاید و وعده ی جهان دیگری را بدهد که زمان در آن معنایی نداشته باشد و بتوان عشق را بار ها و بار ها از اول دوره کرد....》//از تماااام شیرین زبونیا،اولین قدمی که بر می داره،حسِ خوب اولین بار که بابا و مامان می گه،اولین باری که دندون در میاره،اولین باری که میره مدرسه و چشم می دوزی به پشت سرش و فقط نگاهش می کنی می گذرم و می گم حسِ خوب پدر و مادر شدن وقتیه که پسر یا دخترت بدونه که می تونه راجع به همه چیز باهات حرف بزنه،بدون ترس،بدون دلهره،بدون خجالت و بدون نگرانی........................////////در انتظارِ دو تا فسقل تو راهی//کل آب اقیانوس نمی تواند یک قایق را غرق کند،مگر آن که خود قایق سوراخ باشد!//

گناه من دختر بودنم 

ه.. اسی منم عین تو فقط چون دخترم حتا از زندگی کردن هم محرومم💔

چشم عسلی من ،،، میدونی درد قلبمو؟! ..""🌙... هزار خطبه هم بخوانند حرام است معشوقه کسی را به دیگری دادن ..💔.. و چه بی رحم است کسی که می‌داند با " حرفی " خوب می‌کند " حالی " را اما دریغ می‌کند..!
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

خدا صبرت بده فقط‌

بابا اسلام به اسلامیش داره می گه دختر با ارزش بشمارین اینا فقط ...

اگر امضام می بینی  و دوست داشتی برای درس ،کار و ازدواج و حل مشکلاتم  صلوات بخون    کاربر قدیمی 😐 من همون بچه مردمیم که خانواده ها برای بچه مردم مثالش می زدن و می گفتن شبیهش باش😁🤪درجایگاه بچه مردم بودن هیچی نیست شاید ماهایی که همیشه پدر مادر بقیه برای بچه هاشون مثال می زدن می گفتن شبیهش باش  اما پدر مادر خودمون  قدرمون ندونستن و همیشه  جوری مهارت استعداد توانایی خلاصه همه  چیزمون رو  دست کم می گرفتن و سعی داشتن پایین بکشنمون که ما باید کل انرژیمون صرف بازیابی خودمون می شد. خلاصه که چرخه چرخه معیوبیه یکی بچه ها خوبن پدر مادر قدر نمی دونن یکی پدر مادر خوب بچه ها قدر نمی دونن.   نمی خواد  شخص با فلان جایگاه باشی سعی کن انسان باشی 
2728

خودتم بشین پزشکی بخون از داداشت چی کمتر داری؟

🇮🇷🇮🇷🇮🇷❤زندگی رو دوست دارم حتی به غلط .همیشه اینطوری خدا رو صدا میزنم: خدایا تو رو خدا . میدونی یعنی چی؟ یعنی امیدم بعد خدا هم به خداست. حالا عزیزم تو هم امیدت بعد خدا باز به خدا باشه .عشق بورز به زندگیت . تاپیک خودکشی نزن تو هنوز واسه ی مردن خیلی جوونی حتی اگه ۹۰ ساله باشی باید بازم ب خودت بگی ۳۰ سال دیگه میخوام زنده بمونم این یعنی ۱۲۰ سال .  . یکم با خودت عشق و حال کن . غم و غصه رو رها کن . ببین دل چی میگه خب بسه دیگه . میگم بسههههه دیگههههه. خب بگذریم عقبیا حال میکنن؟از خدا میخوام ک برا ۱۲۰ سال زندگی شاد بهم انگیزه و تن سالم بده . فعلا هدفی واسه ازدواج ندارم .در حال حاضر فقط با خدا قدم میزنم . دلم با خداس.من ۱۲۰ سال عمر رو به این دلیل میخوام ک راه ۱۰۰ ساله رو یه شبه طی نکنم و۱۲۰ساله طی کنم. هیچوقت رنج نکش . درد اجباریه ولی رنج اختیاری . درد یه کلمه احساسیه ولی رنج بی رحمه . درد واسه رشد لازمه . درد رو انتخاب کن . یه بنده خدا فامیلمون بود هر موقع بهش میگفتن تا ببینیم قسمت چیه میگفت بگیرید این قسمتو پاره کنین . خودتون برید دنبال زندگی . بنده خدا اعصاب نداشتا ولی راس میگفت با تقدیرت بجنگ😍
خودتم بشین پزشکی بخون از داداشت چی کمتر داری؟

چرا باید برای اثبات خودم پزشکی بخونم درحالی که یه رشته دیگه دوست دارم ؟ درحالی قراره مهندس موفقی بشم ؟ چرا باید تن بدم به خواسته ی کسانی که حتی برای جنسیت من ارزش قائل نیستن 

ببین گلم طبیعیه خیلی داری خرص میخوری خب داداشتههه

منم پدرم وقتی داداشام قبول شدن پزشکی و دندون تهران وام گرفت و کمکشون کرد درحد توان واسشون ماشین ابرومندانه خرید 

ی خونه داشتبم ک تونست کمکشون قسط بده ینی دراصل تمامن کار اون بود 

من ی آیفون خواستم واسم نمیگرفتن میگفتن قسطای ماشینای اونارو باید بدیم تا قسط اولی تموم شد دومی اومد

و خیلی وقتا اونی ک باید کمتر خرج میکرد من بودم چرا چون اونا ماشین خریدن

من گوشی خوب نداشتم واس اونا آیفون خریدن

بااینکع سنم خیلیییی کمتر از شما بود ولی ذره ای  دلم نشکست چون داداشام بودن ک راضی بودن و خیلیم خوشحال بودم ک چیزای خوب واسشون داره فراهم میشه

من هنوز گوشی مورد علاقمو ندارم تازه امسال یکم ب اتاقم رسیدن

وبی اونا همه چی دارن و واقعا خوشحالم و ذره ای مهم نبود واسم

یادمه واس گوشی طلاهای منو فروختن

جای من بودی چیکار نیکردی اونم تو ۱۵/۱۶سالگی

دعا کنین کنکور امسال رو همون چیزی که میخوام بشه...!🩷هرکاریم کنی عشق منی❤️
2740
ببین گلم طبیعیه خیلی داری خرص میخوری خب داداشتههه منم پدرم وقتی داداشام قبول شدن پزشکی و دندون تهرا ...

من نمی تونم خوش حال باشم 

چرا باید تحقیر شدن جنسیتم برای اینکه ندید گرفته می شم خوش حال باشم ؟ چرا باید خوش حال باشم ؟

من نمی تونم خوش حال باشم  چرا باید تحقیر شدن جنسیتم برای اینکه ندید گرفته می شم خوش حال باشم ؟ ...

الانم همش اونارو میزنن تو سرم انقدر ک نگو میگن ب اونا چی دادیم ک ب تو ندادیم؟

چجور بزرگ شدی ک اونا انقدر از تووبهترن

چرا؟چون اهل درس تیستم 

ولی بازم از امکاناتی ک واس اونا فراهمه خوشحالم😐😅

شاید من خیلی دوسشون دارم😅

الانم همش اونارو میزنن تو سرم انقدر ک نگو میگن ب اونا چی دادیم ک ب تو ندادیم؟ چجور بزرگ شدی ک اونا ...

ببخشیدا ولی ما ها اسکولیم 

همین فردا پس فردا دردی به دلت بگیره 

همین داداشا غیب می شن 

همینا دردی به سر مادر پدر بگیره قایم می شن می گن زنامون اجازه نمی دن 

ببخشیدا ولی ما ها اسکولیم  همین فردا پس فردا دردی به دلت بگیره  همین داداشا غیب می ...

فکر میکنی🥲اینجوریم نیس

خب ببین تو وظیفه داری ب داد مادرپدرت برسی

بزرگت کردن نونتو دادن حرج درستو دادن خود ب خود ک بزرگ نشدی پس تو وظیفتو انجام میدی اونا نه دیگ کاری نداشته باش بهشون🥲🥲🥲🥲

از داداشتم حمایت کن بزار پشتش باشن اون پسزه پشتوانه میخواد ک بتونه خرج زندگی بده

چرا باید برای اثبات خودم پزشکی بخونم درحالی که یه رشته دیگه دوست دارم ؟ درحالی قراره مهندس موفقی بشم ...

میدونم سخته 

من الان برا تحصیلم ددارم کار میکنم

یه زمان مادرم قسم خورد که نزاره به هیچ جایی برسم 

الانم هر چی کار میکنم حتی اگه شده باشه از پوشاک و خوراکم بگذرم میگذرم و پس انداز میکنم و کتاب میخرم واسه خودم. 

شاید اگه من پسر بودم بیشتر نسبت بهم مهربونی میشد 

🇮🇷🇮🇷🇮🇷❤زندگی رو دوست دارم حتی به غلط .همیشه اینطوری خدا رو صدا میزنم: خدایا تو رو خدا . میدونی یعنی چی؟ یعنی امیدم بعد خدا هم به خداست. حالا عزیزم تو هم امیدت بعد خدا باز به خدا باشه .عشق بورز به زندگیت . تاپیک خودکشی نزن تو هنوز واسه ی مردن خیلی جوونی حتی اگه ۹۰ ساله باشی باید بازم ب خودت بگی ۳۰ سال دیگه میخوام زنده بمونم این یعنی ۱۲۰ سال .  . یکم با خودت عشق و حال کن . غم و غصه رو رها کن . ببین دل چی میگه خب بسه دیگه . میگم بسههههه دیگههههه. خب بگذریم عقبیا حال میکنن؟از خدا میخوام ک برا ۱۲۰ سال زندگی شاد بهم انگیزه و تن سالم بده . فعلا هدفی واسه ازدواج ندارم .در حال حاضر فقط با خدا قدم میزنم . دلم با خداس.من ۱۲۰ سال عمر رو به این دلیل میخوام ک راه ۱۰۰ ساله رو یه شبه طی نکنم و۱۲۰ساله طی کنم. هیچوقت رنج نکش . درد اجباریه ولی رنج اختیاری . درد یه کلمه احساسیه ولی رنج بی رحمه . درد واسه رشد لازمه . درد رو انتخاب کن . یه بنده خدا فامیلمون بود هر موقع بهش میگفتن تا ببینیم قسمت چیه میگفت بگیرید این قسمتو پاره کنین . خودتون برید دنبال زندگی . بنده خدا اعصاب نداشتا ولی راس میگفت با تقدیرت بجنگ😍